Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek az emberek miért mondják...

Ezek az emberek miért mondják éjfél után is, hogy " holnap " miközben már holnap van? Éjfélig helyes mondani a holnapot, és éjféltől már holnap van! Legfeljebb másnap.

Figyelt kérdés
aug. 7. 23:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
idk
aug. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
holnap reggel iszok egy kávét már alig várom
aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Én is mondani szoktam néha. Mert nem nézem az időt, és fel sem tűnik. Vagy, csak rávágásból.
aug. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2-es, akkor pénteken iszol kávét?
aug. 8. 00:09
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem vagyok robot, értem én, hogy éjfél után más másnap van, de nekem a nap addig tart, amíg le nem fekszem aludni, vagy amíg fel nem kel a nap.
aug. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szolovjov ***** válasza:
81%
#5 Így van. Mikor reggel hazadzsalok az éjszakás melóból, akkor is azt mondom holnap megyek legközelebb, pedig aznap éjjel. Alvás után a normális, hogy új napra kelünk. Más kérdés, hogy az éjszakai munka az nem normális.
aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: mert hirtelenül nem áll át a gondolkodás és közben valójában az az előző napi éjszaka folytatása. TV-programújság is ezért mutatja még oda.
aug. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Lehet meglepőt mondok, de az emberek többsége az alvási ciklushoz igazítja a "nap" kifejezést. Addig tart a nap, míg el nem alszik és akkor kezdődik amikor felkel.
aug. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet veled.
aug. 8. 10:27
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Holnap egy átlag nap esetében alvás után van. Ha éppen véletlenül fent vagyok még fél 1-kor, akkor is holnap reggel akarok majd 8-kor kelni. Az emberek többsége nem autista, hanem a társadalmi szokások mentén éli a napjait.
aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!