Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idős emberek miért kezdik...

Az idős emberek miért kezdik el kéretlenül mesélni az életüket vadidegenkek? +Ilyenkor mi a helyes lépés?

Figyelt kérdés
Nem számít, hogy az ember füle be van dugva,vagy épp uzenetet ir,random megtalálnak és elkezdik in medias res az eletuket meselni. Én értem, hogy maganyosak meg minden,de sokszor baromira tapintatlannak érzem, hogy egyáltalán nem is foglalkozik vele, hogy engem erdekel-e,csak mondja a magáét.miert ilyenek?Ilyenkor mi a helyes lépés?
jún. 19. 08:40
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
20# na jó én veled nem állok le vitatkozni 😃
jún. 19. 12:33
 22/41 anonim ***** válasza:
78%

17 meg gondolom a 20 is te vagy.



Az utcán a randomoknak nem kötelessége senkit szórakoztatni.


Szerintem meg ez baromi önközpontú, hogy elvárod, hogy csak úgy valaki beszélgessen veled...azaz hallgasson meg, mert a válaszra ugye nem kíváncsiak.


Vannak erre kialakított közegek, ahova magányos emberek mehetnek. Ott lehet KÖLCSÖNÖS, mindkét fél álatal kívánt szociális interakciót kezdeményezni.


A mama ha unatkozik, menjen el egy könyvklubba, vannak időseknek teadélutánok, kézimunka klubbok, lehet új ismeretségeket kötni.

jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
0%

#21

Akkor eltaláltam, hogy te csak egy egoista, telefonfüggő, zárkózott ember vagy. Szokj hozzá, hogy nem körülötted forog a világ.

jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
0%

#22

Belőled is hiányzik az empátia. Komolyan, nektek milyen fizikális bajotok lesz attól, hogy meghallgattok egy idős embert, hogy elmondja a monológját?

jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
56%

23, Nem, nem forog körülöttem, de körülötted se.


Megvannak a magam barátai, és 2024ben lehet neked se árta felvenni a telefont, amin át beszélgethetnél a te életedben fontos emberekkel.

Erre van a kommunikációs eszköz.

jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
72%

24, Mert nem ismerem, és nem érdekel mit akar.

Van erre egy hely és idő, de a tömegközlekedés nem az.


De ez nem egy új dolog, már 1900ban is bunkóság volt tömegközlekedésen vegzálni másokat.

jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
0%

#25


Látom, indulatból még azt se vetted észre, hogy a 23-as kommentem nem neked szólt, hanem a kérdezőnek, aki a 21-es kommentet írta. Szerintem elég egyértelmű, hogy kinek szól, nem?


És látom, legjobb védekezés a támadás. A magadfajta egoista, empátiamentes emberektől csak ez várható el.

jún. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
0%

#26


"Mert nem ismerem, és nem érdekel mit akar."


Belehalsz, ha esetleg váltasz vele pár szót? Ja, nem ismered. Hát, régebben tudod, úgy kezdtek el ismerkedni az emberek, hogy élőszóban, tehát beszélgettek, nem telefonon keresztül.


"Van erre egy hely és idő,"

Az ember bármikor és bárhol beszélgethet bárkivel, mivel a beszélgetés nem időhöz és helyzet kötött. :)

jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
#22 Sőt, én már olyat is láttam, hogy két öreg "beszélgetett egymással", párhuzamosan mondta mindegyik a magáét, egyiket sem érdekelte a másik mondandója, meg sem hallották mit mond a másik és csak mondták-mondták a saját szövegüket... :) Ez így teljesen jó volt, kidumálták magukat abban az illúzióban, hogy beszélgetnek vagy hogy a másik fél hallgatja őket, pedig dehogy.
jún. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
71%
#28 De baszki te azon mit nem értesz, hogy ha nem akarja vadidegenek nyűgjét hallgatni, akkor nem akarja? Nem kötelezhető erre se fiatal, se felnőtt. Neked ez nem tetszik, oké, de ez meg kit érdekel?!
jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!