Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, hogy minél...

Az normális, hogy minél idősebb vagyok annál nehezebben tudom elviselni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Soha nem akartam gyereket, és nem is lett szerencsére.

Soha nem volt hozzájuk türelmem, se játszani se beszélni velük semmi, ha muszáj volt a rokonok gyerekeit elviseltem nagy nehezen, de kínszenvedés volt.

most 38 évesen pedig 10 percet sem bírok elviselni velük, jobb lenne ha nem is látnám őket.


jún. 18. 17:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
72%
Az egyre idősebbek nem csak a gyerekkel vannak igy. Lassan már azt se bírják elviselni ha te fordítva teszed az evőeszközt a szárítora, vagy nem ugy pakolsz ahogy ő szokott, vagy maskepp nyomod a fogkrémet, egyre jobban begyepesednek csak az emberek a korral, rugalmatlanná válnak, az ilyeneknek nemhogy már gyerek nem való, de kapcsolat se nagyon.
jún. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
68%
A szaporodási ösztön szexre késztet, nem arra, hogy az ember szeresse a gyerekzsivajt.
jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
47%
6 csak természet szerint nem 30 40 évesen kéne szulni.
jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
En ahogy idosodom, a nyuggereket ea a tanulatlan kekgallerosokat (pl. valovilag szintu munkasprolikat) nem tudom egyre inkabb elviselni... biztos van ilyen lelki folyamat.
jún. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
35%

"eszünk is van"

. Tehát racionális döntés eredménye utálni a gyerekeket.


"Na kezdődik már a nőnek kötelező szülni szöveg"

. Szedjél gyógyszert, ha tévképzeteid vannak.

Egy dolog nem akarni gyereket, ami teljesen elfogadható, teljesen más az ha valaki nem képes velük egy légtérben meglenni, aztán várja a megerősítést, hogy ez teljesen természetes dolog.


Szeretném hangsúlyozni: nem én dobtam be a vitába a "természetes" kifejezést, de aminek a jelentése eléggé világos. Ezek után elégg szánalmas engem "ösztönlény" szöveggel támadni, amikor más vitte erre a diskurzust, csak éppen a "természetes/természetellenes" dimenziójában ez a vita eleve el van döntve.

jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem baj. nem vagyunk egyformák.


Én sem vagyok valami nagy gyerekimádó, mert azért látom, hogy van ám nagyon is rossz oldaluk, amik miatt egyszerűen nem tudok hasra esni tőlük. Én csak bizonyos gyerektípust utálok, de nem az összes gyereket. Csak azokat nem szeretem, akik tiszteletlenek és akik kegyetlenek! Most is hallottam a hírekben, hogy egy kislány került kórházba mert a társai megfojtogatták és a bordája is eltört. Akkor megint máskor hallottam, hogy külföldön egy 9 éves kisfiú került kórházba miután egy társa egy ceruzát szúrt a térdébe! Majdnem le kellett amputálni a gyerek lábát, de szerencsére meg tudták ezt előzni.


Sokan elfelejtik ám, hogy a gyerekek iszonyat kegyetlenek tudnak lenni és most lehet jönni azzal, hogy de a szülő, a szülő... ok csak szerintem meg nem lehet mindent a korra fogni egy határ után. Ezek a gyerekek már nagyon is tudatában vannak azzal, hogy mit tesznek, tudják, hogy van akaratuk, hogy van ráhatásuk a dolgokra....


Én nem tudom őket imádni, de mint mondtam, nem minden gyerekkel van bajom. Vannak azért normálisak is, aranyosak is tudnak ám lenni, szóval nem utálom azért összességében őket. Csak azért ismernem kell azt a gyereket, hogy megbízható vagy nem. Ugyanúgy mint a felnőtteknél. Ilyen szempontból távolságtartó vagyok velük is.

jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Én ahogy idősödöm (40 vagyok), egyre türelmesebb vagyok a gyerekekkel. Biztos számít, hogy van egy sajátom is, aki által megszoktam a hisztiket meg a zsivajt.
jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
82%

Normális

Orulj neki hogy nem kötelező a gyerekcsinalas

jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok idős a 29 évemmel, de én azt vettem észre magamon, hogy _minden_ egyre jobban idegesít. Bizonyos zajokra meg extrán ki van helyezve a fülem, a gyereksírás ilyen, 18 évesen még annyi volt a reakcióm (nyilván csak magamban), hogy úristen, mikor fejezi már be, így 10 évvel később meg ilyenkor mindig eszembe jut, hogy ha elég pénzem van, akkor Bécsben amúgy elköttetnek... Nekem a gyerekekkel ezen kívül amúgy semmi bajom, nincs sajátom, nem is lesz és mindenkinek jobb ez így. De pl. kamszként együtt laktam hat másik lánnyal egy koliszobában, és buli volt, jelenleg meg most fogok költözni, mert az egy szem lakótársam, aki külön szobában van, már nem tudom elviselni, pedig nagyon jó lakótárs, semmi rosszat nem csinál soha, csak idegesít, hogy van más ember az életteremben, nem vagyok egyedül a már becsontosodott szokásaimmal, rituáléimmal, meg rugalmatlanságommal.
jún. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen rendben vagy kérdező. Sokan vagyunk ezzel így. Bennem se buzognak a szülői ösztönök. Rühellem amikor ordítanak, sikoltoznak játék közben, de még jobban a szüleiket, akik rá se szólnak, hogy fogja be a pofáját. Mindezt egy 70-80 nm-es udvaron, ahol a házak közt pattog is a hang, felerősítve azt. Tiszteletlenek, köszönni még most se tanította meg őket senki, annyira figyelmetlenek, hogy a boltban simán nekimennek az embernek, aztán egy bocsánat vagy bármi más nelkül pánik szerűen elrohannak. Hatvanyozottan jellemző ez a magyar gyerekekre.


Sokat járok külföldre, de nagyon csodálom, hogy pl osztrák, francia, olasz gyerekek tudnak köszönni. Önállóak, illemtudók.

Angliában nevelkedett a szomszed gyereke, az is egészen más jellem lett. Sokkal magabiztosabb kb mindenben. Pedig sima államiba járt, nem egy proccos magán intezet kis neveltje.


Szóval valahogy nem vonz az ötlet, hogy ebbe az országba gyereket csináljak. Sok múlik a szülőn, de nekem már türelmem sincs hozzájuk, ha volt is valaha. Az iskolarendszerről meg inkább nem is nyilatkozok.

jún. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!