Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknél miért rondábbak...

Az embereknél miért rondábbak a férfiak mint a nők?

Figyelt kérdés
Az állatoknál egyforma a két nem, de az embereknél a férfiak egyértelműen rondábbak mint a nők.
júl. 4. 19:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

A férfiaknak szaporodáskor fontosabb volt, hogy a nők szépek legyenek más előnyös tulajdonságok rovására is.


Míg a nőknek fontosabb választási szempontot képeztek szaporodásnál az egyéb előnyös tulajdonságok, amiknek a rovására mehetett a kiválasztott férfi szépsége.

júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Nagyjából értem a kérdést, de már a majmoknál (mint rokonainknál) is megfigyelhető az ivari kétalakúságnak az az alaktani megnyilvánulása, amire (feltehetően) a kérdés vonatkozik). A nők bőre vékonyabb, hiányosabb a testszőrzet, több a bőr alatti zsír, ami a test alakját íveltebbé, harmonikusabb lefutású vonalakkal lerajzolhatóvá teszi. Ugyanakkor a szép meg a ronda fogalmak tárgyszerűen nehezen értelmezhetők, ilyen jelző a természetben nem létezik.
júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

Jó kérdés, tekintve hogy az állatvilágban pont hogy az ellenkezője van. Ott a hímek tűnnek ki a díszes tollazatukkal, bundájukkal vagy a nagy szarvaikkal, és az megy ritkaság számba ahol nem díszesebbek a nőstényeknél.


Valszeg az ember hímek is lehetnének szebbek, csak elbszták az evolúciójukat. Egyrészt évezredeken át elvették a nőktől a természetes szelekció lehetőségét, másrészt meg a legjobb genetikával megáldottak el lettek küldve háborúba 1-2 száz évente. A jó gének sokszor mentek így a levesbe, míg a betegek meg nyeszlék szaporodtak otthon.

júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Az elmúlt pár ezer évben rengeteg háború zajlott a világban, a háborúkba pedig többnyire a teljesen egészséges, fizikailag erős, fitt, jó állóképességű férfiakat vitték, emiatt a jobb genetikai adottságokkal rendelkező férfi vérvonalak száma folyamatosan csökkent. Akik meg otthon maradtak, mert nem találták őket alkalmasnak a katonai szolgálatra, azoknak lettek leszármazottaik, akik azonban a gyengébb adottságokat is örökölték. Ezért van az, hogy Közép-Kelet-Európában és a Balkánon van a legnagyobb kontraszt a férfiak és a nők átlagos kinézete között, mert ezeken a területeken zajlott a legtöbb háború az elmúlt pár száz évben. A skandináv népeknél, spanyoloknál, portugáloknál, akik kimaradtak a háborúk jó részéből, sokkal több a női szemmel is vonzó férfi.
júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szerintem az embereknél alapból szebbek a nők, már csak a női hormonok miatt is. A tesztoszteron, férfi hormonok pedig ellenkezőleg hatnak. A legtöbb állatnál ez nem figyelhető meg. Ezt a háborús dolog pedig badarság. Nem szépségverseny alapján döntötték el melyik férfit küldik háborúba.
júl. 4. 19:59
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
A nőket általában nem kérdezték meg, hanem férjhez adták és kész. A nőknek viszont el kellett csábítani a férfit, hogy az kiszemelje magának.
júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Az állatoknál elég sok fajnál pl madaraknál, a hím a díszesebb. Szóval az alafeltevésed hibás. De egyébként én pont fordítva érzékelem azt is hogy a férfiak sokszor szebbek mindenféle cicoma nélkül, míg a nők sminkkel, frizurákkal, feltűnő alakot kompenzáló/kiemelő ruhákban, plasztikával, száj/fenék akármi feltöltéssel, műkörömmel.

Szerintem a nők százalékos arányban full természetes valójukban nem szebbek a férfiaknál, hanem maximum közel egyforma lehet.

Bár ugye a szépség relatív meg szubjektív kategória. De maga a szépségbe vetett energiát tekintve mindenképp igaz amit írtam.

júl. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Hát ez eléggé meredek általánosítás, ráadásul én ezt pont fordítva vettem észre. Nagyon sok szép, attraktív, fiatal, igényes férfit látok csúnya, elhízott, sokszor igénytelenül kinéző, slampos barátnővel. A nők között eléggé sok a plasztikázott, kacsacsőrű, 2kg vakolatos, műkarmok-műmell-műszempilla egyed is, akiket én abszolút nem találok szépnek, sőt.

Mindenféle tuning nélkül a nők nem szebbek a férfiaknál, ugyanolyan az arány náluk is, mint a férfiaknál. Vannak szebbek, vannak csúnyábbak, ez nem nemfüggő.

júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem rondábbak. Nőkről szedd le a sminket, legyen mondjuk a szemöldökük eredeti állapotban, nem kiszedve, mindenféle alakformálás nélkül a testük, szóval induljanak egyenlő esélyekkel a férfiak mellett... háááát...
júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem a smink tesz széppé egy nőt. A smink csak mégjobban kiemeli a női szépséget. Nem hiába a nőkre mondják hogy szebbik nem, és nem hiába a nőknek való és áll jobban a modellkedés.
júl. 4. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!