Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idős emberek miért kezdik...

Az idős emberek miért kezdik el kéretlenül mesélni az életüket vadidegenkek? +Ilyenkor mi a helyes lépés?

Figyelt kérdés
Nem számít, hogy az ember füle be van dugva,vagy épp uzenetet ir,random megtalálnak és elkezdik in medias res az eletuket meselni. Én értem, hogy maganyosak meg minden,de sokszor baromira tapintatlannak érzem, hogy egyáltalán nem is foglalkozik vele, hogy engem erdekel-e,csak mondja a magáét.miert ilyenek?Ilyenkor mi a helyes lépés?
jún. 19. 08:40
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%
Ki lehet 'bírni'. Meghallgatod, és legfeljebb azt a nagyon fontos üzenetet nem akkor küldöd el, hanem 10 perc múlva. Vagy az a kihagyhatatlan zene ugyanúgy lejátszódik leszállás után is. És reménykedsz, hogy idős korodra nem ilyen leszel, hogy a kutya nem szól hozzád, mégis vágysz egy kis társasági életre. Majd mindenki elküld magában a jó büdös fenébe, hogy kezdeményezni mersz.
jún. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
1# ne haragudj de miért nekem kell abbahagynom amit szeretnék csinálni?😃 miért kéne rákényszeríteni magam hogy meghallgassam?
jún. 19. 08:48
 3/41 A kérdező kommentje:
És ne haragudj de a kezdeményezés az az ha elkezd olyan dolgot mondani ami ESETLEG a másikat érdekli/erinti. Hidd el az olyan nénikkel/bácsikkal szívesen is beszelgetek
jún. 19. 08:49
 4/41 anonim ***** válasza:
88%

Imádkozol, hogy mielőbb jöjjön a buszod... Addig meg megértően bólogatsz.

Nekem csak annyi a taktikám, hogy én magam nem nagyon vãlaszolok, vagy max annyit, hogy bármi is a saját véleményem, csak helyeselek, igazat adok neki. Nem mondok saját véleményt, nem kérdezek bele, ha valamit nem értek. Mert ha kicsit aktívabban reagálok, akkor még nehezebb szabadulni az ilyentől.


Anya is már idősödik, de szerencsére ilyet nem csinál. Az azonban jellemző, hogy bármit ügyintéz, na ott képes a kàlyhától elmesélnibaz okot, hogy miért is van ott. Már sokszor ràszóltam, hogy nem kéne, meg fogja rövidebbre... Hiàba okos, tanult ember anyám valahogy egyre csacsogósabb...

jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
49%

Ilyenkor az a helyes lépés, ha azt mondod "Ne haragudjon, de nem érdekel."


Velem is történt már ilyen, hullafáradtan felültem a buszra, csak arra vágytam, hogy bámulhassak ki az ablakon, erre egy papa leült mellém és végigpofázta nekem az utat. Még fiatal voltam, nem mertem leállítani, de iszonyú mérges voltam, amiért elcseszte a pihentető utazásomat. Ma már vagy leállítanám, vagy odébbülnék.

jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem tanítják meg a mai fiataloknak, hogy az idősekkel tisztelettel kéne bánni? Ők ilyenek, el kell őket fogadni. Azt a pár percet ki lehet bírni kérdező, nem fogsz belehalni. Remélem nem akarsz emberekkel foglalkozni, mert ott bizony, idős emberek is lesznek, akik el fogják mesélni az életüket, akár akarod, akár nem. Ez vele jár az idős korral, mivel már kevés korabeli barátja van ilyenkor már az embernek és próbál minden adandó alkalmat megragadni arra, hogy egy-két szót váltson más emberekkel.
jún. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
79%

Hát szerintem a 60 feletti korosztályt úgy nevelték, hogy az időseket tisztelni KELL, és ahogy elérték ezt az életkort, sokakkal elszalad a ló sajnos.


Nem mindenki, de van egy réteg aki kész hisztivel követeli ezt a tiszteletet, még akkor is, ha áthág mindenféle szociális szabályt, kifejezetten bunkó.


Gondolok itt pl arra, hogy kéretlenül, vadidegeneknek atyai tanácsot osztogatnak, vendéglátásban egrecírozatják a dolgozókat, vagy szándékosan értetlenek olyan dolgok kapcsán, amik már húsz éve napi szinten használatban vannak.

(Ne mondja már nekem egy 70 éves ember, hogy nem érti hogyan működik egy bankkártya, hol teccett élni, a Marson? Ha van egy bakszámlája, akkor van egy bankkártyája is, és 2024ben nem nagyon tud úgy élni hogy ne legyen neki, vagy legalábbis értss a fogalmat)

jún. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyeneket nevezik energiavámpírnak.

Magányosak és ez rettegéssel tölti el őket, ezért folyamatos beszéddel próbálják felhívni magukra a figyelmet, hogy vegye már észre a környezetük a létezésüket. A téma mindegy is, mert nem az információközlés a lényeg a számukra, hanem hogy valaki most rájuk figyel. Jellemzően magukról beszélnek, mert az a legkényelmesebb. A dolog iróniája, hogy az ilyen embertől menekülnek a körülöttük levők, szóval magány ellen nem hatékony a módszerük.

Kerüld őket, esetleg csinálj úgy mint aki nagyon elfoglalt, vagy ha bevállalósabb vagy közöld nyíltan, hogy nem érdekel a sztorija. Ha szeretsz játszani azt is csinálhatod, hogy a saját fegyverüket fordítod ellenük és mindig a szavukba vágsz, aztán te kezded el mesélni a magad dolgait, aztán mulathatsz ahogy elmenekülnek.

jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nekem mondjuk a 1.5 órás buszutat pofázta végig a papa, ami elég megterhelő volt, mivel eleve hulla fáradt voltam. Egyáltalán nem köteles ezt senki tolerálni egy vadidegentől. Csupán az időskorért nem jár tisztelet.
jún. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Amíg beszélsz, beállítod a mobilon az ébresztőt, hogy csörögjön 1 perc múlva. Amikor elkezd csörögni, ránézel a képernyőre és azt mondod, hogy elnézést, ezt muszáj felvenned. Hozzáteszed a mobilt a füledhez, és elkezded mondani, hogy na merre vagy? Ja hogy ott? Várj, odamegyek, addig kérlek ne tedd le, és közben mosolyogva integetsz a néninrk/bácsinak miközben elmész. Ha már hallótávolsagon kívül van, elrakod a mobilt.
jún. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!