Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a legempatikusabb MBTI...

Melyik a legempatikusabb MBTI típus?

Figyelt kérdés

Én INFP-re tippelnék elsőként, ugyanis én is az vagyok, és szörnyű ezzel a tulajdonsággal együtt élni, nagyon sok mindent meghatároz az életemben.

Szerintetek?



2023. aug. 26. 15:35
1 2 3
 21/26 Mojjo ***** válasza:
@20: Bár fogalmam sincs, ebben a kontextusban mit akarna jelenteni a holisztikus szó, az nem hit kérdése, hogy tudományos megközelítésben nézve az MBTI nem tekinthető egy jó rendszernek. És ez a lehető legfinomabb megfogalmazás.
2023. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Az empátia miért is szörnyű? Miért baj az ha magas érzelmi intelligenciával rendelkezel? Szerintem az ISFJ amúgy.
2023. szept. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért írja, hogy szörnyű a túl sok empátia, mert túlérzekeny, túl sokat foglalkozik mások bajával, ami megterhelő számára.
2023. szept. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi szörnyű nincs benne, ha helyén tudja kezelni.

Az ő lelkében van káosz, azt kéne rendbe tenni.

Sok ember csak a saját érzelmeit érzi, a másik helyzetébe bele se gondol.

2023. szept. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Igen, ez a pólóm is cicaszőrös ***** válasza:
100%

Már bocsánat, de szerintem sokan ott vonnak le rossz következtetéseket, hogy nincsenek tisztában az alapokkal. :) Az egész MBTI és az ehhez kapcsolódó kognitív funkciók (Ne, Ni, Fe, Fi stb.) arról szól(nának) eredetileg, hogy a(z) megkapott információkat hogyan és milyen irányban dolgozzuk fel. :)

Amúgy én ENFP (de ez csak egy hülye címke, mindannyian egyéniségek vagyunk) vagyok és sokan mondták rám, hogy nagyon empatikus alkat vagyok. :)


Főnököm klasszikus ISTJ (ha már dobozolunk), vonalzóval méri az egész életét és egy a végletekig kimért rutinra épülő élete van, de mégis soxor elcsípek olyan mondatokat tőle, hogy van beleérző készsége. :)

2023. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
25 ez azért van, mert az ISTJ harmadlagos Fi funkcióval rendelkezik, tehát magával azért tud empatikus lenni, másokkal is törődő még ha a saját bokszán belül is élesen, de empatikus. Több benne az empátia, mint egy ISTPben akinek negyedleges azaz nagyon gyenge Fe-je van, ami a társas kapcsolatokról szólna. ISTP haverom tud dicsérni embereket, de nem vesz komolyan problémákat. Mindent elviccelne. Nem az igazi.
2023. dec. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!