Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Helyes költés, hogyan állsz a...

Helyes költés, hogyan állsz a pénzedhez?

Figyelt kérdés
Ha keresel nettó 400-at és 370-ért szeretnél venni valamit, megveszed?
febr. 2. 18:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg, ha tudom, hogy van elég félretett pénzem, ha valami gáz lenne. Mi értelme a pénzkeresésnek, ha sosem költök arra, amit szeretnék?
febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, mi az, és mennyire van rá szükségem.


Pl ilyen drága telefont én nem vennék, de mondjuk tanfolyamra ennek 4x-sét is elköltöttem.

febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Úgy, mint az első. Ha van elég félretett pénzem, és nem az egészet kellene elkölteni rá, plusz szükségem is vana dologra, naná. Hülyeségekre alapból nem költök, főleg nem, ha drágák.
febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#2

A tanfolyam is 50-50 hogy találsz-e benne melót, kezdőként.


Monitort vennék 280-ért, és a keresetem majdnem 300nettó, viszont annyira foglalkoztat a képi világ, látvány, hogy viszket a tenyerem, a régi monitoromat még el tudom adni.

febr. 2. 19:09
 5/17 anonim ***** válasza:
Mintha nem lenne holnap.
febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

"keresel"

Ez abszolút semmit mondó dolog ahhoz képest, hogy van-e százmilliód a bankban, palotád a hegytetőn, meg egy haldokló amerikai nagybácsid. Bár jellemzően pont azoknak szokott első helyen a jövő havi fizetésük jutni eszükbe villogtatásra, akiknek odáig is tart minden.

Hogy én megvenném-e? Én biztos nem venném meg, mert én annyira skót vagyok, hogy a háromszor megvarrt lukas zoknit utána még megfordítom, és ha már felül is lukas, akkor két, duplán lukas zoknit húzok 90-fokban elfordítva egymásra, de neked nem muszáj ilyennek lenni. Ha szükség van arra az izére, és sejted magadról, hogy előbb-utóbb úgyis megvennéd, akkor ne rágd magad, vedd meg...

febr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi az a valami. Én monitort biztosan nem vennék ennyiért, legfeljebb ha olyan munkám lenne, amihez szükségem van rá és megtérül. A hobbijaimra messze nem költök ennyit. De te tudod, hogy mennyit ér meg neked.
febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Kitana. ***** válasza:
Meg, ha van félretett pénzem. Nyilván abban az esetben nem, ha megjön a 400K a számlámra, a vásárlás után meg maradna 30K-m :DDD De nem szoktam a fizetésemhez viszonyítani. Ha drága dolog kell, félrerakok. A lényeg, hogy adott kiadás után is kényelmesen kijöjjek a következő fizetésig.
febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Csóró pénzforgalmi szemléletre vall a kérdés.


Akik pénzügyileg nem analfabéták, azok a nettó vagyonra gyakorolt azonnali és jövőbeli hatás alapján mérlegelnek.

febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Gyűjtögetek, egy kisvárosban lévő felújított házat már tudnék venni, de nem merek kiköltözni egy nagyvárosból, folyamatosan autóhoz lennék kötve, ami üzemanyagban plusz deficit lenne, idebent azért a kedvem dönt hogy most autózok-e vagy villamossal megyek, és átszállok majd a buszra.

Nem gondolom hogy ez a pénz, vetne vissza, mert szeretem követni a technológia fejlődését.

febr. 2. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!