A tűzoltók hogy vannak felkészülve hogy tudják látatlanba elég a tömlejük ha kimennek valahova?
(tippelgetés:)
Bejelentésnél rákérdezhetnek, hogy milyen súlyos az eset. Egy szerkocsi biztos, hogy túl van biztosítva és inkább több legyen kéznél mindenből, mint kevesebb. A súlyossági fokhoz igazodik, hogy hány egység megy ki, és akkor azt be lehet szorozni még annyi szerkocsival.
Dettó tippelgetés: nem tudják, mindenhová ugyanannyival mennek. Mire kiérnek a diszpécser már tudja, hogy hol van a legközelebbi tűzcsap, elég lesz-e a tömlő vagy vigyenek még,
hol tud a tartálykocsi vizet venni stb.
Minden káresetet riasztási fokozatokba sorolnak a bejelentés vételekor. Ez a besorolás szükség szerint emelésre vagy csökkentésre kerül az első egység kiérkezésekor és az oltás során folyamatosan (sőt, már kiérkezés előtt is változhat pl. újabb bejelentés vagy a vonuló egységek távolsági felderítése alapján).
Szakmai előírások vonatkoznak arra, hogy adott riasztási fokozathoz milyen erők vonulása történik meg, ahogy az is elő van írva, hogy a különféle gépjárműszereken milyen és mennyi felszerelés (így tömlők is) kell hogy málházva legyen.
A bejelentett cím és a tűzcsapok, tűzivíztározók, természetes vizek helyének összevetéséből tudják azt is, hogy milyen távolságból (mennyi tömlővel) történik majd a vízvételezés esetleg vízhiányos környezetben szükség lesz-e más víznyerő helyről un. távolsági vízszállítással hordani a vizet.
Középületek, nagyforgalmú létesítmények, tűzveszélyes helyek, stb. esetén még egyszerűbb a dolog, ugyanis ezekről un. Tűzoltási és Műszaki Mentési Terv készül, ami előre meghatározza a bevetendő erők mértékét, a felállítási helyüket és sok mást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!