Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők és férfiak karriert,...

Nők és férfiak karriert, családot néha tényleg elvárások miatt "csinálnak"?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben egy női hozzászóló írta, hogy ő külső nyomásra, elvárások miatt alapított családot, csinált karriert stb. és most hogy már 40 x éves, végre azt teheti amit akar és hogy ő nem volt boldog eddig.


És kérdezte hogy miért te azt csináltad mindig amit akarsz, szeretsz, amihez kedved van?


Ezen a kérdésen én annyira megdöbbentem, mert én sem karriert sem családot nem építettem fel 40 éves koromra, de az tény hogy tényleg mindig azt csináltam amihez éppen kedvem volt.


Viszont megdöbbentő hogy az ő helyzetében, egzisztenciával, karrierrel, családdal hogy mondhatja hogy ez az elvárások és nem az ő kedve szerint volt.



2023. máj. 7. 15:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Nem tökéletes családokról beszélek, hanem olyanokról, amelyekben a szülők együttmaradnak, és ahol a gyerekeikkel sem szakad meg a kapcsolatukk, meg azoknak sem egymással, így az unokák is ismerik az unokatestvéreiket, stb. Nem olyan nagy ritkaság ez azért hála Istennek. Az ilyen családokban mindenki talál magának új szerepet, tehát új célokat akkor is, ha az előzőből már kinőtt.
2023. máj. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Nem kell megszakadnia a kapcsolatnak. Elég ha felnő. Akkor már nincs akkora szüksége rád (ami természetes). 40 éves korodra pont abban vagy benne,hogy a gyereked már önálló,de unoka még jó 5-10 évig nincs. Ez egy ilyen köztes időszak,ezért rossz. Fiatal nő már nem vagy, de öreg sem. A gyereked már nem bújik hozzád,de még nem teljesen felnőtt. Aztán ott van a nőiesség kérdése megint csak. A férjednek már nem vagy igazán izgalmas,de mivel jó nő vagy,még lennének lehetőségeid. Akár még szülhetnél is a férjednek (vagy másnak) kb 45 éves korodig. Aztán soha többet. Vagy kezdhetnél új életet,mert meg pont lenne rá energiád. Nagyon ijesztő ez a sok "most vagy soha többé", ami 40 évesen körülvesz.
2023. máj. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!