Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Helyes költés, hogyan állsz a...

Helyes költés, hogyan állsz a pénzedhez?

Figyelt kérdés
Ha keresel nettó 400-at és 370-ért szeretnél venni valamit, megveszed?
febr. 2. 18:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

A fizetésem 5-10%-a körül van a határ, hogy ha hirtelen ingerem támad megvenni valamit, ami nem "szükséges", akkor megveszem azzal a "kifogással", hogy majd a hónap hátralevő részében, vagy a jövő hónapban kispórolom az árát.


Olyan, hogy a havi bevételemet (szinte) elérő dolgot megvegyek, pedig nem létszükséglet, kb. 10 évente egyszer fordul elő.

febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

És mi lenne, ha megvennéd a házat, kiadnád és maradnál a városban? Passzív jövedelem is van, ház is van, és mégis a városban maradsz, ameddig szeretnél.

Szerintem nem lőnél mellé vele.

febr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#12

Gondoltunk rá, de nem nagyon pörög Miskolc környékén ez a biznisz, a fiatalok, még kisvárosból is lakásba jönnek bérlőként, nyilván nem akarnak kerttel, fűnyírással foglalkozni.

febr. 2. 22:59
 14/17 anonim ***** válasza:

Hm, szóval úgy gondolod, minden piaci igény felmértél? Mi lenne, ha nem csak lakhatásra lenne kiadva?

Pl dolgok tárolására, kisebb szövetkezetek székhelyeként? Több olyan szervezet is van, aminek csak hely kell, arra pedig alkalmasabb egy kertes ház.

febr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én nagyon nehezen adok ki sok pénzt dolgokra. Van majdnem 7 millió megtakarításom, de még mindig ott tartok, hogy pl egy 18 ezres billentyűzetre sajnáltam a pénzt. Persze ez amiatt is van, mert nagyon sokat fizetek az albérletért és kevés a fizetésem, szóval nem szórom el, ami marad. Ha mindig megvettem volna mindent amire vágyok, most biztos nem lenne ennyi pénzem se, mert évek munkája volt összeszedni.
febr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyen kérdésekre választ adni őszintén. Annyit költöttem általába, amennyi volt. Aztán pár nap csóróság és jött újra a bőség zavara. Ezzel lettem elrontva, nem tudok spórolni és ez nagy hátrány sokszor.
febr. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Miskolc melletti faluban lakom;folyamatosan költöznek ki fiatalok,idősebbek is.Az igaz,hogy dolgozni senki se akar,még azt az egy nyomorult fát is kivágják az udvaron,ami árnyekot adna.De nálunk felment a házak ára,lehet a városban jobban megérné egy lakást venned,és kiadni.

A kérdésre válaszolva:én megvenném,ha nem az éhen halás fenyeget.

febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!