Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy magának való, emberkerülő...

Egy magának való, emberkerülő személy lehet jó pszichológus?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a lányom pszichológus szeretne lenni, fel is vették a szakra, hamarosan kezd. Nagyon visszahúzódó, magának való személyiség, nem szeret emberek között lenni és ismerkedni sem. Lett volna lehetősége a csoporttársaival megismerkedni, de azt is kihagyta, hiába próbáltam rábeszélni, hogy legalább menjen el, nézze meg kik ők, maximum eljön ha nem tetszik. Kicsit aggaszt, hogy elviekben emberekkel fog dolgozni, miközben nem akar emberek között lenni. Magam is emberekkel dolgozom, ahol számít a jó kapcsolatteremtő készség, a személyiségem is teljesen más. Szerintetek lehet sikeres a szakmában így? Két pszichológust ismerek, ők barátságosak, nyitottak. Köszi a válaszokat.
2023. szept. 9. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Igen, mert teljesen más munkaként emberekkel foglalkozni, mint a magánéletben. Én is nagyon introvertált vagyok, de a munka az más dolog, ott nem kelk magamról beszélni, ott nem barátságot kell kötni, hanem szakmailag megoldani a helyzetet. Persze más kérdés, hogy szeretné-e egész nap mások problémáit hallgatni, ezt jól át kell gondolni pályaválasztás előtt. Az szerintem nem kérdés, hogy tudná csinálni, csak hogy szeretné is ennek szentelni az életet, azt kell átgondolni.
2023. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
De amúgy én egy ilyen pszichológususban jobban megbíznék, mint egy harsány, túlzottan extrovertáltban. Szerintem a csendesebb emberek sok esetben jobban megértik mások problémáit és kevésbé felszínesek. Persze vannak kivételek.
2023. szept. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Egész biztosan. Valószínűleg tud majd külső szemlélőként tekinteni a betegre, plusz benne van a motiváció, hogy talán a saját introvertált lelke is "hazatalál" a segítésben.

Erősen társasági emberek sokkal ritkábban lesznek jó pszichológusok, mert nehezebben tudnak érzelmi bevonódás nélkül figyelni a másikra.

Ha tetszik neki támogasd, ez egy jó ötlet.

2023. szept. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%

Nem valószínű. Én a szociális területen dolgozom introvertáltként, de egyre jobban elegem van az emberekből.

Nálatok az intróság miatt fennáll a kiégés mihamarabbi veszélye.

2023. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 én is ettől félek. Ha egy este találkozik a barátnőivel, utána napokig csak a szobájában olvas, mert azt mondja lemerült. Nem tudom elképzelni hogyan fog tudni így minden nap emberekkel foglalkozni órákon keresztül. :/ Neki inkább valamilyen kutató tevékenységet tudnék elképzelni emberek nélkül. :/
2023. szept. 9. 11:08
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

5#: Van lehetőség szupervízióra a pszichológusoknak is regenerálódás szempontjábó, de ilyen esetben az is kevés lenne.

A kutatói tevékenység jó lehet, mert a pszichológiával össez lehet kapcsolni. Pl.: korunk változása a sok ADHD-s gyerek: miért van ez? Vagy: sok lehetőség van pszichológiai-mentálhigiéniai segítséget igénybe venni az embereknek, de az eredmények mégsem jók: miért van ez?


Ilyen helyzetekben X főt lekérdez, utánajár a folyamatoknak, stb., és máris megvan egy kutatása, ami érinti a pszichológiát:).

2023. szept. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Elméletileg nem kizáró ok. Én is intro/ambivertalt vagyok, most már azért érzek magamon némi antiszoc jegyeket, de én is 10 éve egészségügyben dolgozok. Ilyen formában végül is szeretek gondoskodni az emberekről. Nagyságrendileg 1 millió emberrel találkoztam ez idő alatt és hál istennek a betegek részéről elenyeszo volt a probléma velem kapcsolatban.


Megprobalja, max hivatást vált.

2023. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát figyu, én a csendes emberke, tanári pályára készülök introvertáltként és egyébként lámpalázasan. :D

A tanulmányaim mellett jelenleg hátrányos helyzetben lévő általános iskolás gyerekeket mentorálok(jelenleg kérdéses, hogy mennyit, mert ebben a félévben új csapatot kapok, de eddig négy volt, hozzájuk csak fél évig volt szerencsém, mert az előző mentoruk kilépett a programból, amikor ők nyolcadikosok voltak, de még hátra volt a második félév), ami azért elég necces terep. Hallottam meredek sztorikat mentoráltaktól, más mentortársaktól. Azt vettem észre, hogy a nehézségeket az ilyen necces sztoriknál (amikor mondjuk az egyik gyerek elmeséli neked, hogy az apja alkoholista) nem az introvertált mentorok viselik rosszabbul lelkileg, és nem is az extrovertáltak. Ez teljesen független ettől. Az érzelmi bevonódás a problémák nagy rákfenéje. Hogy mennyire kattogsz a hallottakon, amikor hazamész. Hogy ez rád milyen hatással van. Ha nem függetleníted magadat érzelmileg, az kicsinál. És pszichológusként is hallhat lelkileg terhelő emberi sorsokról. Ez a nehézség része, nem az introvertáltság.

Én, ahogy mondtam, introvertált vagyok. Végeredményként egészen mindegy, hogy szociálisan az fáraszt le, hogy mentoráltam, vagy az, hogy a kolis szobatársam felhívta magához 6 haverját és ott alapoztak az esti bulira, amihez akár én is csatlakoztam végül. Ugyanúgy csendben fogom lesni a plafont pár órán keresztül, ha vége. Csak az esti buli esetén nincs semmi, amit lelkileg kezelnem kell, jó volt, fun volt. A mentorálásnál meg lehet hallottam egy alkesz szülős sztorit, amivel kezdenem kell valamit fejben. Vagy az iskolai és/vagy egyetemi koordinátorommal beszélek az esetről, aki erre mond valamit, hogy a) súlyos eset, jelzik a gyermekvédelemnél b) ezzel nincs mit tenni és akkor az én dolgom itt véget ért, pont, vagy viszem tovább fejben, kattogok rajta, kinyírom magam mentálisan.

Alapból azt vegyük észre, hogy nagyon kevés olyan munka van, ami teljesen introvertált kompatibilis. És akkor ebből a kupacból a választás során kiesik az, ami nem érdekel, amire tudásban alkalmatlan. És ha végzel se biztos, hogy home officeban tolhatod, még akkor se, ha a munka megoldható lenne otthonról.

Meg az is más, hogy hogy tekintesz a feladatodra. Én például megtanultam leplezni a lámpalázat. Szereplés előtt-után idegesebb vagyok, mint közben. Közben nem érződik, én se érzem, előtte-utána én érzem, más talán akkor, ha nagyon jól ismer. Engem szociálisan nem merít ki, ha elő kell adnom, órát kell tartanom, mert arra nem úgy tekintek elsősorban, mint egy szociális interakcióra, hanem mint egy eszköz a célom érdekében.

2023. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%

Az biztos, hogy jobban átérzi majd a betegei gondjait, mint egy harsány, táraságkedvelő.


Sokan pl szociális fóbiával, szorongással fordulnak pszichológushoz.

2023. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nagyon szar pszichológus lesz belőle.
2023. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!