Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek a paranoia és a...

Mit tegyek a paranoia és a folytonos szorongás ellen? Javaslatok?

Figyelt kérdés

Tizenhét vagyok és nem tudok szakemberhez fordulni, ugyanis a szüleim nem engedik (csak rövid ideig járhattam és voltam pszichiátrián is). Ezek egyre fokozottabban "nőnek" bennem és nagyon idegtépő mellesleg megszorít engem a társaságilétben, esetleg "természetes" ellenszere van?


Jöhetnek tapasztalatok, stb! Bármi ami tudna segíteni..



jún. 24. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van természetes ellenszere, engem helyre is rakott (pánikbetegség, depresszió, anorexia) de nem írhatom le sajnos a nevét mert bannolnának az oldalról.


De van megoldás, fel a fejjel!

Az első lépés hogy ne szokj rá a benzokra, onnantól behúz a spirál és egyre nehezebb lesz.

jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Mindegyiket gondolatok hozzák létre, a gondolataid viszont megtudod változtatni. Ha észreveszed mikor vannak paranoid/szorongó gondolataid, akkor meg is tudod őket állítani és a helyükre átültetni egy másikat. Amúgy miért nem engedik a szüleid?
jún. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Az a baj hogy ez kb annyira igaz amit a kettes ír, mint hogy ha mantrázod szemüvegesként hogy meg fog gyógyulni a szemed, idővel eldobhatod a szemüveget.


A depressziót és szorongást nem a gondolatok okozzák hanem az agy biokémiai elváltozása.

jún. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2


Azért nem enged, mert szerinte a pszichológus megtéveszt és a pszichiáter pedig csak túlgyógyszerezne. A diagnózisom depresszió és szorongásos zavarok (arachnofóbia és elméletileg a diszkalkuliám is így alakult ki), szerinte nem ezek a valódi bajaim.

jún. 24. 20:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3 Pedig a kettesnek is igaza van, a gondolkodas megvaltoztatasara epit a kognitiv terapia is. Ezt pl skizofreniaban is lehet hasznalni, persze ha nagyon durvak a teveszmek, azaz nagyon kibillent a neurotranszmitterek kemiai egyensulya, akkor persze kell gyogyszeres rasegites is... ergo mindkettotoknek igaza van. Es az agy, illetve a psziche kifejezetten olyan dolgok, melyek kolcsonosen hatnak egymasra, nem mindig egyertelmu, hogy melyik az ok es az okozat.
jún. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 Szerinted miért adok tanácsot? Mondjuk mert nekem is szorongó és paranoid gondolataim vannak.. pl : meg akarnak mérgezni, kamerával megfigyelnek, mindenki rajtam röhög az utcán stb. De megtanultam valamelyest kezelni és tudatosítani, hogy ez nem igaz. És még pánikbeteg is vagyok tele szorongással. Illetve ma már elég jól tudom kezelni és nem szedek gyógyszert. Van munkám és el tudok intézni dolgokat mint más. Igaz vannak rosszabb napjaim...
jún. 25. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szabad tudni, hogy hogyan sikerült kezelni? Mert már kisebb korom óta velem van, és csak rosszabbá válik számomra..
jún. 25. 11:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj a betegségeidről. Nézz videókat, olvass könyveket. Vannak különböző technikák.Figyelni kell a gondolataid és elemezni. Tudni kell a gondolataid megfigyelni, majd elengedni és a helyükre mást vizualizálni. Például azt képzeled el, hogy többé már ne félsz a pókoktól.de ez ennél összetettebb.
jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!