Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire fel ítél meg engem...

Mire fel ítél meg engem bárki, amiért megvetem az ellentétes vallásúak közötti párkapcsolatot, közösülést?

Figyelt kérdés

Alapvetés: szerintem undorító pl. egy görög katolikus és egy ateista kapcsolata.


Mások reakciója erre: bigott, visszamaradott vagyok, ma már elfogadhatatlan ez a hozzáállás stb.


Mégis miért?


Van jó pár példa arra, hogy jogszabály alapján kifogásolhatatlan kapcsolatokra mások undorral tekintenek.


Két azonos személy kapcsolatát az átlag magyar undorral szemléli. Bár visszaszorulóban van ez a mentalitás, még mindig bárki nyugodtan kifejtheti az ezzel kapcsolatos nézeteit, buta "poénjait" stb., nem fogja komoly hátrány érni.


Vagy vegyünk egy 15 és egy 40 éves kapcsolatát. A Btk. ezt sem tilalmazza. Ugyanakkor a társadalom 90%-a mélyen elítéli a 40 éves felet.


Mire fel ez a hozzáállás? Mit képzel a társadalom, hogy nem tolerálja a véleményem, miközben hasonló helyzetekben éppen ő maga gyűlölködik a saját erkölcsi szempontrendszere alapján és nem hagy párokat boldogan élni?


máj. 28. 07:24
1 2
 11/11 Shaddark ***** válasza:
0%

"Btk. 198.§ (4) bekezdés:"

Ehhez van már egy záradék is újabban, miszerint "és nem a pedofidesz tagja, ők felmentést kapnak azonnali hatállyal". :(

júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!