Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudom elérni, hogy a...

Hogyan tudom elérni, hogy a vallásos emberek kevésbé legyenek ellenszenvesek számomra?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy az összes vallásos (én esetemben keresztény) ismerősöm eléggé unszimpatikusak voltak, és szerintem nem tudok elvonatkoztatni ettől mert emiatt nagyon erősen ellenszenves számomra a vallásosság. Tisztában vagyok vele, hogy vannak kedves hívők, de a legtöbb annyira ítélkezőnek tűnik számomra.

júl. 14. 18:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
Sok agymosott szektás van. Én ateista vagyok, nem szektázok, a legjobb barátom anyja vallásos, még templomba is jár néha. Mégis nagyon jól kijövünk egymással, soha nem volt gond abból, hogy én nem hiszek, ő meg igen! Viszont találkoztam már pár olyan emberrel akik azonnal meg akartak téríteni, bibliából olvasás és egyéb hülyeségek. Nem tudták elfogadni, hogy én nem vagyok velük azonos nézőponton. Na az ilyen gusztustalan erőszakos embereket elítélem, akár vallásos, akár más témában erőszakolná rá másra a saját dolgait.
júl. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%
Mind hulye. Minek kene szimpatzalni veluk?
júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
15%
Ismerd meg őket közelebbről, ismerkedj meg Istennel és ha akkor is inkább a tagadást választod, akkor az ördög pereputtyából még mindig tudsz választani. :)
júl. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom a vallásos emberekkel, egészen addig, amíg nem próbálnak megtéríteni/tesznek rosszalló megjegyzéseket az ateizmusomra. Na az ilyeneket utálom, és nem is próbálom elérni, hogy kevésbé ellenszenvesek legyenek számomra. Egyszer az egyiktől megkérdeztem, melyik étel az, amit egyszerűen nem bír megenni... onnantól kezdve minden találkozáskor, azonnal azzal indítottam, hogy meghívom egy kifőzdébe, ahol fantasztikusan készítik a spenótot, olyan nincs, hogy nem kóstolja meg, elképzelhetetlen, hogy nem szereti, igenis ennie kell belőle. A negyedik ilyen után abbahagyta a térítési kísérleteit.
júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ateista vagyok és én is azt tudom elmondani, hogy nincs semmi bajom velük amíg nem akarják rám erőltetni.


Nem olyan rég még együtt laktam a szüleimmel akik vallásosak (nem annyira extrém módon, de a húsvét, karácsony meg a vasárnapok azok fontosak voltak számukra). Amíg fiatal gyerek voltam vittek engem is templomba, de 15 éves koromban az egyik vasárnapi mise után kijöttem a templomból, odafordultam hozzájuk és annyit mondtam, hogy én soha a büdös életbe be nem teszem a lábamat a templomba. Szerencsére megértették és elfogadták a döntésem. Azóta engem kihagytak mindenféle vallási szertartásból. Az ilyen hívőkkel nincs bajom.

Ha erőltették volna akkor már lett volna.

júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%

2

Szerencse, hogy az ateisták közt egy ítélkező sincs, ugyebár. :))


Amúgy kérdező, szerintem ne erőltesd. Én elég közel állok a hithez (ha nem is mondanám magam vallásosnak), de én sem találtam a helyem a keresztény közösségekben.

Lehet, hogy majd véletlenül megismersz egy embert, akit megkedvelsz, értékesnek találsz, és egyszer kiderül, hogy amúgy ő hívő.

A keresztény csoportok viszont rémesek tudnak lenni egy kívülálló számára.

júl. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%

Az első és legfontosabb lépés, hogy elhatározod: nem állsz a vallásos emberekhez alapból negatív hozzáállással. Mert ez egy öngerjesztő dolog, ha nagyítóval keresed az okot, hogy ellenszenvesnek találhasd, akkor előbb-utóbb találni fogsz valami apróságot, ami alapján már ellenszenvesnek titulálhatod magadban.


A második lépés, hogy az egyén esetleges hülyesége, vélt vagy valós ellenszenves megnyilvánulása miatt nem skatulyázol be minden vallásos embert. Nem kell vele/velük egyet értened. De neked is jobb lesz az élet, ha nem feltételezel alapból rosszat másokról (jelen esetben azért, mert vallásosak, de ez bármi másnál is alkalmazható).


Sok sikert!

júl. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

1. "Sok agymosott szektás van. Én ateista vagyok, nem szektázok"

Kicsit sem ellentmondásos. :D Leszektásozod az embereket, majd azt mondod, te nem szektázol.

júl. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

Amit írsz, egyből az jutott eszembe megoldásként, hogy amikor elkezd ítélkezni, akkor egyből annyit kérdezz meg tőle nyugodtan, hogy:

"Ugye te mindent tökéletesen művelsz, mert az Istened vigyáz rád?".

júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
35%

Szerintem tudatosítsd magadban, hogy ők is ugyanúgy emberek, mint te. Én vallásos (katkó) gimiben tanulók, összes barátom keresztény, naponta imádkozunk, hetente mise, stb. Ennek ellenére semmiben sem különkbözünk a többi hasonló korú fiútól. Summa summarum: az embert nésd elsősorban.

U.i: katkó=Római Katolikus Anyaszentegyház

júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!