Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan 65 éves férfiről, aki láncdohányos, alkoholista, munkanélküli, nincs még 10 év munkaviszonya (és nem is lesz), és a felesége tartja el?

Figyelt kérdés

A párom anyukájának férjéről van szó. Akkor házasodott össze vele, amikor párom kb. 16 éves volt (most 28).

Az ember egy munkakerülő alkoholista, egész nap a tévét lesi, sört vedel, és néha kimegy a teraszra cigizni. Házimunkát hébe-hóba elvégzi.

Mivel nincs 10 év munkaviszonya, nem lesz jogosult semmiféle nyugdíjra, miután betölti a nyugdíjas korhatárt akkor sem.

Párom anyukája tartja el, aki ápolónő, és túlórahegyekkel gürizik.

A pali miatt nem tud félretenni semmit, esetleg páromat anyagilag támogatni a leendő közös lakásunkat illetően.

Havi 200 ezerbe legalább biztos belekerül, hogy el kell tartani.


Én nem értem az egészet, hogy hogy lehet egy ilyen emberhez feleségül menni, és hogy lehet így élni. Olyan szinten taszító számomra az egész, hogy nem is nagyon keresem a társaságukat, amikor ott vagyok pároméknál.


Ez feltűnt nekik is és ki lettem kiáltva szararcnak, (nem nyíltan, csak párom mondta, hogy nála panaszkodtak) hogy miért nem beszélgetek velük. Mondjuk eleve nem is tudom miről kellene.

Én alapjáraton ilyen introvertált vagyok, a páromat nagyon szeretem, de az anyukájának és férjének a társaságát nem bírom elviselni, olyan szinten taszító számomra ahogyan élnek.


Vélemények?



aug. 7. 21:18
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
A szülőkhöz jártok b***ni? Hát könyörgök, vegyetek már ki egy szobát! Ha arra se futja, hát akkor masszívan reménytelenek vagytok!
aug. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

#19

„Majd ha apolni kell meg a szaros pelenkajat cserelni, az lesz majd a jo vilag 🤣🤣🤣”

A felesége ápolónő, majd ő megcsinálja. :)


„Kérdező, és ha lenne 40 év munkaviszonya, jó nyugdíja, aki emiatt hatványozottan egy tahó, az jobb?”

Nem, de akkor nem nézném le ennyire. De ez eleve nem egy vagy-vagy szitu, nem csak az a két választási lehetsőség van, hogy 1. ingyenélő, de nem tahó, vagy 2. dolgos, de tahó. Olyan opció miért nem játszik, hogy dolgos és nem is tahó. Most örüljek, hogy bár munkakerülő, de legalább nem rendes nyugdíjú ember, akinek emiatt nagy a pofája, vagy mire akarsz kilyukadni? :)


„Vagy az a bajod, hogy nem támogatja a lakáshoz jutásotokat?”

Nem az, hogy nem támogat, hanem hogy kifejezetten teher. Amiatt, hogy őt el kell tartani, sem a párom anyukája nem tudja támogatni, hanem helyette még a párom támogatja az anyját és ezt az embert anyagilag, tehát ő miatta mínuszosak.

De ez jóval kisebb probléma, mert így is tudunk félretenni, a nagyobb problémám erkölcsi eredetű, hogy mélyen megvetem az ilyen embert.


„Van x millió Forint félretett pénzem, és én sem támogatom a párom kölkét.”

De a saját kölködet támogatnád, nem? Vagy helyette inkább támogatnád az élettársadat, aki egy ingyenélő alkoholista, akinek még nyugdíja sem lesz?


#21

„A szülőkhöz jártok b***ni?”

Nem oda járunk, ott lakunk. Ő is a szüleinél lakik, és én is.


„Hát könyörgök, vegyetek már ki egy szobát!”

Menjünk el valami hotelba minden alakalommal, amikor találkozni akarunk? Ott áll nála is üresen egy szoba, meg nálam is + konyha, meg minden, de helyette inkább pakoljunk be a táskába, és menjünk el egy-két napra szobába, vagy hogy gondoltad? Hasonló jó ötleteid vannak még esetleg? :D


„Ha arra se futja, hát akkor masszívan reménytelenek vagytok!”

Futná rá, de nyilván így több pénz marad a lakásba. Jövőre egyébként albérletbe megyünk már tényleg.

aug. 8. 10:29
 23/43 anonim ***** válasza:
Nos, kedves kérdező, én teljességgel megértelek! Nem elég hogy egy rohadt, tetves parazita az illető, még téged szólnak meg, hogy nem beszélgetsz, nem jopofizol velük eleget. Tulajdonképpen a párodnak mi a véleménye erről az egészről? Nem mondja az anyjának, hogy ez így ahogy van, iszonyú gáz? Mert erről nem nagyon írsz hogy ö melyik oldalon áll, legalábbis az alap kérdésben nem.Pl amikor panaszkodtak neki rólad, akkor nem kelt a védelmedre, pl "hogy merészelitek a páromat kritizálni amikor a saját házatok körül kellene először szétnéznetek!"? Vagy fél a nyílt konfrontáciotol, igaz?
aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Igen, menjetek el 1-2 napra egy kivett szobába, pontosan úgy gondoltam. Nem a szülőknél, akiket nem bírsz. Ha nem bírod, mégis miféle megoldásra számítasz?
aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

#23

Párom igazat ad nekem is, meg az anyjának is. Ő is megveti Lacit (hívjuk így az anyjának a férjét), és nagyon gáznak tartja, legalábbis szokta mondani. Teljesen egyetértett velem, amikor elmondtam a véleményem, hogy miért vagyok távolságtartó, és szégyelli az anyját Laci miatt, sokáig nem is mert fiút vinni magukoz. Ugyanakkor úgy gondolja, hogy megeröltethetném magam kicsit, hogy jópofizzak velük (vagy legalább az anyjával), mert mégiscsak én megyek oda vendégségbe, nekem kell alkalmazkodnom, meg az ő anyukája főz ránk.

Nagyon szereti az anyját egyébként.


„Nem mondja az anyjának, hogy ez így ahogy van, iszonyú gáz?”

Szerintem nem mondta még így el az anyjának soha. Egyébként az apja is ugyanilyen alak volt, de cserébe még aggresszív is. De ő meghalt még amikor 14 éves volt. És utána ment hozzá az anyja Lacihoz.

Tehát nem elég, hogy volt egy olyan ember a háznál, akivel semmire nem lehetett haladni, miután ő tőle megszabadultak, az anyja szerzett magának egy másikat.


„Amikor panaszkodtak neki rólad, akkor nem kelt a védelmedre, pl hogy merészelitek a páromat kritizálni amikor a saját házatok körül kellene először szétnéznetek!? Vagy fél a nyílt konfrontáciotol, igaz?”

Nem hiszem, hogy ezt így valaha megmondta volna nekik. Szerintem nincs vele képben az anyja és Laci, hogy én miért vagyok ilyen távolságtartó. Valószínűleg el vagyok könyvelve bunkónak, hogy ez ilyen és kész.


#24

„Igen, menjetek el 1-2 napra egy kivett szobába, pontosan úgy gondoltam. Nem a szülőknél, akiket nem bírsz”

Abból nagyon nagy sértődés lenne. De igazából kibírható, ignorálom őket és kész, nem olyan sok vizet zavarnak.


„Ha nem bírod, mégis miféle megoldásra számítasz?”

Nem megoldást várok tőletek, a megoldás kézenfekvő: nem megyek oda / kiveszünk szobát / albérletbe megyünk. A véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy ti hogyan viselkednétek a helyemben.

aug. 8. 11:28
 26/43 anonim ***** válasza:
"Nagy sértődés lenne" - ujjujúj, hát hogy lehet azt túlélni? Na nem, azt a világért sem! Hát menten szétnyílna alattam a föld!
aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

#26

Páromat zavarná, engem aztán nem.

Meg pakolni is kellene, pénzt költeni a foglalásra, stb. Akkor már inkább megyek oda, azt ignorálom őket továbbra is, ha meg nem tetszik nekik pukkadjanak. :)

aug. 8. 12:54
 28/43 anonim ***** válasza:
Hja, a pénz nagy úr! Hát nem az én megoldásomat választottad. De szerintem is kihasználni valakinek a vendégfogadását, enni a főztjét, miközben lebecsülöm és ignorálom, az tényleg pofátlanság.
aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

#28

"De szerintem is kihasználni valakinek a vendégfogadását, enni a főztjét, miközben lebecsülöm és ignorálom, az tényleg pofátlanság."

Megértem, ha szerinted pofátlanság, csak azt nem értem a drágalátos anyuka szerint miért az. Nekem nem úgy tűnik, hogy nála olyan magasan van a léc. Elvégre Laci is kihasználja a vendégfogadását az év minden napján 0-24, ő rá is főz, de mellé még a megélhetésüket, és a lánya életét is hátráltatja. Ez nem pofátlanság az anyuka szerint?

aug. 8. 13:19
 30/43 anonim ***** válasza:
Az élettársa nem azonos kategória a gyereke ügyeletes barátjával vagy barátnőjével.
aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!