Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet azért vágyom a csendre...

Lehet azért vágyom a csendre és lettem emberkerülő egy ideje, mert az a munkám hogy ügyfelekkel foglalkozom?

Figyelt kérdés
Ha vége a munkának csak arra vágyom hogy hazamenjek és senki ne szóljon hozzám és el kell telnie 1-2 óra csendnek hogy bármilyen zajforrást (akár zene) vagy bárkit el tudjak viselni.
2023. okt. 28. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon azt gondolom, hogy ez az oka. Én is sok emberrel foglalkozom és ugyanezt érzem: hazamegyek és a csönd örömöt ad nekem:).
2023. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Biztosan van hozzá köze, de nem zárja ki hogy enélkül is ilyen személyiség lennél és szükséged lenne rá.


Ezek az ügyfeles munkák általában leszívják teljesen az embert lelkileg és mentálisan, ha rosszabb helyen vagy akár csúnya gondolatok kezdenek lenni benned.

2023. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Több,mint valószínű.Az emberek hosszú távon nagyon fárasztóak tudnak lenni.
2023. okt. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én amióta emberekkel foglalkozom (pár éve) egyszerűen zsigeri gyűlöletet érzek azok ellen, akik pl. egy vonaton nekiállnak beszélgetni.

Szóval szerintem igen. Bár engem személy szerint nem zavar a szomszédból átszűrődő zaj, de megértem, ha téged igen, lehet ez az oka.

2023. okt. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból egy elég introvertált ember vagyok, most elkezdtem a kereskedelemben dolgozni (átmenetileg, nyárig maradok), már most 1 hónap után megutáltam az egész emberiséget kb. Nyilván nem kell szó szerint érteni, kicsit túlzok, de nem csodálom, ha veled is hasonló a helyzet.
2023. okt. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bennem is hasonló folyamatok zajlanak már egy ideje, és szintén olyan helyen dolgozom (hotel), ahol 8-10 órát vagyok minimum emberekkel körbevéve, sokszor annyi nyugtom nincsen, hogy az ebédem megegyem.

Amint hazaérek, nekem is kell egy kis idő, amikor teljes nyuginak, csendnek kell körülöttem lennie. Ez általában max. félóra, de vannak olyan napok, amikor szabályosan kerülök bárminemű emberi kontaktot, olyan szinten érzem magamon, hogy nem tudnék normálisan beszélni, kommunikálni másokkal, nos, olyankor hosszú órákról van szó. Egyszerűen mentálisan kimerültnek érzem magam olyankor, és végtelenül fáradtnak, türelmetlennek is néha.

2023. nov. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, kiegészítés: nincsen sajnos jó véleményem az emberekről, a társadalom nagy része szerintem hitvány egyedekből áll, és itt nem kinézetre, észre, vagy ilyesmire gondolok, azt, hogy egyszerűen emberként viselkedsz a másikkal, ez nem megy a legtöbbnek. De még kollégáknak se. Jelenleg ügyfélszolgálatos vagyok, túl vagyok pár év vendéglátózáson, azelőtt meg kereskedelmen/gyorséttermen, még diákéveimben. Örökké élni fog az emlékezetemben, hogy lementünk négyen a kisboltba, a kasszás nem volt túl kedves (igazából rosszat nem csinált, csak nem mosolygott és nem ment bele a small talkba, de köszönt, nem volt bunkó, meg semmi), ezt egyik kollégám sérelmezte visszaúton, hogy milyen "köcsög" volt a kasszás, mire a 19 éves, iskolapadból épp kiesett kolléganőm azt mondta, hogy "hagyd, nyilván az a baja, hogy csak ennyire vitte az életben, és ezért frusztrált". Én meg így néztem rá, hogy Lilla, baszdmeg, az amúgy feltűnt, hogy mi is ugyanazokkal az emberekkel szopunk nap, mint nap, ugyanúgy egy érettségivel ellátható betanított munkát végzünk, csak nekünk jobban néz ki az egyenruhánk? Azóta ez a kolléganő nem szól hozzám, pedig ennek már másfél éve, csak azért hoztam ide, mert iskolapéldája annak, hogy mennyire meg vannak rekedve az emberek abban, hogy ők a világmindenség közepe, és semmiben nem tudják figyelembe venni, hogy a másik ember ugyanolyan, mint ők.
2023. nov. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

7-es

Ez elég szomorú.Néha azt látom a társadalmon,mint a Matrix c.filmben,mintha öntudatlan vírusok lennénk,csak épp egymást fertőzzük mentálisan.

Múltkor én is kollégámmal mentem az utcán,elmegy előttünk egy fiatal srác,kollégám mondja,inkább leszek sánta öregember,mint ezek a mai edzetlen fiatalok,úgy néznek ki,mint a b..zik.Mondja ő,aki saját bevallása szerint végig kábítószerezte és alkoholizálta az egész fiatalkorát.Tűnődtem magamban,de inkább nem reagáltam rá:)

2023. nov. 3. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

8, igen. Én az Y és Z generáció határán vagyok, bár az Y-ból most lettem kitagadva, mert megtudta egy barátnom, hogy nekem nem tetszett a Harry Potter. De a saját millenial generációmtól hallom már vissza, hogy "ezek a mai fiatalok", és senkinek nem tűnik fel, hogy ugyanazokat a mondatokat ismételgetik, mint amiket mi is hallgattunk felnőve.

Semmivel nem rosszabb egyéként a mai generáció, mint az előzőek, ha nem érted, nem az ő hibájuk. Rettegek a naptól, mikor elfelejtem majd, milyen volt fiatalnak lenni, és elkezdek ilyen mondatokat mondani, mert egyszer biztos megtörténik.


A napokban feldobta valamiért a youtube az Adrian Mole naplójából készített sorozatot, mondom én nagyon szerettem azt a könyvet tizenévesen, megnézem. A '80-as években játszódik, de már ott, az akkor tizenéves (talán X generációs?) Adrient kiosztják az idősebbek, hogy bezzeg az ő idejükben mi hogy volt. Egy dolog van, ami soha nem változik, és az az, hogy az idősebbek mindig abban a hitben fognak élni, hogy ők jobban tudnak mindent, és az ifjabb generáció satnya.

2023. nov. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!