Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől múlik az, hogy valaki...

Mitől múlik az, hogy valaki kitartó személyiség-e?

Figyelt kérdés

Megihletett a magyar kormányfő fiatalkori énje, aki a 2002-es választási vereséget követően a következőt mondta, a győztes Medgyessy Péternek:


"Nézd, én néhány hibát elkövettem, ezért vesztettük el a választásokat, de vissza fogok térni, és meg fogom nyerni a következő választást."


[link]


Mitől függ az, hogy valakit a vereség padlóra tesz-e, vagy tovább harcol?


jún. 8. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az is az én kérdésem. De ott a zárkózottságot kutattam, itt pedig a kitartást - a miniszerelnök példáján keresztül.
jún. 8. 12:17
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Mint a példa is látja, sokminden.


Elóször is beszéljünk egészséges kitartásról. Ilyenkor az embernek úgy szerveződnek a gondolatai, hogy a kudarc lehetősége talán fel sem illan, B-tervek sem hangsúlyosak. Az ember csinálja azt, amit csinál, önmagáért: látszólag a siker lebeg a szeme előtt, valójában a dolgokat önmagukért csinálja, függetlenül az eredménytől.


Orbán példája ellenben a rosszra is példa. Ő egy idő után megszállotja lett a hatalomnak: 2002 és 2006 között NEM járt be a parlamentbe személyes sértettségből. De a 2006-os vlasztások voltak azok, amik teljesen hazavágták: onnantól kezdve a hatalomért küzdött BÁRMI ÁRON, az elveit is feladva. Az ekkori meg ezt megelőző nyilatkozatait nézve ez egyértelmű.


Holott maradhatott volna a nagyobb szinten megfogalmazott, helyes céloknál azért, hogy Magyarország jobb legyen. Félreállhatott volna (erre utoljára 2006-ban kísérletet tett), hiszen egyértelmű volt, hogy a fiatal Orbán ideje lejárt. Sajnos nem így történt, és egy megkeseredett Orbánt kaptunk meg vezetőnek, aki riogatással ragaszkodik a hatalomhoz.


Tehát lehet kitartónak lenni úgy is, hogy feladod, amikor az a helyes, és nem teszed tönkre magad benne.

jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"onnantól kezdve a hatalomért küzdött BÁRMI ÁRON, az elveit is feladva."


Nem tudom, hogy Orbán esetében ez mennyire volt így, mert nem látok bele a gondolataiba, és a lelkébe. De tegyük fel, hogy ez a helyzet.

Hát akkor nem arról van szó, hogy az ember akkor szerezhet nagy hatalmat, ha a "bármi áron" elvet alkalmazza, és feladja a korábbi elveit?


Vagyis a hatalomhoz vezető út = önmagunk elveinek megtagadása + a célt szentesíti az eszközt elv.


?

jún. 8. 12:38
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: ha pusztán a hatalom volt a célja mindig is, nem az hogy lezárja a rendszerváltást, és Magyarország egy új úton induljon el.


De nem, a cél sosem szentesíti az eszközt.

jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Orbán viselkedését semmiképp nem a kitartó szóval jellemezném. Az pozitív. Inkább egy fékevesztett szemellenzős bikához hasonlítanám.

Amúgy az alapkarakter veleszületett, és jelentősen befolyásolja a neveltetés, milyen tulajdonságot tápláltak, mit büntettek.

jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyan mint Putyin

Fanatikus

jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Remélem, nem olyan, mint Putyin, mert Putyin pszichopata, Orbán meg azért talán nem. Orbán retteg, egy gyenge kisfiú.
jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem a rendszeres futás neveltvkitartóvá.
jún. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!