Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, hogy nem szeretek...

Az normális, hogy nem szeretek vezető pozícióban lenni, de követő potícióban még annyira se?

Figyelt kérdés

2023. dec. 21. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális, csak nem könnyíti meg az életet.


Amúgy én is ilyen vagyok: nem szeretem másokra erőltetni az akaratomat, nem szeretem az ezzel járó felelősséget, stresszt, magányt és bűntudatot. Ugyanakkor piszkosul rühellem, amikor mások megmondják, mit csináljak, leromlik az önbecsülésem, elmegy az önbizalmam, csetleni-botlani kezdek.


Amit szeretek az a csapatmunka és a támogató partneri viszony.

2023. dec. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Shaddark ***** válasza:
100%

Igazából egy jó vezetőnek segítenie kell a beosztottak munkáját. Ez a feudalista, taylor formula szerinti, rettenetesen rosszul működő felfogás amit a kérdés tartalmaz azért van még jelen, mert a vezetők legtöbbje 0 szinten ért a vezetéshez. Fogalmuk nincs róla, hogyan működnek az emberek, mi növeli és mi csökkenti a termelékenységet/hatékonyságot.

Analitikus gondolkodás helyett beégett, rossz sablonokban gondolkodnak. Ami érthető, ez is egy tudomány ág, amit tanulni kellene.

2023. dec. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"rosszul működő felfogás amit a kérdés tartalmaz"


Oké, amúgy ezzel maximálisan egyetértek. Abszolút korrekt és szófogadó alkalmazott vagyok, ameddig:

- betartják az emberi határaimat

- egyenesen és nyíltan kommunikálnak velem

- kapok megfelelő támogatást

- a vezető vállalja a felelősséget a saját döntéseiért


Szóval ilyen környezetben én vezetek is, igazodom is szívesen.

2023. dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Legyél egyéni vállalkozó. Magad ura vagy, nem tartozik alád senki. Win-win
2023. dec. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Shaddark ***** válasza:

#4

Én azt tapasztaltam eddig, hogy ezeket

- betartják az emberi határaimat

- egyenesen és nyíltan kommunikálnak velem

- kapok megfelelő támogatást

- a vezető vállalja a felelősséget a saját döntéseiért

azok akik tanulták ezt így csinálják. De sok olyan is van, akiket egy jó végzettség miatt döntéshozónak neveznek ki, aztán mivel semmiről nem tud semmit, egy rettenet amit művel.

Ezzel szemben aki tanulta(ja) ezt, eljár képzésekre... azok képben vannak hogy egy ilyen munka környezetben 10 helyett elég 7 ember, mert mindenki tud hatékonyan dolgozni és csak a munkájára koncentrálni.

Ezért is van, hogy jobb helyeken nem elég a szakmai tudás és tapasztalat, ha nem tud beilleszkedni keresnek mást. Amivel egyet tudok érteni.

De kevés jó vezetőt és helyet láttam eddig életemben. Most mondjuk pont olyan van nálunk, de ritka amúgy.

A tulajdonosok is képzetlenek, ezért azt hiszik hogy ahhoz mindenki ért, mert hát ők is...

2023. dec. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!