Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Le lehet valahogy küzdeni az...

Le lehet valahogy küzdeni az introvertált személyiséget?

Figyelt kérdés

Az a gondom sokszor beszélgetéseknél főleg ha többen vannak nagyon háttérbe szorulok és úgy érzem egy gát emelkedik felém és a témához nem bírok hozzászólni sőt csak csendben vagyok és ettől úgy érzem hogy egy unalmas személyiség vagyok akivel senki nem akar barátkozni.

Ma például discordon megbeszéltem egy lánnyal hogy a játékban amivel játszunk (egy klubban vagyunk és közös a discord chat) segíteni fog nekem és beszélgessünk közbe discordon.

De persze a főoldalon beszélgettünk így random emberek bejöttek hallgatózni és ez frusztrált meg egy másik lány is bejött és ők ketten olyan jól elbeszélgettek én meg annyira háttérbe szorultak hogy inkább egy óra múlva le is léptem.

Mit tehetek hogy jobb legyek kommunikációban? Másokkal jobban megy ez az egész akik közelebb állnak hozzám :/


máj. 27. 22:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és 27vagyok lány.
máj. 27. 22:04
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanígy voltam ezzel 19 évig, aztán az utóbbi fél évben kikupálódtam. Igazából elmentem dolgozni vendéglátásba, ahol úgy beszéltek sokszor velem, mint egy kutyával, én meg megtanultam megvédeni magam. Illetve sokat járkáltam el olyan emberekkel, akik előtt nyílt vagyok, nyilván az ő barátai előtt sem voltam zárkózott, mikor egymással kommunikáltunk, aztán velük is sikerült jóba lenni.
máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Külföldre költöztem és az új ország nyelvén más emberré váltam és teljesen extrovertált lettem. De magyarul még mindig zárkózott vagyok, ezért alig beszélek magyarul. Csak a szüleimmel. Viszont angolul és németül meg teljesen stressz mentesen tudok bárkivel beszélni.
máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam én is beszélgetni de nem ment :( nem csodálom hogy barátaim sincsenek mindig van egy korlát ami nem enged tovább
máj. 27. 22:15
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Részben igen.. De ez az alaptulajdonságod, valószínű teljesen nem tudod megváltoztatni. Próbálj meg lazulni, feloldódni, mint a pezsgőtabletta.
máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Én is jobbára interneten köttettem meg ezeket a szoros kapcsolataimat, aztán a való életben mikor találkoztunk is ugyanabban a stílusban folytattuk a társalgást, mint az interneten. De ha rendszeresen jársz emberek közé, előbb utóbb extrovertáltabb leszel. Ha nem is barátkozás szempontjából, de találkozni fogsz annyi idiótával, akik ellen sokszor meg kell magad védeni, az meg extrovertáltabbá tesz. Csak ne csak olyanokkal barátkozz, akik elérhetetlen távolságra vannak tőled, hanem olyanokkal is, akikkel a személyes kontaktjaidat is tudnád bővíteni.
máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló embereket kell keresni. Általában egy nem nagyszájúban sokkal több értékesebb gondolat van. Ne változni akarj, hanem értékelni amilyen vagy. Ez sokkal ritkább, mint a másféle emberek. És vannak ilyenek még bőven. Ami jó dolog.
máj. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még most 50 évesen is introvertált vagyok, de az évek folyamán sokat változtam. Tudatosan is próbáltam változtatni és sokat segített a munkám is ahol emberekkel kell kommunikálnom és magabiztosnak kell látszanom.

Akik csak felszínesen ismernek, nem is gondolják rólam, hogy introvertált vagyok.

Lehet ez így egy kicsit színjátszás, de szükségem volt rá az életben.

De ettől függetlenül az alapszemélyiséget teljesen biztos nem lehet megváltoztatni, csak kicsit átformálni tudod.

máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez szorongás. Nem introvertáltság...Egy intro lazán kommunikál bárkivel és előadást is tud tartani stb. Csak túlterhelődik, ezért egyedül tud feltöltödni, ergo neki nincs szüksége társaságra néha napján.Egy intro sosem lesz extro, mivel az agya eleve olyan felépítésű. A szorongással viszont lehet mit kezdeni. Vannak önismereti videók, könyvek. Vagy szakember segít.
máj. 28. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha csak introvertáltswg lene, akkor azt gondolnám, hogy rossz társaswgban vagy, nem illetek össze.


De mivel elvileg ez egy közös érdeklődésen alapuló csoport, így nem gondolnám, hogy ez az eset van.


Én is inkább a szorongással foglalkoznék.

máj. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!