Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nem jogosan...

Csak szerintem nem jogosan nézik le a sportolókra nehezedő nyomást? Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam Fb-n egy videót, ahol röviden összefoglalva Shaquille O’Neal beszélt róla, hogy volt egy rossz meccse, majd az apja felhívta hogy menjen el hozzá, hajnalban elmentek egy hajléktalan családot megnézni, és elkezdett magyarázni, hogy rajtuk van nyomás, a sportolók meg csak rinyálnak a nyomásról. Ebből pattant ki ez a kérdés is, amit most felteszek. Engem mélységesen felháborított ez a kijelentés, pedig gyári melós vagyok és nem sportolok semmit.


Ez a lenézés, ami sokakból megy akár a előadók, akár sportolók iránt egyszerűen gusztustalan. Meg az élvezkedés, ha történik velük valami rossz. Pl. Pár éve mikor Majka rosszul volt és kórházban volt, minden poszt ami róla szólt, tele volt röhögő reakciókkal, meg rosszindulatú kommentekkel. Nem Ő tehet róla, hogy bohóckodással hatszor annyit keres, mint te 6 diplomával, már elnézést. Mindenkinek megvan rá az esélye, hogy megcsinálja a szerencséjét, csak köpködni könnyebb arra, aki él a lehetőségekkel és befut, mint felkelni a fotelból. Na mind1, ez kicsit off téma volt.


A sportolókra visszatérve. Azért nem kis munka feljutni oda a legnagyobbak közé, világklasszis sportoló attól nem lesz senki, mert ismer embereket. Ez nem egy falusi polgármesteri hivatal, ahova bekerülsz csak azért, mert nagybátyád a megyei fideszes képviselő fiával jár focizni és elintézi neked. Rengeteg erőfeszítés, lemondás és munka, szóval lekicsinyíteni ezeket az embereket végtelenül gusztustalan.


A másik amire allergiás vagyok nagyon, mikor adakozik egy ilyen híres ember, oszt odavan böfögve, hogy "háá de mér csak annyit". Mi az, hogy miért csak annyit!?? Az megvan az emberek fejében, hogy ez nem kötelező dolog nekik és nem is az ő dolguk lenne, hanem a drága államé hogy gondoskodjon az embereiről??


Az ilyen emberek, akik ezeket írják fb-n majd megtalálnak itt is, hogy vegyem ki a fejem a híres emberek fenekéből meg hasonlók. Ignorálva lesztek mind!



aug. 15. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én életemben nem írtam még gonoszkodó kommentet semmilyen poszt alá, így a sportolókat sem ekézem semmiért.


Ugyanakkor nem nagyon látom, hogy mi az értékelendő abban, hogy valaki nagyon messzire el tud dobni egy rudat vagy nagyon gyorsan el tud jutni A pontból B pontba... Természetesen van létjogosultsága a sportnak, de az is biztos, hogy hatalmasan túlértékelt.


A sportolók pedig maguk választották a hivatásukat, viseljék hát a vele járó kellemetlenségeket.

aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Soha nem kommenteltem semmi alá Facen, nem is fogok. De nem tudom sajnálni sem celebeket, sem a sportolókat. Majkára reflektalva pl ő ebből él, hogy bohóc. Kiteregeti a magánéletét. Akkor ez van, nyilván az emberek többségének meglesz róla a véleménye, az unatkozóbbak meg le is írják azt a Facebookon. Most arra, hogy lehet utána csinálni, annyit mondok hogy nem tudom pl Krúbi neve mond-e valamit. Majkával ellentétben rohadt jó zenét csinál, többször el is vitte előle a Fonogram díjat mire Majka elkezdte köpködni őt. Mindenesetre a csávó fiatal kora ellenére zeneileg kicsit többet ért el mint Majka valaha is fog, mégsem hallod a nevét a bulvárban. Mert nem celeb, hanem előadó. Majka elsősorban celeb, másodsorban előadó. A celebek meg abból élnek hogy az emberek kiröhögik őket. Neki is addig jó amíg egyáltalán hírértéke van annak, hogy ő kórházba került. Ez van, ezt választotta.

Meg sokszor ugye van az, hogy amíg fut a szekér addig dől a lé, de félre nem raknak. Aztán ha valami miatt nem lesz munkájuk, akkor jönnek a szörnyülködő hírek, hogy jaj szegény színésznek árverezik a házát. Ez volt pl Covid alatt, mikor rengeteg ilyen "jaj szegény hírességek, nincs miből kenyeret venniük" cikk született. Hát basszus, ha én az átlag fizetésemből tudok félrerakni nehezebb időkre, akkor nekem ne nyomják már le a torkomon hogy sajnáljam ezeket a bizonyos szegény előadókat akik amúgy rohadt jól keresnek, csak ezek szerint előre nem szeretnek gondolkozni.

A magyar sprotolókkal nekem az a bajom, hogy a mi adónkból finanszírozzuk ezt az irdatlan versenysport műfajt. Közben igazából rohadtul nem tesz hozzá semmit az ország működéséhez az egész, a világ egyik legkövérebb nemezete vagyunk. A tömegsportba kéne pénzt ölni, nem lezárni pl az uszodákat hogy a Hosszú Katinka egyedül edzhessen. Én tisztán piaci alapra helyezném az egészet. Ami érdekel elég embert az termelje ki magának a bevételt amiből fizetni lehet a sportolókat. Ami nem tudja az meg szűnjön meg. De vicc hogy milyen állapotok vannak, aztán az olimpikonaink sokszorosát kapják az államtól pl az amerikai nyertesekének. Sőt, van ahol nem jár pénz az olimpiai győzelemért, mert azt mondják legyen elég a dicsőség, hogy te képviselhetted az országot. Szóval külföldön nem tudom hogy áll ez a téma, de itthon azért utálják ennyire sokan a sportolókat úgy ahogy vannak, mert át van politizálva az egész.

aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem érdekelnek. Ők választották maguknak ezt. Vannak szakemberiek erre, akik felkészítik őket a terrorra.
aug. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hehe, csak a kérdést olvastam és gondoltam válaszolok, méghozzá egy Shaquille O'Neales példával - aztán olvastam a kérdés kifejtését. :-D Az apjával értek egyet. Ez ma már egy privilégium, egy luxus, hogy valaki élsportoló (színész, zenész stb.) lehet, adott esetben elképesztő pénzeket keresve. És egy választás - nemcsak a jó oldalát kell elfogadni. Amióta világ a világ, mindig voltak híres sportolók, előadóművészek, akik az adott korszak "átlagemberéhez" képest jól, esetenként luxusban éltek, de egy-két extrém kivételtől eltekintve nem volt ekkora szakadék az átlag és a híresség között.


Nem kérdőjelezem meg, hogy sokat dolgoznak, sokat feladnak, mentálisan és fizikálisan is megterhelőek a mindennapjaik - ahogyan sok már hétköznapi munkát végző embernek is, amiért a töredékét sem kapják meg.


Nem irigykedek rájuk, pláne nem utálom vagy gúnyolom ki őket, de nem is rajongok értük (bár pont Majkát kár volt idekeverni, ne említsük már őt azért egy platformon egy olimpiai bajnokkal). Sokszor inkább sajnálom őket, szerintem börtönbe zárja őket a hírnév, a világ (vagy az ország) az életükön csámcsog, és sokan rosszul kezelik a karrier utáni időket. Sportolóknál a percre beosztott napok, állandó készülés, sérülések, műtétek, brutális fizikai igénybevétel, gyógyszerek, meg ki tudja miket adnak nekik - és pár perc vagy egy meccs alatt megy a kukába évek munkája az adott esetben. Zenészeknél, színészeknél (ha már Majkát idekeverted, bár ő egyik sem:-) pláne, náluk még kevesebb a "tiszteletre méltó" munka, de sokukat inkább sajnálom, még akkor is ha amúgy péklapáttal ütném, annyira irritáló a jelenség (ráadásul ott már sokszor a sportolóknál "kötelező" tehetség sincs meg, vagy legalábbis véleményes). A legtöbb azok közül sem tudja kezelni a hírnevet, mentális problémák, gyógyszerek, alkohol stb., ritka kevés a "normális" köztük. Itthon még csak-csak, a miénk azért kis ország-kis hírnév, de külföldön ami megy az már nem normális, sem sportban, sem egyéb területen. Arról ne is beszéljünk, hogy mennyire durván átpolitizált, nemcsak itthon.

aug. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!