Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tűzoltók általában miért...

A tűzoltók általában miért csak férfiak?

Figyelt kérdés

Nyáron kigyulladt a kocsink és a kiérkező tűzoltók csak férfiak voltak. Azt veszem észre 99,9% azok. Biztos van női tűzoltó is de annyira ritka hogy én még nem találkoztam vele.

Rendőrből/mentősből pl. simán vannak nők, már majdnem annyian mint a férfiak szóval tök elterjedt dolog lett de tűzoltóból nem.

Mi lehet ennek az oka?



jan. 31. 09:55
1 2
 11/13 Senior Séf ***** válasza:
23%
A nők agyában ez az arány fordított. Nekik fontos a biztonság, hiszen az utódokra is csak úgy tudnak vigyázni,ha ők maguk biztonságban vannak. Ezért nem szeretik kockáztatni az életüket, testi épségüket.
febr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen munkavédelmi szabály van, ami alapján nő nem emelhet egészségügyi okokból akkora terhet, amennyi csak a védőfelszerelés súlya önmagában (esetlegesen cipelendő tömlőről, egyéb eszközökről, sérültekről stb-ről nem is beszélve). Szóval hivatásos vonulós tűzoltó ezért nem lehet nő Magyarországon, csak önkéntes. Illetve hivatásosként adminisztratív területen vagy épp kutató-mentő szolgálatoknál (vannak ágak, amik a tűzoltóság alá tartoznak) dolgozhat.

Külföldön amúgy sok országban szolgálhatnak nők is.

febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Katona Dius ***** válasza:
100%
Ahogy a korábbi kommentelők fogalmazták meg szépen vagy nem szépen. Mentálisan még bírnám is a munkát, fizikailag viszont esélytelen. Nem vagyok egy 40 kilós nádszál kisasszony, edzek is rendszeresen, de nincs az az isten, hogy védőruhába beöltözve egy 100 kilós fickót én ki tudjak cipelni akárhonnan. Egyenlőség ide, emancipáció oda, a nők jó része fizikailag igenis gyengébb, mint a férfiak.
ápr. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!