Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy magának való, emberkerülő...

Egy magának való, emberkerülő személy lehet jó pszichológus?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a lányom pszichológus szeretne lenni, fel is vették a szakra, hamarosan kezd. Nagyon visszahúzódó, magának való személyiség, nem szeret emberek között lenni és ismerkedni sem. Lett volna lehetősége a csoporttársaival megismerkedni, de azt is kihagyta, hiába próbáltam rábeszélni, hogy legalább menjen el, nézze meg kik ők, maximum eljön ha nem tetszik. Kicsit aggaszt, hogy elviekben emberekkel fog dolgozni, miközben nem akar emberek között lenni. Magam is emberekkel dolgozom, ahol számít a jó kapcsolatteremtő készség, a személyiségem is teljesen más. Szerintetek lehet sikeres a szakmában így? Két pszichológust ismerek, ők barátságosak, nyitottak. Köszi a válaszokat.
2023. szept. 9. 10:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
27%

Azért, mert nem elég megérteni saját problémánkat. Hanem másokét kell megtalálni, ráadásul ez valódi szakma.


Egy introvertált, vagy egy antiszociális személy nem igazán jó másik lelki problémájának megtalálásában.


Max csak azt hiszik.


Lásd ezós, hisztis, pszichopata nők.

2023. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem és beszéld le róla az ő érdekében!


Hasonló személyiségem van mint a leirás alapján a lányodnak, mégis kikészültem a munkahelyemen az emberi interakcióktól munka végére, pedig nekem csak kiszolgálni kellett embereket, nem pedig beszélgetni velük vagy a gondjaikat hallgatni és megoldani.

Pont emiatt hogy már keddre teljesen lemerültem az emberektől és akkor hol volt még a péntek és egyszerűen nem tudtam magam regenerálni.

2023. okt. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok és még annyi, hogy itt nem is az a kérdés hogy sikeres vagy jó pszichológus lesz-e hanem az ő saját mentális egészségének a megörzése, mert ha ilyen visszahúzódó és csendes nem fogja bírni hogy folyamatosan kommunikálnia kell emberekkel.


Minden jót kívánok!

2023. okt. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!