Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Falun élők, így húsvétkor ti...

Seila kérdése:

Falun élők, így húsvétkor ti is rettegtek a vendégektől, rokonoktól és kulcsra zárt kapuval, vicsorgó kutyával várjátok őket?

Figyelt kérdés

Anyámék mentek volna pár rokonhoz, ismerőshöz, de csukott kapu várta őket, pedig otthon voltak, csak elzárkóztak. Azt mondták utólag hogy sétálni mentek a természetbe, elutaztak, betegek stb. mobilt se vették fel.

Pedig csak sütit vittünk volna és nem beülni náluk órákra mint egy kotlós.

Bezzeg ők elvárják hogy nálunk jöhessenek és tárt ajtóval várjuk, svédasztallal. :P

Régen nem volt így, most mindenki retteg az ünnepektől, nehogy a látogatók leszívják őket.

Bár én sem szeretek menni sehová, csak érdekes lett a mai világ.


ápr. 1. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Énse szeretem de nem a svédasztal miatt. Nem vagyunk túl jóba a családtagokkal és emiatt nem szivesen vagyok velük egy helyen. Csak a jópofizás megy amikor igen. Azt persze ők se bánják amikor mi meghivjuk őket többfogásos kajára.
ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
En is azert tartok kutyat,.h ne jojjenek rokonok se szomszedok. Nem is illik oda menni,ahova nem hivtak .
ápr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Én már régóta Pesten élek, de gyakran utazom haza a falumba a családhoz, az ünnepeket mindig itthon töltöm. A rokonlátogatásokat jó ideje már én sem szeretem. Eleve senki nem tudja rólam, hogy meleg vagyok és végtelenül unom, hogy a nősülés témával nyaggatnak. Másrészt jelenleg munkanélküli időszakom élem, ami finoman szólva nem egy örömteli időszak. Mindenre vágyom ilyenkor, csak arra nem, hogy olyanokkal kelljen jópofizni, akiknek nincs témájuk a pénzen és annak szórásán kívül. Pont nem érdekel, hogy hány százezres cipőt vett magának vagy hányadik külföldi útját tervezi idén. Olyan itteni rokonom már nincs is jóformán, akit az érdekelne, hogy vagyok. Hozzánk amúgy nem szokott hívatlanul beállítani senki, mindig telefonon bejelentkeznek és egyeztetjük óráinkat. Ha mi megyünk rokonokhoz, előtte mi is felhívjuk őket.
ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Tudom, hogy falun ez máshogy van, de azért na, ha bejelentés, megbeszélés nélkül állítunk be valakihez, számítsunk már arra, hogy nem biztos, hogy otthon találjuk.
ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Azért már falun sem divat ez.

Igaz nem faluban lakok, 5 ezer fős "város", de itt ilyen nincs, hogy szomszédok mennek át hívatlanul.

Ez gyerekkoromban volt divat, úgy a 90es évek végéig, 2000es évek elejéig talán.

ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Sajnálom, hogy így történt :(
ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Az igazság az, hogy nagyobb lett a szegenyseg es az emberek irtóznak attól, hogy a vendég lássa, hogy esetleg nincs kaja, vagy a ház el van hanyagolva, altalaban ilyen esetben nem nyit az ember ajtót, amikor szégyelli magat valami miatt. Ne vedd magadra, ez 90% hogy nem rólatok szól!
ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi bezártuk a kaput.

A szomszédok meg tényleg elmentek sétálni.

ápr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Mindenkit felpontoztam. :)
ápr. 1. 20:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nyitva volt,de már csak pár ember jött,akiket amugy is vártunk.De bejeldntés nélkül is jöhet akárki.
ápr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!