Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell állandóan szét...

Mendy98 kérdése:

Miért kell állandóan szét trollkodni a Gyakorit? Mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Vannak egy csomóan akiknek az a kedvenc időtöltésük, h szinte bármelyik kérdés alá oda mennek trollkodni, vagy beszólogatni, vagy kritizálni a másikat.

Meg olyan dolgokba szólnak bele, amihez egyáltalán nem értenek, vagy nem hisznek benne, stb.

Pl az ezoterikus vagy spirituális rovatban is szinte az összes kérdés alatt egy csomó válasz van arról, h mennyire hülye aki ezekben hisz, ez baromság, ez meg az.

Oké, h ezt gondolja valaki, de akkor minek megy egyáltalán a rovatba, minek olvassa, de legfőképpen minek kommentel egy csomót?

Viszont nem csak annál a rovatnál van ez. Alig lehet olyan kérdést feltenni bármelyik rovatban úgy, h rendesen válaszoljanak is az emberek, de normálisan, a kérdésre és ne széttrolkodják.

Nagyon unalmas már, pedig a gyakori alapvetően egy nagyon jó oldal lehetne ahol nagyon jól érezném magam, de nem így.

Mit lehetne ez ellen tenni? Nem lehet valahogy közösen kitiltatni ezeket? Vagy bármi, de ez így borzasztóan frusztráló, h így elrontják az oldalt.

Nem 1 ismerősöm van aki pont ezek miatt nem gyakorizik inkább, mert az ilyenek űzik el a normális embereket.



2023. aug. 22. 00:24
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

20. Nem mondom, h egyáltalán nem, de közel sem annyira mint a normális kérdések alatti trollok és beszólogatók.

Egy troll kérdés alatt lehet viccelődni, nevetni, v a fantáziát beindítani, de amikor normális választ vár az ember valamire, komolyan kérdez egy témáról, akkor nagyon dühítő, hogy szinte csak trollkodó válaszok jönnek alá.

2023. aug. 22. 21:21
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

#16 Érdekes dolgokat pedzegetsz, láttam én is már hasonlót. Pl az elkergetett troll megcsinálta az eredeti kérdezőnek a lekoppintott kérdését más szavakkal, megpróbálva felvenni az eredeti kérdező stílusát, megszemélyesítve és lejáratva őt. Mi ott többen is beírtuk a második kérdésénél hogy ez kamukérdés, volt már pár napja, nem is az igazi kérdező stb, és tényleg jelentve lett a kérdés többször is. Az eredmény? Még azokat a kommenteket törölték ki, ahol szólva lett hogy duplikált hergelő trollkérdés! Holott a szabályzat ellen már magában az is vét ha ugyanazt a kérdést felteszi valaki. És volt még pár eléggé visszás helyzet, hogy amit kéne nem töröltek, amit pedig nem szabadott volna, azt igen. Ha ezek a trollkodók az adminok haverjai, vagy neadjisten maguk az adminok közül volt annó valaki, akkor valóban van gond, és nem is kicsi...

#18 Nagyon egyetértek. Az összefogás hiányában látom én is a legfőbb problémát. Manapság a legtöbb ember már arra se méltatja sokszor a másikat, hogy a még neki tetsző hasznos válaszra is rányomja a zöldet. Hát még a semleges hasznos válaszokra, tisztelet a kivételnek. Bezzeg amikor pirosat kell nyomkodni, abban itt gyakorin a sok önérzetes ember nagyon jó. A sima hasznos válaszokra is, ami nem tetszik nekik, gondolkodás nélkül lepontozzák mert sérti az érzéseit és világképét. Néha pont azért mert róluk is szól pl, megszólítva érzik magukat. És ezt a pár hülyét a csendes többség pl simán tudná kompenzálni hasznosság százalékban, de egyre inkább esnek vissza a sima hasznos válasz jelölések is, úgy látom. Ezért is tud átbillenni egyre több jó és normális komment nem hasznosba, akár 1-2 hülye által. Illetve vannak akik tényleg sportot űznek az accountfarmolásból és a több accos pontozgatásból, de ez már inkább rendszerhiba hogy ebben a formában mehet, maradjunk annyiban.

Meg az is érdekes hogy sok, akár több ponton is szabályzatnak vétő választ nem töröltek, hiába volt jelentve. Ugyanígy voltam én is eleinte sokáig, aztán elkezdtem elengedni az egész jelentés dolgot. Aztán ha az ember átcsap önbíráskodásba, akkor meg néha az ő sokkal enyhébb kommentjeit törlik, az eredeti kötekedő anyázása, aki még offolt és személyeskedett, és vitát is indított, az meg ott marad? Fura dolgok mennek itt néha, maradjunk annyiban. Egyébként az igazsághoz tartozik, hogy moderátor fronton mintha némi javulást észlelnék az utóbbi 1-2 hónapban. Kár hogy nem előbb! Volt itt rengeteg jó ember, akik a kialakult helyzet miatt léptek le, vagy váltak végül maguk is trollokká.

2023. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Volt már egy accountom amit töröltem az ilyenek miatt, viszont vissza jöttem mert alapvetően nagyon szeretNÉM az oldalt és mikor jó pár éve először regisztráltam még nagyon jó volt, viszont én pont azt látom, a helyzet még rosszabb mint volt.
2023. aug. 22. 21:37
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos kérdéseknél nem is engednék pontozást. Ahol az a kérdés lényege, hogy ,,nálatok hogy működik a dolog"? ott minek pontozni? Hogy lehet nem hasznos, ha például megírom, hogy nálunk a Férjem benzines fűnyírót használ?
2023. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Na igen.

Például volt egy kérdes, h ki milyen palacsintát szeret a legjobban.

Egy csomó válasz le volt pontozva.

Én is utálom pl a túrósat, de inkább direkt felpontoztam minden választ.


Sokaknak a Nutellás Kivis meg mézes banános válaszom se tetszett....

Az h le lett volna pontozva, ha oda írom, h 12 évesen mákos-pirosaranyozott palacsintát ettem...😂

2023. aug. 22. 22:25
 26/33 A kérdező kommentje:
Kiwi* 😂
2023. aug. 22. 22:28
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
#24 Igen a lepontozásokat én is bírom az ilyen mi a kedvenc színed vagy mennyi nálad a villanyszámla kérdéseknél... :D
2023. aug. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

#22 Én kaptam már moderátori figyelmeztetést, hogy a kérdésre válaszoljak, mikor jeleztem, hogy amúgy kamu a kérdés amit az elmúlt napokban többször kiírtak.


Olyan is volt, hogy az engem nyíltan gyalázó kérdező válaszait nem törölték, a kamu profiljai válaszait sem. Bezzeg amit én vissza írtam neki az valahogy kikerült.


Amúgy talán magam is egy fokkal visszafogottabbnak érzem most az oldalt, lehet elment innen 1-1 troll, vagy meghalt vagy nem tudom.

2023. aug. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

#27. Így van!


Sokszor látok én is hasonló dolgokat. Még szoktam nézni mások pontozását is, és sokszor találkozom olyannal, hogy ugyanaz a pl.15%-os személy mindenhol pirosat nyom...

2023. aug. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

A lepontozás néha mintha szezonálisan nőne, ez az utóbbi pár napot látva eléggé látványos most nekem. Teljesen ártatlan de véleményével nem egyező válaszok mennek most 1-2-3 ember által 0%-ra, de sok vegyesebb helyen is ott a szükségtelen 1-1 lepontozás, ilyen 60-70% közöttiektől. Utolsó hét, jön az iskola, nagy a bánat és szomorúság. Egyébként rengeteg lelki és elmebeteg is jár ide, teljesen instabil emberek, ezek is össze vissza pontozgatnak, pozitív segítő válaszokat is. Ezt legjobban eddig pl az emberek kérdéskörben láttam, akár ilyen depresszióval vagy hasonlóval kapcsolatos kérdéseknél, és megmondom őszintén, én ilyen helyeken inkább már nem is próbálok segíteni ezekután. De sok igazán aljas és szemétláda válasz is ilyen emberektől jön, és ez már túlmutat a szimpla trollkodáson, mert tényleg így gondolja. Szóval a trollok mellett még itt vannak ezek a beteg agyú, velejéig romlott elemek is, akik szabadon garázdálkodhatnak. Bár mit is várunk, ugyanezek vannak jelen a magyar társadalomban is odakint, ez az oldal csak leképezi ugyanezt, sokszor gátlások nélkül hiszen itt következmények nélkül adhatja ki magából ami valójában benne van. Csak élőben lehet hogy egyből fizikai retorzió érné érte, itt meg ugye nem.

Még kicsit a szezonalitásra visszatérve, én úgy láttam a hétvége még ami eléggé gázos. Ha "jót akar" magának az ember és számít neki a pontozás még mindig, akkor jobban teszi ha elkerüli a hétvégét. Olyankor sok, elég megkérdőjelezhető ember is rászabadul a gyakorira. Még az átlagnál is gázabb emberek.

2023. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!