Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire fel ítél meg engem...

Mire fel ítél meg engem bárki, amiért megvetem az ellentétes vallásúak közötti párkapcsolatot, közösülést?

Figyelt kérdés

Alapvetés: szerintem undorító pl. egy görög katolikus és egy ateista kapcsolata.


Mások reakciója erre: bigott, visszamaradott vagyok, ma már elfogadhatatlan ez a hozzáállás stb.


Mégis miért?


Van jó pár példa arra, hogy jogszabály alapján kifogásolhatatlan kapcsolatokra mások undorral tekintenek.


Két azonos személy kapcsolatát az átlag magyar undorral szemléli. Bár visszaszorulóban van ez a mentalitás, még mindig bárki nyugodtan kifejtheti az ezzel kapcsolatos nézeteit, buta "poénjait" stb., nem fogja komoly hátrány érni.


Vagy vegyünk egy 15 és egy 40 éves kapcsolatát. A Btk. ezt sem tilalmazza. Ugyanakkor a társadalom 90%-a mélyen elítéli a 40 éves felet.


Mire fel ez a hozzáállás? Mit képzel a társadalom, hogy nem tolerálja a véleményem, miközben hasonló helyzetekben éppen ő maga gyűlölködik a saját erkölcsi szempontrendszere alapján és nem hagy párokat boldogan élni?


máj. 28. 07:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Pont ugyanarra fel, ahogy te lenézel és ítélkezel mások felett.
máj. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Azonos neműekre gondoltál ugye? Nem azonos személyekre.
máj. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Atya Isten.... 🤦🙈🙉🙊
máj. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Azért, mert csak a súlyosan buta emberek keverik össze a vallást és a szexualitást. Így én nem is csodálkozom rajta, hogy elítélnek vagy hülyének tartanak. Én se akarnék ilyen ember társaságában még csak lenni se.


"Két azonos személy kapcsolatát az átlag magyar undorral szemléli."


Nem, az átlag magyar nem, csak az ostoba emberek.

máj. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Shaddark ***** válasza:
86%

Szegénykém.

Nyilván nem a te hibád - gondolom gyermekként a valódi világ helyett egy szektás világnézetet adtak át neked és azt hiszed hogy ez a valóság.


Minden ember saját sorsának a kovácsa, mindenki úgy éli az életét ahogyan az számára a legmegfelelőbb. Ez a kiváltsága az embereknek itt Európában.


Nincs olyan, hogy te vagy valamelyik szektavezér jobban tudja másoknak mi a jó, vagy hogy hogyan kellene élnie az életét. Aki ilyet állít, az uralkodni szeretne feletted. Dogmákkal, bullshitekkel, félrevezetéssel, hazugságok hálójával.

máj. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező: sajnos félre vagy vezetve, lemaradtál egy brossúrával.

Amit te hirdetsz az az államvallás. Ezen már túlléptünk, régóta.

Neked kellene megváltoztatni a hozzáállásod.

máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Maradi vagy és szektás gondolkodású.
máj. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Szent Kardántengely... Vannak gondook.
máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem szimplán elképesztő hogy felnőtt emberek ennyire komolyan veszik a képzeletbeli barátos történeteiket.
máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Azért van olyan eset, amit a Btk. büntetni rendel 15 éves és 40 éves személyek szexuális kapcsolata esetében, és az ilyen kapcsolatoknál ez legtöbbször a gyakorlatban fennáll és nem is nehéz bizonyítani, idézem számodra a hatályos BTK-t:


Btk. 198.§ (4) bekezdés:

"(4) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét betöltött, de tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel a vele kapcsolatban fennálló hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaélve szexuális cselekményt végez, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Másrészt arról, amiket leírtál:

A helyzet az, hogy neked fogalmad sincs róla, hogy ki milyen vallású, vagy gondolod, hogy az embereknek rá van írva a homlokára?


Az hogy 2 férfi ne házasodjon, az egészen más, mert az emberek neme eléggé egyértelmű és nem olyan, mint a vallás, azt mindenki látja, hogy ki férfi, hisz minden férfi rendelkezik ádámcsutkával és férfi fejjel, szakállal, vagy borostával, szóval nem kellene keverned a szezont a fazonnal.


Továbbá 2 férfi nem képes kiegészíteni egymást, szóval kontraproduktív, ők nyilván nem képesek közös gyermeket nemzeni, világra hozni, ez a biológiai tény az oka annak, hogy többnyire az emberek nem tartják normálisnak.


Két különböző vallású személy (1 férfi és 1 nő) viszont nagyon jól kijöhet egymással és a vallás mellesleg magánügy, mert nem érinti a társadalmat, míg nincsenek törvénybe ütköző dolgaik. Így ez a kérdés az emberek számára teljesen érdektelen, hogy valaki olyan vallású-e, mint a házastársa.


Kérdező, te amúgy homoszexuális vagy, vagy pedig JT/esetleg más szekta tagja/, hogy ilyen kérdések foglalkoztatnak?

jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!