Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan 65 éves férfiről, aki láncdohányos, alkoholista, munkanélküli, nincs még 10 év munkaviszonya (és nem is lesz), és a felesége tartja el?

Figyelt kérdés

A párom anyukájának férjéről van szó. Akkor házasodott össze vele, amikor párom kb. 16 éves volt (most 28).

Az ember egy munkakerülő alkoholista, egész nap a tévét lesi, sört vedel, és néha kimegy a teraszra cigizni. Házimunkát hébe-hóba elvégzi.

Mivel nincs 10 év munkaviszonya, nem lesz jogosult semmiféle nyugdíjra, miután betölti a nyugdíjas korhatárt akkor sem.

Párom anyukája tartja el, aki ápolónő, és túlórahegyekkel gürizik.

A pali miatt nem tud félretenni semmit, esetleg páromat anyagilag támogatni a leendő közös lakásunkat illetően.

Havi 200 ezerbe legalább biztos belekerül, hogy el kell tartani.


Én nem értem az egészet, hogy hogy lehet egy ilyen emberhez feleségül menni, és hogy lehet így élni. Olyan szinten taszító számomra az egész, hogy nem is nagyon keresem a társaságukat, amikor ott vagyok pároméknál.


Ez feltűnt nekik is és ki lettem kiáltva szararcnak, (nem nyíltan, csak párom mondta, hogy nála panaszkodtak) hogy miért nem beszélgetek velük. Mondjuk eleve nem is tudom miről kellene.

Én alapjáraton ilyen introvertált vagyok, a páromat nagyon szeretem, de az anyukájának és férjének a társaságát nem bírom elviselni, olyan szinten taszító számomra ahogyan élnek.


Vélemények?



aug. 7. 21:18
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Mért kéne félretenni az ellenszenvedet az ellenszenves emberek iránt? Te valami Teréz anya vagy, hogy mindenkit szeress?
aug. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:

10 Ja, kitehetné, de vagy szüksége van valakire akit otthon is úgymond gondolhat, vagy fél töke hogy ha esetleg kiteszi, jelenetet csinál, fenyegetni fogja, stb. Eleve ha van kulcsa a lakáshoz, hogy teszi ki? Oké, zárat cserél, amíg egyszer valahova el nem megy?

Hogy jopofizz e? Hát, nehéz ügy. Ha nyíltan megmondod a véleményed, még a végén megkapod, mi közöd hozzá. Ha meg nem, akkor állandóan vissza kell fogni magad. Szintén nem jó. Én valamilyen köztes megoldást javasolnék. Egyszerűen ne menj oda, végül is nem kötelező neked ott megjelenni.Ezt a párodnak is meg kellene értenie.

aug. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
Ja értem, szóval már meg is találtak téged, mert nem beszélgetsz, jopofizol velük eleget. Hát szép, mondhatom.Innentöl kezdve három négyhavonta latogasd csak őket. De ha ritkábban teszed, az se baj.
aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
Az nem köztes megoldás, 12-es, az A megoldás. Ennyi.
aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

#11

Nincs nyílt ellenségeskedés, többnyire ignorálom őket ennyi. De ugye már panaszkodtak a páromnak, hogy mi az, hogy nem beszélgetek velük.


"Mért kéne félretenni az ellenszenvedet az ellenszenves emberek iránt? Te valami Teréz anya vagy, hogy mindenkit szeress?"

Nem, és én is így gondolom, hogy nem kéne.


#12-#13

"Én valamilyen köztes megoldást javasolnék. Egyszerűen ne menj oda, végül is nem kötelező neked ott megjelenni.Ezt a párodnak is meg kellene értenie."

"Innentöl kezdve három négyhavonta latogasd csak őket. De ha ritkábban teszed, az se baj."

Az a baj, hogy egymástól messze lakunk, és még nincs saját kérónk, sem albérletünk. Szülőknél tudunk talizni hétvégente, néha nálunk, néha náluk. És ilyenkor ott alszunk kettőt, tehát rá vagyok kényszerülve, hogy ott megjelenjek legalábbis addig amíg nincs saját kéró, vagy albérlet.

aug. 7. 23:46
 16/43 anonim ***** válasza:
Jesszusz Máriusz! Hát rosszabb a helyzet mint gondoltam! Akkor még kefélni se tudtok egy jót, mert még meghallják. Hát figyelj, már maga az alaphelyzet is elképesztő nyomorúságos. Oda kell menned, mert más választásod nincs ha találkozni szeretnél a pároddal. Ott meg játszanod kell a jofiut. Lázadni lehet ez ellen? Nem igazán, vagy megkockáztatod hogy oda többet nem mehetsz és még a párod is megutál. Nyáron azért simán megtehetnétek hogy elmentek vadkempingezni valahova egy két napra, miért is ne? Ez persze tudom, csak a nyári hónapokra vonatkozna, szeptember közepéig, de már ennyivel beljebb lennétek. Nagyszülőkhöz lehet menni?
aug. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
Amit még javaslok: ha beszéltek nyelvet, irány külföld.
aug. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

#16-#17

"Akkor még kefélni se tudtok egy jót, mert még meghallják."

Nincs ezzel probléma, mert a mi szobánk elég messze van az övékétől. Meg a párom anyukája gyakran pont dolgozik. El tudunk vonulni meg minden, engem csak az zavar, hogy pofáztak a hátam mögött.


"Nyáron azért simán megtehetnétek hogy elmentek vadkempingezni valahova egy két napra, miért is ne?"

Szoktunk nyaralni menni egy hétre, pár hete jöttünk haza.


"Nagyszülőkhöz lehet menni?"

Nem, az sokkal nyomorultabb lenne.


"Amit még javaslok: ha beszéltek nyelvet, irány külföld."

Beszélünk, de annyira nem gáz a helyzet. Aránylag jó keresetűek vagyunk, nem kényszerülünk külföldre menni. Tudnánk albérletbe menni ha úgy van, meg egy nagyobb summa már összegyűlt kéróra is (bár le van kötve egyelőre), csak albiban ugye kevésbé tudnánk házra gyűjteni.

aug. 8. 00:23
 19/43 anonim ***** válasza:
Majd ha apolni kell meg a szaros pelenkajat cserelni, az lesz majd a jo vilag 🤣🤣🤣
aug. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

Kérdező, és ha lenne 40 év munkaviszonya, jó nyugdíja, aki emiatt hatványozottan egy tahó, az jobb?

Vagy az a bajod, hogy nem támogatja a lakáshoz jutásotokat?

Van x millió Forint félretett pénzem, és én sem támogatom a párom kölkét.

Miért?

Mert egy sunyi szaralak volt, aki kiérdemelte. Ennyi.

aug. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!