Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lassan 30 éves férfiként,...

Lassan 30 éves férfiként, kisugárzás vagy egyéb oka lehet-e vajon annak hogy még sosem volt semmiféle kapcsolatom ? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés
Eddig munkahelyeimen egyedül dolgoztam,a suliba járáskor már melóztam 2 telefonszám van a telefonomba.Lakásom, autóm van nincs hitelem. És az egész életemet egyedül éltem szinte le, Nem lopok, nem csalok, öszinte és becsületes vagyok. Mégis valami nem kerek és nem tudok rájönni mi az ? Mi lehet az oka ?

máj. 24. 17:22
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
54%

Az otthonülés a mai világban eleve közel nullára redukálja az ember lehetőségeit ismerkedés, barátkozás terén. Eleve azt látom, hogy nehéz úgy ismerkedni (talán mindig is nehéz volt) ha nincsen valakivel közös közeg, téma, érdeklődés ami tartós.


Én például túra közösségekbe járok, szervezett túrákra kisebb nagyobb csoportokban. De még így is 10-ből 1 ember akivel később is tartjuk a kapcsolatot.

máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

"Nem bántásként vagy célzásként mondom, de vannak ismerőseim akik bár 180+ magasak, sportolnak is mégsem vonzóak mint férfi vagy mint ember.

Fura témáik vannak, elég unalmasak is. Nem lenne baj velük, de valahogy mégsem velük képzeli el az ember a kapcsolatot."


Kérlek definiáld nekem mi a fura téma ? Én ha nem tetszik valami azt is ugyanúgy megmondom mint ha tetszik. Nemszoktam kertelni meg mellé beszélni, és mindíg úgy bánok másokkal ahogy én elvárnám hogy bánjanak velem.Mondok egy példát mehettem volna egy sokkal jobb helyre dolgozni csak máról a holnapra kirugták volna azt az embert akinek a helyére mentem volna, akkor azt mondtam én más nyakát nem taposom el hogy előrébb jussak ilyen vagyok én egy darabig munkanélküli is lettem.Egy ideje azt látom aki normális, becsületes az van hátrányba, de inkább így a halál mint a másik út. És valószinű ezért születünk magányosan majd halunk meg szintúgy.Ebből nagyjából levonod a jellememm.

máj. 24. 19:32
 23/36 anonim ***** válasza:
40%

Teljesen egyetértek a #21-es kommenttel.

Manapság csakis online, otthonról ki nem mozdulva, szinte lehetetlen az ismerkedés. Régen szerintem ez azért volt opció, mert új dolog is volt, izgalmas, és még nem használták annyian csalás céljából, mint most, az ilyesfajta platformokat. Valamint az embereknek most több ingerre is van szüksége, sok kudarc is érte őket az online világban, a ghosting gyakoriságáról nem is beszélve.. meg tényleg jobban elő is jöttek ennek a veszélyei is.


Meg persze a közös téma, ami mindkét felet kellően érdekli, is szinte elengedhetetlen már. Enélkül nehéz kapcsolódni a másikkal, bár nem teljesen lehetetlen.


Ha az ember kimozdul, társaságba megy/jár, sem garancia arra, hogy rövid időn belül lesz valakije, de még így is azt mondom, hogy inkább offline kellene próbálkozni elsősorban.

máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
59%

"Kérlek definiáld nekem mi a fura téma ?"


Nehéz ezt definiálni. De érezhetően vannak emberek akik jól tudnak kommunikálni, figyelnek a másikra is, megfelelő a témaválasztásuk és közlésrendszerük.


Van akinek pedig nem. Tipikusan ilyen amikor azt hangoztatják, hogy nem szeretik a "felesleges" hétköznapi fecsegést, small talkot. Közben meg rád zúdítják a világmegváltó elméleteiket amitől agyérgörcsöt lehet kapni.


Vagy saját magamnak is van időszak, amikor egyszerűen nem történik az életemben semmi. Van a hobbim, ami réteg dolog. Akit érdekel azzal tudok órákig beszélni róla, akit meg nem azzal felesleges is erőltetni.


Vannak napok amikor csak vagyok, nem úgy értve, hogy nem csinálok semmit, hanem minden annyira megszokott, hétköznapi. Dolgozom,hazamegyek, takarítok, mosok, főzök, edzem, stb. De úgy nincs miről beszélni.

máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
47%

Lehet, hogy az az oka, hogy nem érdekelnek téged mások.

Próbálj meg kicsit nyitni az emberek felé, érdeklődni mások iránt, barátkozni, ismerkedni!

máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy az az oka, hogy nem érdekelnek téged mások.


Próbálj meg kicsit nyitni az emberek felé, érdeklődni mások iránt, barátkozni, ismerkedni!"

Majd el válik mi lesz még tettem egy fogadalmat magamnak 20 évesen pár év és elérem a határt hogy döntsek.:D

máj. 30. 13:08
 27/36 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne elmenned pszichológushoz, mert ő segítene, hogy megtaláld a kérdésedre a választ, szóval mindenképp keress egy jó pszichológust!
máj. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

"Szerintem érdemes lenne elmenned pszichológushoz, mert ő segítene, hogy megtaláld a kérdésedre a választ, szóval mindenképp keress egy jó pszichológust!"


Érdekes :D

máj. 30. 13:42
 29/36 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet a pszichológus, abban segít, hogy kívülről lásd önmagad.
máj. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

"Szerintem is jó ötlet a pszichológus, abban segít, hogy kívülről lásd önmagad."

Kivűlről látod magad akkor már pap kell *-.

máj. 30. 13:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!