Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlélhet-e egy kapcsolat...

Túlélhet-e egy kapcsolat markáns véleménykülönbséget?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy azt írjátok, hogy igen. Amivel nem lennék kifizetve. Ezért akár így is értelmezhető a kérdés, hogy a gyakorlatban (mondjuk a ti életetekben, családi vagy baráti kapcsolataitokban) túl szokta-e élni? Sejthető, hogy nekem is élet ihlette a kérdés, és a saját tapasztalatom az, hogy nem. Szívesen hallgatok más megéléseket.
2023. dec. 16. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy

- olyan véleményről van-e szó, ami nekem szívügyem-e. Ha pl. nőként arról szól az életed, hogy egy férfiakhoz köthető területen érvényesülj, a másik meg meg van győződve arról, hogy egy nő kevesebbet ér, akkor az lenne természetes, hogy minimalizálod a kapcsolatot

- esetleg nem fontos téma, de az illetőnek megvan az a szokása, hogy a markáns véleményét tapintatlanul az arcodba vágja. Pl. ismetem olyat, aki az egyik Covid-hullám közepén el kezdte egy beszélgetés során kifejteni, hogy aki HO-ból dolgozik, az valójában nem csinál semmit. Ebben az esetben a probléma inkább jellemhiba, mint véleménykülönbség


Szerintem van, hogy így ez nem működhet, de szerintem ez így is jó. Engem ingerel az, ha az emberek szapulnak dolgokat, fikáznak mindent, ami divatos (fiatalok, influenszerek, Magyarország stb.), miközben egy családtag viszi a témát csak azzal, hogy bedob valami közhelyes témát arról, hogy pl. Bécsben milyen szépen fel van söpörve. Én vállalom, hogy az ilyen összejövetelek belőlem csak kivesznek, ezért nem erőltetem.

2023. dec. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hozd be ide a témát mert így csak tapogatózunk.

Mik az aggályok?

Megoldható e, s ha igen hogyan?

Kérdéssel előbbre jusz

2023. dec. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon nem mindegy, hogy mi az a téma.

De asszertív kommunikációval, énközléssel, érzések és szükségletek mentén szokott megoldás születni minden helyzetben. Csak a magyarok acsarkodva, agresszívan kommunikálnak és egy felhúzott orrú "jóvanakkor"-al lenis tudják a dolgot. Érzelmileg fejletlenek. Ez is az, amit te csinálsz. Nulla infóval idegenek írjanak véleményt.

2023. dec. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érzelmi intelligencia így hívják
2023. dec. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miről van szó pontosan?

Mert nagyon nem mindegy.

Ha például egy párkapcsolatban megegyeznek a felek hogy nem akarnak gyereket, de az egyik fél idővel meggondolja magát, akkor ott nem lesz megegyezés, mert vagy van gyerek vagy nincs. És még egy csomó olyan téma van amiben ha nincs egyetértés akkor nincs keresnivalója egymás mellett az adott két embernek (természetesen tiszteletben tartva a másik véleményét).

2023. dec. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sokmindent nem

Pl egyik futó kapcsit akar másik évtizedeset.

Egyik drogos masik nem.

Egyik kapuzárásos másik nem.

Stb.

2023. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!