Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknek miért rossz ha...

Az embereknek miért rossz ha tesznek valamit és meginted őket?Ti megmondjàtok a véleményeteket vagy a kapcsolat miatt nem mondatok semmit hogy ne sértsétek meg a màsikat?

Figyelt kérdés

Ha valaki tobbszorosen tesz valami rosszat vagy kihasznal ugy gondolom azt jogos kifejezni de mostmar ugy gondolom inkabb elhatarolodni mert nincs foganatja.Ha mindig minden felett szemet hunyunk magunk ellen megyunk.

Konkret pelda volt egy baratnom es sokszor csinalt olyat hogy megbeszeltunk valamit es nyitva hagyott mas lehetosegeket is es sokszor varrialt,atmodositott dolgokat.Vagy azt mondta nem er ra nincs kedve semmihez,sok a dolga es ez epp nem igy volt.Nehanyszor szova tettem.Szetment a kapcsolat.De szamitani se lehetett ra ha nekem volt gondom.Bezzeg ha neki volt rossz.

Az emberek nagy resze rogton szemelyes sertesnek veszi ha felhivjak valamire a figyelmuket.Azt is megfigyeltem ha veluk csinaljak ugyanezt forditva nem tetszik nekik.Nem szoktam minden esetben szova tenni dolgokat de ha lóvà tesznek azert szolok.


tegnapelőtt 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jók a meglátásaid. Azoknak akiknek nincs kellő önismeretük és esetleg felelősségből sem jeleskednek az emberi kapcsolatok terén azok pontosan ilyenek.


Másfelől azért is van így, mert az életben természetből adódóan nincs igazság. Ezt csak az ember erkölcsi érzete adja. Ezért könyebb mást bírálni és nehezebb elviselni ha velünk teszik, mert alapvetően mindenki a nyertes szerepet szereti.


Hogy ezzel mit tudsz tenni ? Próbálj olyan közegben mozogni, ahol az értékek meg eggyeznek a tiéddel.

tegnapelőtt 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az őszinteség fájdalmas tud lenni.


Ritkán működnek a dolgok oda-vissza.


Te törődsz foglalkozol vele - ő meg le se sz**ar.


De tudod, hogy ha őszinte véleményt fogsz mondani akkor meg megsértődik és akár az egész kapcsolatnak vége....


Voltam úgy akinél már nem bírtam, és már 12 éve nem beszélünk. Van akit csak azért viselek el mert a rokonát, nagyanyját vagy akárkijét jól ismerem és jóban vagyunk.

tegnap 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen vannak akik felelotlenul allnak hozza az emberi kapcsolatokhoz es nekik mindegy mit igernek ha mashoz van kedvuk siman levagjak a programot nem gondolva arra a masik esetleg keszult arra.Ha szova van teve azzal vedekeznek hogy oket elszamoltatod meg leuralod,kontrollalod holott annyirol van szo megkerdezed vagy szova teszed a helyzetet.
tegnap 11:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Es inkabb kilepnek egy kapcsolatbol minthogy felelosseget vallaljanak es azt mondjak teged mar minden aprosag zavar,ami persze nem igy van nekik csupan egy aprosag hogy atvagjak a masikat.Ha nem igy viselkednenek nem lenne ami idovel zavarja a masika.Aki oszinte,tartja magat dolgokhoz az nem is kerul ilyen helyzetekbe.Persze nem mondom nem akadnak kiveteles esetek de fontos lekommunikalni a dolgokat,nem hallgatni,nem szolni semmit.Mert az jellemzo rajuk hallgatnak,nem szolnak de megteszik a dolgot.Valoszinu azert nem szolnak mert tudjak ok nem korrekt a viselkedesuk es ugye nem akarnak magukkal szembesulni.
tegnap 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!