Miért vagyunk bully társadalom?
Az első gondolatom nekem is az volt, hogy Magyarország élen járhat a bullyingban, de kérdés, mit mondanak az adatok?
Az alábbi link 3. diáján látszódik, hogy az ISKOLAI BULLYING terén nem állunk rosszul, középmezőnyben vagyunk valahol (2018-as PISA felmérés):
Mi a helyzet a munkahelyen? A menedzserek/vezetők, illetve dolgozók szerint sem jelent különösebben nagy/gyakori problémát a bullying itt Magyarországo. Ez derült ki legalább is ebből a tanulmányból (ez sem egetrengetően régi):
Vagyis: úgy tűnik nálunk is jelen van, foglalkozni kéne vele, de NEM GYAKORIBB, mint más egyéb EU országokban.
A statisztikákról egy Winston Churcill idézet jut eszembe.
Én meg jobban hiszek a külföldre kiköltözött ismerőseimnek, mint a statisztikáknak, akik azt mondják hogy GYAKORIBB mint más EU és más európán kívüli országokban. Mégpedig azért, mert SAJÁT tapasztalataik alapján van viszonyítási alapjuk, nem pedig statisztikákból tájékozódtak.
Különösen hogy nem kevés emberről van szó, nem ugyanoda mentek külföldre élni és dolgozni, és egymást sem mindenki ismeri. És ha már mind azt mondják... Ennél mondj hitelesebbet!
A magyarosan félreértelmezett sikerorientáció miatt, ami úgy szól: Attól vagy sikeres, ha sikeres emberekkel veszed magad körül, tehát csak sikeresekkel állj szóba és kerüld a sikerteleneket. Sarkítva: Azon múlik hogy ki a jó és ki a rossz, hogy ki a sikeres és ki nem.
És mivel a bullynak sikerül bántani az áldozatot, ezért a bully mellé állunk, mivel a bullyt a sikeres bántalmazás miatt sikeresnek tekintjük, az áldozatot pedig sikeresnek (persze van egy két súlyosabb eset, ami kivétel ezalól).
Na ezért vagyunk bully társadalom.
#34
Pedig ez egy rossz felfogás. Más ember karan nyereszkedik
#36
Én úgy tapasztalom, hogy nem érdekli őket, csak a tanárok előtt nem nagyon csinálják.
#37
A bully nem csak az iskolás erőszakoskodókat jelenti, hanem egy alapjáraton bántalmazó, abuzáló, zaklató attitűdű embert, embereket (már ha ezeket lehet embernek, embereknek nevezni). Lehet bully pl. egy 5 fős 25-30-as éveiben járó csürhe is, akik azzal szórakoznak, hogy részegen az utcán este kötekednek és verekednek az arra járókkal, akik aztán azért hibásak, mert minek mentek arra.
Viszont iskolai értelemben sem jó amit írsz, mert pont hogy a tanárokat nem érdekli a bullyzás, magánügyként kezelik, aztán ha az áldozat segítséget kér a tanártól, kb. annyi a válasz, hogy "ne foglalkozz vele", "mert hagyod", "biztos kiprovokáltad". Az eredményeit meg láthatjuk a híradóban pl.
#27
De a részeges példa nem kifejezetten bullying, csak kötekedés. Bár hasonló a kettő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!