Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell állandóan szét...

Mendy98 kérdése:

Miért kell állandóan szét trollkodni a Gyakorit? Mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Vannak egy csomóan akiknek az a kedvenc időtöltésük, h szinte bármelyik kérdés alá oda mennek trollkodni, vagy beszólogatni, vagy kritizálni a másikat.

Meg olyan dolgokba szólnak bele, amihez egyáltalán nem értenek, vagy nem hisznek benne, stb.

Pl az ezoterikus vagy spirituális rovatban is szinte az összes kérdés alatt egy csomó válasz van arról, h mennyire hülye aki ezekben hisz, ez baromság, ez meg az.

Oké, h ezt gondolja valaki, de akkor minek megy egyáltalán a rovatba, minek olvassa, de legfőképpen minek kommentel egy csomót?

Viszont nem csak annál a rovatnál van ez. Alig lehet olyan kérdést feltenni bármelyik rovatban úgy, h rendesen válaszoljanak is az emberek, de normálisan, a kérdésre és ne széttrolkodják.

Nagyon unalmas már, pedig a gyakori alapvetően egy nagyon jó oldal lehetne ahol nagyon jól érezném magam, de nem így.

Mit lehetne ez ellen tenni? Nem lehet valahogy közösen kitiltatni ezeket? Vagy bármi, de ez így borzasztóan frusztráló, h így elrontják az oldalt.

Nem 1 ismerősöm van aki pont ezek miatt nem gyakorizik inkább, mert az ilyenek űzik el a normális embereket.



2023. aug. 22. 00:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
A legtobben unalomuzesre hasznaljak. Ez megy kulfoldi oldalakon is. Nincs nev, nincs arc, nincs kovetkezmeny..
2023. aug. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
60%

A trollkodás manapság nem csak hozzátartozik az internetes kultúrához, hanem gyakorlatilag a tartalmak nagyobb része, és főleg a kedvelt tartalmak jelentős része csak ilyen hülyeség.


Ehhez képest a gyakorin azért vannak jó válaszok is rendesen. Nem rossz hely ez a többinoldalt figgyelembe véve. És ha jelented a trollt, akkor törlik a hozzászólást az adminok általában. Nyilván késedelmesen, de működik a dolog.


A problémát értem tehát, de nem olyan súlyos, mint ahogyan azt előadod.

2023. aug. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
65%

"Több tízezer embert"


Én már többször levezettem, hogy messze nincsen a Gyakorinak több 10 ezres aktív felhasználó bázisa. Eleve vannak kérdezők akik havi 5-700 ! kamu kérdést gyártanak.


Gyakorlatilag egy szűk csoport gyártja le a kérdések nagy részét. És nyilván válaszolni is ezek az emberek fognak.


Ráadásul elég a szavazásokat megnézni vagy a válaszokat. Általában jó ha 1-2 oldalnyi válasz jön, néha van ami beragad de ott is általában 2-3 válaszoló veszekedik egymással meg a kérdezővel.

2023. aug. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően én 3 dolgot tudnék most hirtelen javasolni:

1. Klasszikus szabálykövető magatartás, ignorálni és jelenteni a trollokat. Aztán jó esetben törlik is a moderátorok. Vagy nem.

2. Helyretenni saját kezűleg. Volt már amikor 1-2 komment alatt úgy rommásavaztam intelligens de mégis kegyetlen módon a trollkodni próbáló unatkozó kis hülyegyereket, hogy inkább elmenekült. De hátrány hogy fölös és idióta vita is keletkezhet ha nem elég ügyes az ember. Amivel gyakorlatilag a troll játszótársa leszel, és téged is okkal utálnak ki. Nem véletlen mondják hogy ne etesd a trollt.

3. Érdemes lehet megválogatni a fogyasztott tartalmat. Kellő rutinnal kiszurhatóak a provokáló vagy direkt troll kérdések, esetleg trollokat vonzó témák, témakörök. Azokat lehet érdemes kerülni ha nagyon zavar, esetleg nyugodtabb vizekre evezve ahol kevesebben vannak jelen belőlük.

2023. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van.

Aktívabb moderátori szerep kellene: ha valakit jeleznek, hogy baj van vele, akkor jobban kivágni innen...

2023. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

#14 Ezekkel részben egyet értek, csak sajnos nem nagyon működnek.


Eleve sok troll rendelkezik 3-4 felhasználóval. Simán jelentgetnek és töröltetik a normális válaszokat. Illetve ahogy írtam ebben a moderátorok sem feltétlenül partnerek.


Néha olyan, mintha egy-egy kamu kérdező is moderátori ranggal rendelkezne. Láttam már olyat, hogy át lett fogalmazva a kérdés. Vagy a kérdező véletlenül elfelejtett átjelentkezni és a "kérdező válasza" opcióval lebuktatta magát. Szinte azonnal törlődött a saját válasza majd játszotta a hülyét, hogy hát ő nem írt ki semmit.


A helyretétellel is az a baj, hogy vannak reménytelen esetek akik csak a maguk mondanivalóját fújják. Plusz bevetik ellened a 3-4 kamu felhasználót.


Sajnos a többi válaszoló sem partner a trollok jelentésében. Vannak akik élvezik, ha válaszolhatnak, mindegy mire, akkor is nyomják, ha full kamu az egész. Ha szólok akkor az én válaszom törlik ki.


Tartalmilag is az a bajom, hogy időnként teljesen semleges és normálisnak tűnő kérdésben is előkerülnek a trollok.


Volt egy kérdező arról írt litániát, hogy neki semmire nincsen ideje. Közben meg csöpögtette az infókat, hogy home office, nem megy sehova, nem csinál semmit, és egész nap gyakorin ül amit persze tagadott. Aztán egyszer csak elkezdett kisebb előadást tartani arról, hogy itt milyen válaszolók vannak. volt akiről majdhogynem konkrét profilt tudott, ki ő mit csinál, mikre válaszol... :D


Illetve mivel sok a troll, ugyanazok írnak minden kategóriába. Ugyanaz ír a politikába mint a számítástechnikába vagy család kategóriába. Nyilván értem, hogy egy ezotériától meg politikától ne várjon az ember magas szintet. De sajnos értelmes topicokat is tönkre tesznek.

2023. aug. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

10. Igen ezt tudom, de 1. Ki lehet javítani normálisan, bár tény, nagyon frusztráló lehet egy idő után, h folyton el kell magyarázni újra és újra.

2. Egyáltalán nem erre gondoltam, hanem h bárhogy írnak ki egy kérdést, bármelyik rovatban, valaki mindig van aki trollkodik, beszól, hülyeségeket ír, direkt provokálja a másikat.

Emellett egy csomóan lepontozzák a jótanácsokat, próbálják ellehetetleníteni itt a normálisan válaszolókat. Mindegy melyik témakörben. Azért írtam pont az Ezotériát, mert ott az egyik leggyakoribb és a kérdés feltevése előtt pont ott húztam fel magam a dolgon.

2023. aug. 22. 20:57
 18/33 A kérdező kommentje:

16, nagyrészt egyetértek, kivétel a "ezoteria topiktól ne várjon sokat az ember." Oké, h valaki nem hisz benne, de attól még békén lehetne hagyni azokat akik igen és nem teljesen ellehetetleniteni azt a topikot, ugyanis gondolom nem poénból van olyan is a Gyakorin.


A többi teljesen igaz. A trollkodók kommentjeit nagyon sokszor nem törlik és nem 1x volt már, h amikor jelentettem volna egy olyan kommentet, kiírta a gyakori, h már ellenőrzött a kérdés. Közben meg trágár szavakkal volt tele és nyilvánvalóan csak a vitát szította a válaszoló.

Abban is egyetértek, h én is hiába teszek fel teljesen normális kérdést, jönnek alá a trollok. Van olyan kérdésem ami alatt CSAK azok vannak és semmi normális válasz.

Ha összefogás lenne ellenük talán mérsékelni lehetne ezt, de sajnos az sincs. Sokszor úgy fel vannak pontozva, h csak lesek...

2023. aug. 22. 21:09
 19/33 anonim ***** válasza:
Az ezotériában van olyan kérdés is, amire van tudományos válasz, csak az ezo hívők nem akarják elfogadni.
2023. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
A trollkérdések is ugyanígy zavarnak? Abból is borzasztóan sok van.
2023. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!