Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha ChatGPT-vel írkáltok...

Ha ChatGPT-vel írkáltok mennyire tekintitek valós személynek?

Figyelt kérdés
Úgy beszélsz vele, mintha ember lenne - pl köszöntök neki - vagy csak mintha a google lenne?
júl. 3. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valós személynek semmiképpen sem tekintem, mivel meg tudom különböztetni az emberi érzéseket, kifejezéseket, illetve nem nyelvi jelzéseket. Ennek tudatában, hogy ez egy nyelvi modell, csak olyan kérdéseket teszek fel neki, amire normálisan tud válaszolni.
júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, mivel nem ember.
júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Semennyire.

Főleg, hogy ha sok a salang, nem mindig azt csinálja, amit kéne.

júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Megvan hatékony promptolás módszertana, egy emberrel szemben a ChatGPT nem fogja megérteni a szándékomat, ha nem magyarázom el neki mint egy hülyegyereknek. Szóval máshogy.
júl. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%

Miért is irkálnék vele???

Nem is értem a kérdést!!!

júl. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha programot írok, akkor sem úgy kezdem a kódolást, hogy kedves szerkesztő app, ha ráérsz, legyél kedves és készíts nekem egy összeadást.

Ugyanígy ha AI-al beszélek, utasításokat közlök felé, mert ez csak egy program, ami feladatokat hajt végre.

júl. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
A kettő között. Köszönni sose szoktam, de nagyrészt barátságos és kedves hangnemben beszélek vele. Ez kellemesebb nekem is, illetve láttam olyan tanulmányokat, ami szerint jobb válaszokat ad, ha kedvesek vagyunk vele (aminek amúgy full technikai okai vannak). Ez sokszor csak ennyit jelent nálam, hogy a mondat végére odarakok egy kérleket. Ha kimondottan jó választ ad, akkor azt néha megköszönöm külön, részben azért, mert jól esik, de azért is, hogy megerősítsem a válaszát és hogy a program is pozitívabb stílusban írjon vissza.
júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Semennyire, de szeretek hülyéskedni ilyenekkel, hogy köszönök neki, megdícsérem. Jópofa, ahogy emberi reakciókat ad rá, holott nem ember.
júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem köszönök neki, a kalapácsnak meg a fúrónak sem köszönök. Csak bevágom a kérdést, ami érdekel, aztán jónapot.
júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem tekintek rá emberként, mégis köszönéssel indítom és zárom a beszélgetést, valamint normális "hangnemben" teszem fel a kérdéseim.
júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!