Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők és férfiak karriert,...

Nők és férfiak karriert, családot néha tényleg elvárások miatt "csinálnak"?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben egy női hozzászóló írta, hogy ő külső nyomásra, elvárások miatt alapított családot, csinált karriert stb. és most hogy már 40 x éves, végre azt teheti amit akar és hogy ő nem volt boldog eddig.


És kérdezte hogy miért te azt csináltad mindig amit akarsz, szeretsz, amihez kedved van?


Ezen a kérdésen én annyira megdöbbentem, mert én sem karriert sem családot nem építettem fel 40 éves koromra, de az tény hogy tényleg mindig azt csináltam amihez éppen kedvem volt.


Viszont megdöbbentő hogy az ő helyzetében, egzisztenciával, karrierrel, családdal hogy mondhatja hogy ez az elvárások és nem az ő kedve szerint volt.



2023. máj. 7. 15:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Már elégedett magával,már van pénze,már van tekintélye anyaként,feleségként, akár főnökként is. Már van tökéletes ruhatára,frizurája,megvan a diéta amit tartani tud. Minden szuper."

Vagyis az, hogy feleségek és anyák, az is csak egy kipipálandó dolog volt a sok közül (ráadásul a felsorolásban csak a pénz után következik mindkettő, illetve mindkettő csak a tekintéllyel összefüggésben - ami már önmagában beszédes...). Ez a baj.

Vannak olyan 40-es nők is, akik szintén bepánikolnak, hogy jajmileszhamegöregszenek - de legalább addig boldogan éltek, nem hajszolva azt, hogy mikor lesz már elég pénzük, tekintélyük, stb., és amikor végre megvan mind, akkor akár el is dobva, hátha még a Mars is belefér az életükbe (lásd: a gyerekek felnevelése utáni válások számának alakulása).

2023. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom,neked ezek megvannak-e,gondolom nincsenek. Ez mind rengeteg munka,rengeteg befektetett energia. Okoz rengeteg boldogságot meg rengeteg gondot és szenvedést is, de pont ezért dicsőség. Nyilván amiért megdolgoztál,arra büszke vagy,joggal. De ha mindened megvan, sokszor üresnek érzed magad.
2023. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

# 12


Nincsenek. De ha valakinek meg sokkal-sokkal több van az hogy érezheti üresnek az életét??? Nem tudom elhinni.

2023. máj. 7. 16:46
 14/22 anonim ***** válasza:
27%
Majd rájössz. Kb. úgy képzeld el,hogy van valami,amire iszonyúan vágysz, pl. egy nyaralás,egy drága ruha, vagy hogy nyerj egy versenyen. Spórolsz,lemondasz dolgokról,tanulsz,feláldozod magad. Aztán megkapod,ott van,tiéd. Szerinted soha többé semmire nem fogsz vágyni,ezentúl örökké boldog leszel? Hát nem. Kicsit vissszasírod azt az érzest,amikor tanultál,vágyakoztál, hiszen az izgalmas volt és értelmet adott az életednek. A család es karrier ugyanilyen,csak "nagyban". Egyszer ott is vége van, tiéd minden, gyerekek önállóak,cég működik,szóval tessék,tied,legyél örökké boldog. Hát nem leszel.
2023. máj. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

# 14


hú baszzus, ha ez igaz akkor ez szívás

2023. máj. 7. 17:05
 16/22 anonim ***** válasza:
19%
Nem vállaltam gyereket, házas vagyok, szar munkám van, de azèrt elvagyok ìgy 40 felett nőkènt. Gyereket sokan csak külső nyomás miatt szülnek, karriert maguk miatt èpìtenek az emberek.
2023. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"A család ... ugyanilyen,csak "nagyban". Egyszer ott is vége van"

Nem. Épp az a különbség, hogy a családnak sosincs vége, csak akkor, amikor meghalsz, hiszen (legalábbis az én fogalmaim szerint) egy életre választottátok egymást a férjeddel/feleségeddel, és a gyerekeid is örökre az életed részei lesznek, akárcsak az ő gyerekeik, unokáik, stb. Egy jól működő családban nincs olyan, hogy "vége", "kész", "elértük a célt", hiszen mindig újabb és újabb célok jönnek.

2023. máj. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
55%
Persze, a disney karácsonyi mesékben meg pszichológiai könyvekben nyilván azt látod,hogy a család az egy ilyen boldogság bomba, egyszer megvan aztán már csak jól kell csinálni és akkor aztán...kár,hogy a valóság meg a hétköznapok felülírják ezt. 40 éves korodra már úgy érzed, már magától is működik a rendszer,hiszen a gyereknek már saját céljai vannak, a férjed békésen elvan,a cégből meg elég kivenned az osztalékot. Szóval minden happy,csak Rád már alig van szükség. És akkor elgondolkozol,hogy lehetne,vagy lehetett volna olyan életed,ami igazán körülötted forog,ahol újra szükség van Rád,a személyiségedre. Persze,ha olyan életed lenne,akkor meg megint másra vágynál. A megoldás az szokott lenni,hogy szépen csendben eléred az 50et és megbèkélsz,és már az is elég,ha egészséges vagy. Már filterekkel sem vagy fiatal,már a libidod is alábbhagy,már mindegy,csak nyugi legyen. De a 40es évei egy nőnek kritikusak,azok elég rosszak.
2023. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"a disney karácsonyi mesékben meg pszichológiai könyvekben nyilván azt látod,hogy a család az egy ilyen boldogság bomba, egyszer megvan aztán már csak jól kell csinálni"

Van egy csomó család, ahol ez így működik. Az ilyenektől érdemes tanulni, nem azzal takarózni, hogy úgyis elválik a házaspárok fele, egy csomó ember meg eleve össze se házasodik, kár teperni.

2023. máj. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ugyan..nincs tökéletes család. Majd ha lesz gyereked és közelről megismersz vagy 50 ovis,sulis családot,rájössz.

Nekem van ferjem,gyerekem és el se váltam 2 évtizede. Attól még ez a véleményem.

2023. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!