Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Le lehet valahogy küzdeni az...

Le lehet valahogy küzdeni az introvertált személyiséget?

Figyelt kérdés

Az a gondom sokszor beszélgetéseknél főleg ha többen vannak nagyon háttérbe szorulok és úgy érzem egy gát emelkedik felém és a témához nem bírok hozzászólni sőt csak csendben vagyok és ettől úgy érzem hogy egy unalmas személyiség vagyok akivel senki nem akar barátkozni.

Ma például discordon megbeszéltem egy lánnyal hogy a játékban amivel játszunk (egy klubban vagyunk és közös a discord chat) segíteni fog nekem és beszélgessünk közbe discordon.

De persze a főoldalon beszélgettünk így random emberek bejöttek hallgatózni és ez frusztrált meg egy másik lány is bejött és ők ketten olyan jól elbeszélgettek én meg annyira háttérbe szorultak hogy inkább egy óra múlva le is léptem.

Mit tehetek hogy jobb legyek kommunikációban? Másokkal jobban megy ez az egész akik közelebb állnak hozzám :/


máj. 27. 22:04
1 2
 11/12 Shaddark ***** válasza:
100%

Gyakorlással el lehet érni egy simábban, hatékonyabban működő szintet.


Persze, akkor is introvertált maradsz, ez nem fog változni. Amíg egy extrovertáltat feltölt a társalgás, addig téged inkább kimerít ez után is.


De kommunikációs tréninggel vagy csak simán gyakorlással, az ismétlés számok miatti megszokás miatt eljutsz majd egy folyékonyabban működő társalgási szintre.

De ehhez sok gyakorlás kell, pl. minden nap beszélgess 25 emberrel. Tűzd ki célnak és mindegy, miről vagy kivel de csináld.


Mondjuk ha tanulsz is mellé elméletet akkor sokkal könnyebb lesz, pl. ha megtanulod hogyan irányítsd a beszélgetést akkor nem leszel "kitúrt", "megtűrt" személy a beszélgetésekben, hanem irányító vagy legalábbis egyenrangú félként tudsz részt venni ezekben.

Mivel nincs gyakorlatod ezért nincsenek (még) sikerélményeid, de a kommunikáció pont olyan tudományág mint bármely másik, tanulással és/vagy gyakorlással fejleszthető a hozzáértésed. Nincs olyan hogy neked (vagy bárki másnak) nem megy.

máj. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem is több, mint egy "szimpla" introvertáltság. Inkább szorongás (bár ennyi alapján inkább nem diagnosztizálnék senkit sem), vagy nem megfelelően kifejlesztett szociális képességek, készségek, esetleg azoknak valamelyest hiánya. Esetleg gátlások.


Elsőkörben én is inkább a gyakorlást javasolnám, úgy jobban belerázódsz az ilyen szituációkba, de az előttem írt tréning is nagyon jó ötlet lenne.

máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!