Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudom elérni, hogy a...

Hogyan tudom elérni, hogy a vallásos emberek kevésbé legyenek ellenszenvesek számomra?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy az összes vallásos (én esetemben keresztény) ismerősöm eléggé unszimpatikusak voltak, és szerintem nem tudok elvonatkoztatni ettől mert emiatt nagyon erősen ellenszenves számomra a vallásosság. Tisztában vagyok vele, hogy vannak kedves hívők, de a legtöbb annyira ítélkezőnek tűnik számomra.

júl. 14. 18:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
23%

Mindenki titkoltan vagy nyíltan szeretetéhes. Sokáig a másiktól várjuk el adjon szeretetet. jó sokára rájövünk hogy nekünk kell szeretetet adni hogy kaphassunk.


A vallások tobbsége fegyelmez. Ezek a fegyelmezések arra valók hogy a hivő hosszútávon a kivánt jó úton tudjon maradni.


A fegyelmezés is szeretet mert jót akar. Gondolj az elburjánzott gyümölcsfák alig adnak gyümölcsöt. A gallyak levágása fájdalmas lehet a fának de mégis több gyümölcsöt fog adni. Emiatt jó az elvadult terméketlen ágakat levágni.


Ugyanez az élet rendje amikor a fiú elszakad szüleitöl hogy saját életet éljen. Fájdalmas, de fegyelmező.


A vallások fegyelmeznek. De ez téged ne riasszon el attól hogy igazságkereső legyél gondolj a miértekre és probáld megérteni a hátso összefüggéseket.

júl. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy. Egy normális hívőről nem fogod megmondani, hogy vallásos-e vagy sem. El fogja mondani, de többet nem fog szóba kerülni. Aki meg képes egy "az isten bassza meg" mondaton fennakadni, hogy ne vedd istent a szádra, azt jobb messzire kerülni.
júl. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
38%

#11 Nagyon jó hasonlat! Ugyanis szerinted az a fa akarja, hogy vagdossák? Akarja, hogy több gyümölcsöt hozzon, mint amennyi kell neki? Dehogy akarja! Csak az emberek kihasználják és a saját hasznukra fordítják! Pont, ahogy az egyház a hívőit.

Egyébként gratu, jobb példát tényleg nem hozhattál volna! :D

júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
31%
Egy fának Isten nem adott szabad akaratot. Hanem Isten az embernek adta az élőlényeket, gazdálkodjanak vele.
júl. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
39%

14

Remek. Akkor ne hasonlítsd az embereket fákhoz. :D

júl. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#14 És Isten azt is mondta, hogy az ő nevében molesztáljanak papok gyerekeket? Vagy, hogy az ő nevében dúlhasson a keresztes hadjárat? Vagy, hogy az ő nevében a megváltásodat megkaphatod a bankkártyád tartalmáért cserébe? Napokig tudnám ezt sorolni.

Az, hogy te mit hiszel, meg az, hogy mi történik a világban, nem fedi egymást.

júl. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
31%
16-os Én nem a világ tévedései miatt vagyok keresztény, hanem Krisztusért, aki nem tévedett. Ő az igazi forrás senki sem lehet nála nagyobb példa, sem a keresztes hadjárat sem bármely pap sem tudja megközeliteni Őt.
júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha az embereket nem lehet fákhoz hasonlítani, akkor te miért hasonlítottad őket fákhoz? :D
júl. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
31%

14


Krisztus saját magát szőllőtőnek nevezte, az egyházat pedig annak ami kinő belőle.


Ha a hasonlat fedi és jobban megvilágítja a mondanivalót, akkor miért ne hasonlítunk?


Nem a szabad akaratot hasonlítottak a fához, hanem az emberi szabad akaratot a gyümölcsöt hozó és terméketlen àghoz.


És azt hogy mit kellene tennie az embernek ha terméketlen cselekedeteket tesz. Úgy kell tennie hogy káros szenvedélyeit elvágni, megszüntetni.


(Amúgy a példát jónak találta itt valaki.)

júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
52%
Ha a ferdítgetés fájna...
júl. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!