Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha random emberek...

Normális, ha random emberek véleményét magamra veszem, valamint tartok tőlük?

Figyelt kérdés

Az interneten ha rosszat írnak nekem, ócsárolnak, magamra veszem, sokszor el is kezdek szorongani. Utána tartok is ezektől az emberektől, elkezdek pánikolni, üldözési mániám van.

Lehetséges, hogy pszichiáter segítene?



júl. 8. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképpen szakemberhez kell fordulnod, mert nem normális a viselkedésed.

Addig sose leszel boldog, amíg azzal foglalkozol, hogy a másik mit mond, vagy gondol rólad. Ez nem tartozik rád, az az ő magánügye.

júl. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, egyes!

Igazából már régóta félelemzavarban szenvedek, üldözési mániám van. Biztos köze van ennek is hozzá.

júl. 8. 11:51
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem pedig egy társadalomban élünk és igen is fontos, hogy a másik ember mit gondol rólad. Ha a sivatagban élnél egyedül, akkor nyilván nem számítana, de amíg emberek vesznek körül, igen is bele kell illeni az Ő narratívájukba is, különben elszigetelődsz mert elítélnek az emberek és ebből csak rossz sülhet ki.
júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hármas! Sajnos nem tudok mindenkinek megfelelni. Vannak emberek, akikkel azonos nézeteim vannak, egy hullámhosszon vagyunk, viszont vannak, akikkel nem.

Miért nem lehet tiszteletben tartani? Pláne ócsárolni, fenyegetni stb.

júl. 8. 12:27
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Pedig bármit csinálsz az életben, mindig lesz, aki majd belédköt. Nem tudod úgy csinálni a dolgokat, hogy sose legyen negatív vélemény. De nem kell foglalkozni vele, mindenkinek van véleménye, csak épp senkit nem érdekel a másiké. Főleg saját élettel kapcsolatos döntések azok, amikbe abszolút nincs másnak beleszólása, amíg azzal másnak nem àrt valaki.
júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ötös!

Hiába nem akarok, foglalkozok vele, plusz amiket leírtam. Én magam sem tudom megmagyarázni, hogy ez miért van.

júl. 8. 12:29
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Bármennyire szeretnénk, mégsem tudjuk elkerülni azt, hogy időnként 1-1 valaki ne kössön belénk, vagy "legalább" ne legyen minimum negatív véleménnyel rólunk.

Nem is lehet mindenkinek megfelelni, ahhoz túlzottan sokan vagyunk.

Viszont tudni kell mérlegelni, hogy kinek fontos a véleménye, és mennyire reális a felénk érkezett kritika, észrevétel. Például, amikor neten kapjuk az ívet, a másik kirohanása elég nagy többségben torzított, pont, mint másik ismeretlen embereké. Mert nem is ismernek minket kellően, és egy kiragadott pontban, pillanatban volt közös interakciónk, amikből nem mindig lehet megfelelő következtetéseket levonni.

júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor miert vagy ezen az oldalon? Itt garantalt, h beled allnak.

Facebook, tobbi ugyanez. Torold magad, eld a valodi eletet, es fordulj pszichologushoz a megfelelesi kenyszer stb miatt.

júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Emberek jó része nem normális. Személy szerint epp ezért eszembe se jutna, hogy mindnek meg akarjak felelni.
júl. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!