Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan 65 éves férfiről, aki láncdohányos, alkoholista, munkanélküli, nincs még 10 év munkaviszonya (és nem is lesz), és a felesége tartja el?

Figyelt kérdés

A párom anyukájának férjéről van szó. Akkor házasodott össze vele, amikor párom kb. 16 éves volt (most 28).

Az ember egy munkakerülő alkoholista, egész nap a tévét lesi, sört vedel, és néha kimegy a teraszra cigizni. Házimunkát hébe-hóba elvégzi.

Mivel nincs 10 év munkaviszonya, nem lesz jogosult semmiféle nyugdíjra, miután betölti a nyugdíjas korhatárt akkor sem.

Párom anyukája tartja el, aki ápolónő, és túlórahegyekkel gürizik.

A pali miatt nem tud félretenni semmit, esetleg páromat anyagilag támogatni a leendő közös lakásunkat illetően.

Havi 200 ezerbe legalább biztos belekerül, hogy el kell tartani.


Én nem értem az egészet, hogy hogy lehet egy ilyen emberhez feleségül menni, és hogy lehet így élni. Olyan szinten taszító számomra az egész, hogy nem is nagyon keresem a társaságukat, amikor ott vagyok pároméknál.


Ez feltűnt nekik is és ki lettem kiáltva szararcnak, (nem nyíltan, csak párom mondta, hogy nála panaszkodtak) hogy miért nem beszélgetek velük. Mondjuk eleve nem is tudom miről kellene.

Én alapjáraton ilyen introvertált vagyok, a páromat nagyon szeretem, de az anyukájának és férjének a társaságát nem bírom elviselni, olyan szinten taszító számomra ahogyan élnek.


Vélemények?



aug. 7. 21:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Milyen, a tiedtől eltérő véleményt vársz? Mi a kérdésed célja?
aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Valaki így is elviseli, szereti, vagy bármi is van közöttük ha nem hagyja el. Ha nekik ez az élet(mód) megfelel, akkor egészségükre. Ez az ő problémájuk, nem a tiéd; hogy ennyire felhúzd magad rajtuk. Amíg a te életedbe nem avatkoznak bele, úgy ahogy van ignorálni lehet az egészet.
aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
65 éves: tehát ezen már semmit sem akar/nem tud változtatni, így nincs miről beszélni sem...
aug. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

#1

"Milyen, a tiedtől eltérő véleményt vársz? Mi a kérdésed célja?"

Azt próbálom kideríteni, hogy velem van-e a baj, hogy emiatt taszít a társaságuk, vagy más számára is ennyire taszító lenne.


#2

"Ez az ő problémájuk, nem a tiéd"

Ne írd többes számban. A fickónak nyilván nem probléma, hogy eltartják, így max a párom anyukájának lehet probléma, hogy egy semmirekellővel él együtt. Ha meg többes szám alatt a páromra gondoltál, akkor már az én problémám is, mivel anyagilag őt is terheli a dolog, és akkor anyagilag már engem is, mivel együtt tervezzük a jövőnket.


"Amíg a te életedbe nem avatkoznak bele, úgy ahogy van ignorálni lehet az egészet."

Ezt csinálom, ignorálom őket, csak azért mégiscsak zavar, hogy azon problémáznak, hogy nem keresem a társaságukat, amikor ott vagyok.

aug. 7. 21:35
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem el, hogy tényleg megkérdőjelezed azt, ami minden kétséget kizárólag egyértelmű!!! Nincs szükséged külső igazolása, hogy azt gondold, amit gondolsz, kérdező!
aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Mad Max2 ***** válasza:
0%
A fickó egy életmüvész😁
aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
Nos, a fickó egy parazita, párod anyukája meg egy altruista, aki szeret segiteni embereken, ha mégoly méltatlanok rá, akkor is. Számomra visszataszító az ilyen magatartás, de mit tegyünk, van ilyen, meg még sok más, a normalitástol eltérő tulajdonságokkal felruházott ember. A gond az, ha egy ilyen parazita ráakaszkodik valakire, elválasztani a gazdatesttol rendkívül nehéz,majdhogynem lehetetlen. Nem csak családi, össztársadalmi szinten is létezik parazitizmus, bár tudom, ez esetben ez nem túl vigasztaló.
aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 Koplárovics Béci ***** válasza:
42%
Életművész. Óriási figura lehet, hogy ennyi mindenre futja neki a semmiből :)
aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:

Régebben az ilyen figurákat a közösség megvetette, kivetette magából. Manapság sokan azt mondják: " Hm, milyen ügyes ez a fickó,de jó lenne nekem is találni egy hasonló balekot, akinek a kontójára vígan elélösködhetnék!" Követendő példa válik az ilyen eltaposni való férgekböl. Akit sajnálni kell, hiszen mit tegyen, szereti a tv t bámulni, nem dolgozni, piálni, cigizni. Persze az is jó kérdés, 65 évesen vajon hol, kinek lenne igénye egy ilyen ember munkájára?

Ez van. Ilyen lesüllyedt, sötét korban élünk kedves kérdező. Látod, még benned is felmerült, biztos nem veled van a baj? Külső megerősítést vársz egy teljesen egyértelmű megítélés alá kellene hogy esö helyzetre.

aug. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


"A gond az, ha egy ilyen parazita ráakaszkodik valakire, elválasztani a gazdatesttol rendkívül nehéz,majdhogynem lehetetlen."

Igazából ki tudná hajítani ha akarnák, nincs semmiféle tulajdonjoga az ingatlan felett. Morális akadálya van legfeljebb.


"Persze az is jó kérdés, 65 évesen vajon hol, kinek lenne igénye egy ilyen ember munkájára?"

Nem is ez a kérdés, hanem az, hogy az elmúlt 45 évben mit csinált, hogy nincs 10 év munkaviszonya.


"Látod, még benned is felmerült, biztos nem veled van a baj? Külső megerősítést vársz egy teljesen egyértelmű megítélés alá kellene hogy esö helyzetre."

Nem azt illetően merült fel bennem, hogy mit gondoljak róluk, hanem azt illetően, hogy félre kellen-e tennem az ellenszenvemet, és jófejkedni velük, eljátszani hogy a szitu egyáltalán nem érdekel. Ti a pártok kedvéért másképp csináltátok-e volna, vagy nem játszottátok volna meg magatok.

aug. 7. 22:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!