Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a boldog ember az, akin van súlyfelesleg és a boldogtalan az, aki sportol vagy diétázik és vékony vagy éppen fogy?

Figyelt kérdés

Sok embernek az a hozzáállása manapság, hogy


boldogság = megtanulod úgy szeretni magad, ahogy vagy, a súlyfeleslegeddel együtt és bűntudat nélkül habzsolsz.


boldogtalanság = ideális a testsúlyod, mert sportokkal vagy diétával "sanyargatod" magad.


Ez miért lehet?


aug. 11. 19:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

Egyik esetben hangsúlyos a megfelelési kényszer, másik esetben nem.


De hogy konkrét esetben mennyire beszélhetünk elégedettségről, boldogságról a testsúllyal kapcsolatban, az leginkább ott jön elő, az illető mennyire várná el, hogy mások is hasonló testalkatot tűzzenek ki célul, és mennyire magyarázza gyengeségnek, rossznak az ellenkezőjét.

aug. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

🤣


Ez úgy kamu, ahogy van. Manapság a bodypositivity-t sokan félreértelmezik.


Soha nem lesz 100%-ban boldog az, aki elhízott, mert csak a lelki frusztrációját kompenzálja étkezéssel, mert azt hiszi, hogy nincs más mód, és csupán az irigység miatt aggatják rá ezek az emberek a sportos vékonyakra, hogy sanyargatják magukat, mert tulajdonképpen saját magukból indulnak ki. Az egészséges mozgásban gazdag életmód, egy életmód, ami benne is van a nevében.


Az a baj, hogy rengetegen a mérték fogalmát nem ismerik.

45 kg-san én is eszem étcsokit, meg jégkrémet, de mértékkel. A hulladékéttermeket meg messziről kerülöm, mert tudom, hogy ezekkel csak ártok a szervezetmnek.


Az vagy, amit megeszel.

"Ha nincs időd az egészségre, majd lesz időd a betegségre." Tibeti mondás


A megelőzés még mindig olcsóbb és célravezetőbb, mint betegen kapkodni, hogy visszaszerezzük az egészségünket, már ha lehetséges.

aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Mert buták.


Bár az igaz, hogy kuurva boldogtalan vagyok most fogyás közben, de még sokat le kell adnom.


De az a legnagyobb motivációm, hogy 45 kilós flegma picsa legyek, akit mindenki utál, de félnek beszólni neki, mert soványnak lenni a legnagyobb flex a világon. Mindenkinél automatikusan jobb vagy, akkor is, ha szar ember vagy. Remélem, jövő nyárra elérem ezt. 🤞🏻

aug. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

3


Jó lenne ha addigra picit csiszolnád a jó modorodat is, mert az sem ártana.

aug. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Látom, a sok kövér magára ismert, ezért szavazták le a válaszokat. Ugye, 75, 39, 77, 68%?
aug. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Most ezt 3 féle képpen lehet értelmezni.

Ha valaki jól érzi magát, mer enni, nem figyel ezekre és így boldog hogy van súlyfeleslege.

És vannak olyan lányok akik önértékelési problémákkal rendelkeznek mert van rajtuk felesleg, irigyek a vékonyakra. Illetve, van akinek ilyen a genetikája vagy éppen betegség

Miatt egy kicsit van rajta.


Vékonyság:

Lehet azért is sportolni hogy erősebbek legyünk, és jobban nézzünk ki. Van akinek genetika, van aki bármit megehet nem hízik vagy csak minimálisat. Van aki boldog a vékony testalkatával is.


Annyi féle variáció létezik. Nem lehet testalkathoz kötni, hogy ki mennyire boldog.

aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#5: 167 cm vagyok és 57 kg.
aug. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

Akkor miért szavaztad le bármelyik választ is?

Én a 2.-at írtam.

aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyen mondásokat az elhízott emberek használják önigazolásra, miközben valójában ők boldogtalanok és elégedetlenek a külsejükkel.
aug. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Sosem hallottam, sosem olvastam, hogy valaki ezt mondja, és én sem gondolom igy.

Szerintem inkább nagyjából az ellenkezője igaz.

aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!