Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idős emberek miért kezdik...

Az idős emberek miért kezdik el kéretlenül mesélni az életüket vadidegenkek? +Ilyenkor mi a helyes lépés?

Figyelt kérdés
Nem számít, hogy az ember füle be van dugva,vagy épp uzenetet ir,random megtalálnak és elkezdik in medias res az eletuket meselni. Én értem, hogy maganyosak meg minden,de sokszor baromira tapintatlannak érzem, hogy egyáltalán nem is foglalkozik vele, hogy engem erdekel-e,csak mondja a magáét.miert ilyenek?Ilyenkor mi a helyes lépés?
jún. 19. 08:40
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy nagy fülhallgatót, és utazás közben viseld.
jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg tudom érteni, fiatalok és idősek között is van ilyen és hasonló ismerősöm. A rosszabb, amikor sietnék valahova, ő beszélgetne, ha elrohanok, sértődés lesz a vége. Munkahelyen volt ilyen nő, az ő osztályán nem volt munka, az enyémen igen, csak pisilni szaladtam ki, el is kapott a folyosón, hogy dumcsizzunk, udvariasan leépítettem, utána meg írkált Fb chaten hogy miért vagyok ilyen tahó...
jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

A. Meghallgatod a történetüket.

B. Támogató jelleggel felsorolod a már ismert részleteket - és hamarabb túl vagytok az ismétlésen!

C. Udvariasan kihátrálsz a kommunikációból.

jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

"Csupán az időskorért nem jár tisztelet."


Ez.


Meg az is, hogy a tiszteletet el lehet veszíteni ha ez nem kölcsönös.

Ha valaki bunkó, nem vagy költeles udvariasan elviselni.

jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
20%

#2:

Mert egy rohadt SMS-be még nem fogsz belehalni. Látszik, hogy még nagyon gyerek a gondolkodásod és a hozzáállásod. De nem baj, majd te is leszel ennyi idős, és majd ha az akkori fiatalok így fognak te hozzád állni, akkor majd megérted.

jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

15# nem értem mi bajod van. Szerinted teljesen normális bunko modon viselkedni,csak mert öreg is magányos valaki? Normális dolog a beszélgető partner igényeit figyelmen kívül hagyni és rázúditani mindent,nekem meg turnom kell mert fiatal vagyok??

Nem, én nem leszek bunkó öreg. Képzeld el a 77eves nagyimnak vannak baratai is ennyi idős korában is. Miért? Talán mert képes kétoldalú kölcsönös erdeklodesen alapulo kommunikációra... nem tudom aki ilyen modon próbál beszélgető partnert szerezni azt miért kéne megérteni és meghallgatni

jún. 19. 11:18
 17/41 anonim ***** válasza:
0%

#16

Kérdező, a nagyid barátai se fognak örökké élni. Ezt fel tudod fogni? Azok az idős emberek, akik számodra kéretlenül kezdenek el veled beszélgetni, már sajnos nincsenek olyan szerencsés helyzetben, mint a nagyid, hogy élnek még a barátai. Ezért írtam a 6-os válaszomban, ami látom sokaknak nem tetszett, idézem: "mivel már kevés korabeli barátja van ilyenkor már az embernek és próbál minden adandó alkalmat megragadni arra, hogy egy-két szót váltson más emberekkel." Ahogy öregszünk, úgy halnak meg körülöttünk a szeretteink.

Miért fáj az neked, hogy esetleg egy szerencsétlen öregembernek okoznál pár örömteli pillanatot azzal, hogy meghallgatod a búját, aztán úgyse találkozol vele többet.


Ezen gondolkozz el, hogy ne csak a saját oltári nagy egód vezérelje az életedet, hanem lehetnél egy kicsit önzetlenebb az idősekkel. Hallgasd meg, oszt jónapot. Ettől nagyobb és sokkal nehezebb dolgokat kell az életben kibírni.

jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Unatkoznak. Örülnek, hogy van kihez szólni. Meg régen ez tök általános volt, hogy az emberek fűnek-fának panaszkodtak. Mamám városi, de az ő fitalkora úgy telt el, mintha falun élne. Ismerte kb a fél várost, a másik felét meg onnan, hogy az ismerősei rokonai/barátai voltak, így hallott róluk ezt, azt. Mostmeg senkit, ha épp nincs nála látogató, akkor az ablakban lesi a szomszedjait. Ennyi szórakozás jutott neki, mert a nethez nem ért :/
jún. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

Ezen gondolkozz el, hogy ne csak a saját oltári nagy egód vezérelje az életedet


Igazad van,hanem az övé akit az se erdekel hogy a másik épp zenét hallgat...te azt nem bírod felfogni hogy nem az a bajom ha egy néni beszelgetni akar hanem az AHOGY! Miért nem tud olyanról elkezdeni beszelni amihez hozza tudok szólni? Miért nem tartja tiszteletben, hogy mást csinálok? Miért erdemel tiszteletet ha nem tisztelettel kozelit a masik fele?

jún. 19. 12:24
 20/41 anonim ***** válasza:
0%

#19


"Miért nem tud olyanról elkezdeni beszelni amihez hozza tudok szólni?"

:D :D :D

Gondolatolvasónak képzeled a többieket? Egy vadidegen ember honnan fogja tudni azt, hogy te mihez tudsz hozzászólni?

Már megint a k..rva nagy egód!! Csak az érdekel téged, hogy hozzá tudj szólni egy beszélgetéshez, nem az, hogy meghallgasd a másikat, mégha nem is érdekel a téma és nem is tudsz hozzászólni.


Mert, az szerinted mennyire a tisztelet jele, hogy te egy közösségben fülesben vagy? Pl. várakozol a postára és be van dugva neked a füles? Miért van a füledben a füles? Miért zárkózol el az emberektől?


Telefonfüggő vagy, hogy minden másodpercben azt kell nyomogatnod?

jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!