Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy egyre több...

Miért van az hogy egyre több tinédzser így viselkedik? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Nap mint nap (szinten tinédzserként mondom) tapasztalom hogy egy baráti társaság csakis akkor tud nagy nehezen összehozni egy találkozót, amiben minimum az ivás van. Mindenkinek alapból van szabadideje, egyszerűen csak lusták válaszolni, a legnagyobb problémájuk a legtöbbnek hogy kevesebb az instakovetojuk mint akiket követnek. Diagnosztizaljak magukat mentális betegségekkel úgy hogy az orvost is lusták meglátogatni. Nincsenek határaik. Elvarjak hogy mindenki foglalkozzon velük és brutálisan toxikusak egymással. Csakis azért maradnak baráti társaságokban mert nem tudják elképzelni az életüket egyedül. Lehetséges hogy ezért is sok ember nem szereti a felnőtt eletet? Mert kiderül hogy felelősséggel jár a tettük?

Miért nem jut sokuk eszébe mondjuk egy egyszerű piknik vagy kirándulás alkohol és drog nélkül? Festegetes a szabadban vagy akár együtt kinectezes. Miért mindig az ivászat, a hangoskodás és a megfelelés?



júl. 4. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

A mentális betegség diagnosztizálása a hormonok miatt van. Egy változó korban vannak, amikor minden ijesztő, kezdik megérteni a világ működését, de nem érettek még hozzá, ez pedig nem csak frusztráló, de megterhelő, amitől olyan érzéseik lesznek, amik egy mentális betegség tünetei is lehetnek. Hogy nem látogatják az orvost meg annak tudható be, hogy ők csak meg akarják érteni, mi a bajuk, ezért diagnosztizálják magukat, de nem kigyógyulni akarnak csak önmagukat felcimkézni.


A többi meg sinán ráillik az idősebb korosztályra is.

júl. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Nos, nálunk nem teljesen a helyzet, mégis magamra ismertem a kérdésed olvasva.

Hasonló programokra vágyom én is, és nálunk nem is a drog és társai a gond, hanem hogy a barátaimnak erre szimplán nincs igénye, alig találkozunk, főleg most, nyáron, amikor lenne rá lehetőségünk


Hogy rendesen válaszoljak is: szerintem többféle oka van ennek, többek között hogy meglepő hány gyerek jön erősen toxikus családból, és ezekkel a szerekkel kicsit ki tudnak kapcsolódni, aztán hogy ezt (gondolom) összekötik a felnőttséggel, másokat csak belerángatnak ezek használatába stb.

júl. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
77%

Nagyon sok fiatalnál előfordul, hogy a társasági életük középpontjában az alkohol és a bulizás áll, mivel ez tűnik a legkönnyebb és legelfogadottabb módjának a szórakozásnak és a közösségi kapcsolatok ápolásának. Ennek több oka lehet:


1. Kényelmi zóna: Az alkohol és a bulizás gyakran a legegyszerűbb és legkönnyebb módja annak, hogy elkerüljék a mélyebb beszélgetéseket vagy a kellemetlen érzéseket.


2. Szociális nyomás: Sok fiatal érzi úgy, hogy a többiek elvárják tőlük az ivást és a bulizást, hogy beilleszkedjenek.


3. Mentális egészség és önértékelés: Az, hogy mások figyelme és elfogadása fontosabbnak tűnik, mint a saját határaik vagy jólétük, gyakran a bizonytalan önértékelésből fakad.


4. Alternatívák hiánya: Sok fiatal nincs tisztában azzal, hogy milyen más tevékenységekben lehetne örömet találni, mert kevésbé népszerűek vagy kevésbé ismertek ezek a lehetőségek.


A felnőtt élet iránti vonakodás valóban összefügghet azzal, hogy a felelősség és a következmények kezelésének képessége kihívást jelent számukra. Az egyszerűbb, felelősségmentes életvitel sokak számára vonzóbb.


Ha szeretnél változást, érdemes kezdeményezni és javasolni alternatív programokat, mint a piknik, kirándulás vagy közös kreatív tevékenységek. Néha csak egy valakire van szükség, aki új ötleteket hoz, és ezzel pozitív irányba mozdíthatja a csoportot.

júl. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Mindenkitől.
júl. 5. 06:17
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
4, nincs mit, k.urva sok értelme van időt és energiát fordítani arra, hogy ideírjunk és részletesen kifejtsük a mondanivalónkat, ha mindenki le van pontozva.
júl. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én 2002-2006 között voltam középsulis és kb én is írhattam volna ezt a kérdést. Akkor sokkal rosszabbul állt a dolog, mert max a chat.hu állt a rendelkezésre. Szerettem a barátaim, de mindig vágytam egy társaságra, ami nem ilyen, hanem mellőzi az italt meg a többit. Nagyon meglepett később, hogy voltak ilyen társaságok, csak nem ott ahol éltem. Ez van.
júl. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

30-as vagyok, de azon hüledeztem a héten is, hogy alig látok kint most nyáron iskolásokat, el nem tudom képzelni, mit csinálnak állandóan a 4 fal között.

Néha látom, h rollerral bemennek a boltba venni üdítőt, piát, de ennyi.

júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Elmonhatnád nekik, hogy az erdőben is belehet piálni, meg betépni.
júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Keress olyan barátokat akik jobban megfelelnek az igényeidnek
júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
5# nem én pontozlak titeket hanem ti egymást
júl. 6. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!