Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Születésnapra pénzt kérni a...

Születésnapra pénzt kérni a vendégektől? Csak engem döbbent meg?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm 30. szülinapja lesz, és a szervezők leginkább pénzt "kértek" ajándékba a vendégektől. Nekem furcsa ez? Nekem is volt 30. meglepi bulim, de eszünkbe sem jutott borítékban pénzt kérni! Ez nem esküvő!

Még a családtól azt mondom oké, de barátoktól!


2015. márc. 14. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Nem döbbennék meg.
2015. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

Gáz.

Azt fejezi ki, hogy te nem vagy érdekes, nem érdekli mivel lepnéd meg.

Ismerős vagy, tehát haszonforrás...

Gondolom, én maradnék a fehéremberi konvencióknál és ajándékot vinnék, vagy el is felejteném a jóembert.

2015. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Voltam már ilyenen és bár én nem kérném, nem voltam ledöbbenve. Egy nő 40. születésnapja, volt egyvalami, amire nagyon régen vágyott, egy luxuscikk, a családja megvette neki, a vendégektől pedig azt kérték, hogy akkor ne vegyen mindenki mindenféle biszbaszt, hanem az arra szánt összeget, mindegy mennyit, tegyük borítékba. Ritkán, de van ilyen. Most ha egy utazás valaki élete vágya, akkor mit kezdjen négy plüssjátékkal és nyolc körömlakkal?
2015. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem bunkóság. El sem mennék.
2015. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
a pénz még mindig jobb,mint valami használhatatlan kacat ,ami majd mehet a többi közé
2015. márc. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egy szülinap szerintem ne a borítékról szóljon már!

Még azt is megértem,hogy esetleg van egy közös nagyobb ajándék és abba beleadnak a vendégek! De borítékba szerintem max. lagzin illik pénzt adni.

De úgy,hogy igazából meg sem vendégelnek, meg pláne nem szép szerintem pénzt kérni.

2015. márc. 14. 16:50
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem inkább valami nagyobb ajándékra kérték azt a pénzt szervezők? Lehet, hogy még nektek is lesz meglepetés, mondjuk egy olyan programra fizetnek be belőle, amin mindenki jól érzi magát, és nem tárgyi ajándékot kap az ünnepelt, hanem egy életreszóló élményt.
2015. márc. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem! Konkrétan úgy írták, hogy a borítéknak lesz doboz. Persze odaírták,hogy mást is lehet adni.

De nekem tényleg eszembe sem jutott volna pl. a férjem meglepetés bulijára pénzt kérni a vendégektől.

2015. márc. 14. 16:55
 9/15 anonim ***** válasza:
Furcsa és talán annyira nem is illendő, de azért van benne logika - gondolom van otthon már egy csomó kis apróság, millió illatszer vagy üveg bor és valami hasznosabbat vagy valami nagyobbat szeretne az ünnepelt.
2015. márc. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tudod, hány haszontalan apróságot kaptam már szülinapomra? Én nem, mert egy sincs már meg. Évekig pakolgattam dobozból dobozba, aztán költözéskor kacatnak ítéltem.
2015. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!