Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit mondanak arra, akinek...

Mit mondanak arra, akinek csak a saját véleménye számít?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem jut eszembe az a nagyon találó kifejezés amit erre hallottam. Tehát olyan ember, akinek van egy véleménye és eltántoríthatatlan attól, még ha többen jelzik is neki adott témában, hogy téved. Olyan jelzőkkel illeti a másikat, amik pont rá jellemzők. Mindent megmagyaráz, beleköt mindenbe és mindenkibe, de saját szemében a gerendát se veszi észre. Neki "minden jól áll", mindent megmagyaráz. Hibája nincs, nem képes elismerni azt, inkább külső tényezőre fogja.


Annyit hozzátennék, hogy nem a következő kifejezések: önfejű, egocentrikus, nárcisztikus. Esetleg egyoldalú gondolkodás?!


Köszi!



aug. 4. 12:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Based
aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de itt ilyen ember nincs, az biztos. Pl. én sem vagyok ilyen!
aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 veszettkecske ***** válasza:
100%

Öntörvényű?


vagy egyéb, pl akaratos szinonimái:


hajthatatlan, konok, megrögzött, megátalkodott, önfejű, fafejű, csökönyös, makrancos, makacs, dacos, nyakas, problémás, kezelhetetlen, keményfejű, engedetlen, renitens, nehézfejű, kérlelhetetlen, rendíthetetlen

aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Csőlátású?
aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Öntörvényű, egyértelműen.
aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Azért a pszichopata látom csak oda van rakva a hashtagekbe, talán ezt szeretnéd hallani tőlünk hogy lepszichopatázzuk az embert, akivel nézeteltérésed volt? :D

És hogy a kérdésre is válaszoljak, akit nem tudok tényekkel se meggyőzni hogy téved, azt többnyire a kezelhetetlen, belátásképtelen jelzőkkel szoktam jellemezni. De fontos kitétel amit írtam, hogy tényekkel sem. Tehát nem véleménykülönbség, vagy szubjektív dolgokban nézeteltérés, hanem amikor ténylegesen és bizonyíthatóan szembe megy az autópályán, és azt hiszi mindenki más a hibás.

aug. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja és a legjobb jelzőt lefelejtettem. Szóval a vitaképtelen lehet még a megfelelő szó erre.
aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A pszichopata az más, ahhoz teljesen más lelki alkat kell.
aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Gőgös,öntelt
aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
Öntelt
aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!