Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Inkorrektnek tartjátok, ha...

Inkorrektnek tartjátok, ha tudva, hogy úgyse maradok sokáig egy munkahelyen, ezt nem mondom el, elhallgatom, esetleg kérdésre letagadom?

Figyelt kérdés
Rendszeres.
aug. 10. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem elmondani, és elhallgatni - bár ugyanazt jelenti, mint letagadni - mégis elfogadhatóbb szerintem. Letagadni már konkrétan hazugság, azt nem vállalnám be.

Válaszként meg nem vagy köteles tudni, hogy egy-két hét múlva mit fogsz gondolni, addigra majd kialakul.

aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A privátban kérdezőnek, az ihlette, amit fentebb is írtam: rendszeresen csinálom. Bűntudatom van, de annyira azért nem, hogy változtassak ezen. A magam érdekeit nézem, nem a munkáltatóét.
aug. 10. 16:03
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok köteles tudni. De én már mielőtt egyáltalán fölvettek vagy jelentkeztem volna, tudom, hogy nem fogok ott maradni, mert a céljaim eléréséhez csak x összegre vagy x havi biztosítottságra lesz szükségem.
aug. 10. 16:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Ha van jobb lépni kell. Én se mondom el, hogy szabadidőmben jobb állást keresek, és pár szabim alatt interjúzni voltam.
aug. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen
aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Igen, az.

Nyilván sori biorobot szinten nem kell nagy ügyet csinálni belőle, ott az emberek zöme amúgy is ez az alja szint csak, mint te.

Viszont magasabban kvalifikált munkavállalóként kifejezetten gáz.

aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Inkorrektnek, de teljesen érthetőnek.

Rúgtak már ki? Gondolom még nem, ha morális aggályaid vannak ezzel kapcsolatban. Engem egyszer rúgtak ki, olyannyira nem szóltak előre róla, és nem is volt semmi jele, hogy mikor nem tudtam bemenni a kártyámmal az épületbe, még akkor is vígan hívogattam mindenkit, hogy segítsen megoldani, mert biztos csak valami technikai probléma - végül humán probléma volt, elcseszték és előbb inaktiválták a kártyát, mint hogy a főnök szólt volna, hogy akkor lehet hazamenni. Nekem, ha én felmondtam, mindig legalább 30 napig kellett még ott dolgonzom (egy helyen kollektív szerződésben volt rögzítve, hogy 60 nap), hogy találjanak valakit a helyemre. Én nem kaptam plusz egy hónap fizetést, hogy oldjam meg az életem, amíg nem kapok az új munkahelyről első fizetést.

Egyébként ahol normális, jó fej főnököm volt, ott eleve úgy intéztem a szabadnapkérelmeket is, hogy elmondtam, hogy interjúzni megyek. Nem ért miatta hátrány, de pályafutásom alatt szerintem összesen két emberhez volt szerencsém, aki volt annyira normális és korrekt, hogy lehetett vele korrektnek és őszintének lenni.

aug. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Thunderfairy ***** válasza:
Kifejezetten ajánlott eltitkolni. Ez csak üzlet: én meg akarok élni, a munkáltatónak meg kell a munka elvégzése. Itt az ember érdeke a fontos. Lefogadom hogy a munkáltató gyorsan kirugna ha találna egy jobbat. Akkor te miért legyél külömb. Én is pont ezért fogok elvégezni egy vagyonőri tanfolyamot. Ha meg is lesz a vagyonőri akkor nem kell többet a jelenlegi munkahelyemnek behivnia. Addig lapitok egy kicsit és ha tudok akkor lelépek. Mindig oda kell menni ahol jobb a fizetés.
aug. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!