Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők és férfiak karriert,...

Nők és férfiak karriert, családot néha tényleg elvárások miatt "csinálnak"?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben egy női hozzászóló írta, hogy ő külső nyomásra, elvárások miatt alapított családot, csinált karriert stb. és most hogy már 40 x éves, végre azt teheti amit akar és hogy ő nem volt boldog eddig.


És kérdezte hogy miért te azt csináltad mindig amit akarsz, szeretsz, amihez kedved van?


Ezen a kérdésen én annyira megdöbbentem, mert én sem karriert sem családot nem építettem fel 40 éves koromra, de az tény hogy tényleg mindig azt csináltam amihez éppen kedvem volt.


Viszont megdöbbentő hogy az ő helyzetében, egzisztenciával, karrierrel, családdal hogy mondhatja hogy ez az elvárások és nem az ő kedve szerint volt.



2023. máj. 7. 15:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
de ugye az jó, hogy 40 + évére megvan az egzisztencia meg család ahhoz, hogy azt csináljon amit akar... nem pedig egy idegroncs, mert "elszaladt a fiatalsága"
2023. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
39%

"nem pedig egy idegroncs"

Ezt honnan veszed? A helyzet az, hogy "most hogy már 40 x éves, végre azt teheti amit akar és hogy ő nem volt boldog eddig", amiben simán benne van, hogy idegroncs.


Kérdező, én nagyon családpárti vagyok, de tény, hogy te csináltad jól!

2023. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

# 1


de te elhiszed hogy ő komolyan nem volt boldog eddig mindezzel amit leírt???


ez hihetetlen. mert ha még én írnám. De én meg teljesen jól vagyok.

2023. máj. 7. 15:30
 4/22 anonim ***** válasza:
Én egyiket sem.
2023. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"de te elhiszed hogy ő komolyan nem volt boldog eddig mindezzel amit leírt???"

Figyelj, amennyi zakkant van itt is, lehet, hogy tényleg nem volt boldog (max. ideig-óráig, mint utólag rájött).


"én meg teljesen jól vagyok"

Ez a lényeg.

Aki úgy van teljesen jól, hogy családot alapít, az alapítson. Aki meg úgy, hogy nem alapít, az ne alapítson csak az elvárások miatt, mert nagyon jó eséllyel idegroncsot csinál nem csak magából, hanem a párjából meg a gyerekeiből, a többi rokonából is.

2023. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%

Az emberek életeket élnek le egy sz@r munkahelyen. Szóval én elhiszem, hogy ő azt nem szereti teljesen azt amit csinál és ahol van.


Boldogság amúgy is egy mulandó állapot. Kár kergetni.

2023. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
25%
Mindjárt elkezdek sajnálni egy családos,karriert épített embert. A legsikeresebbek szeretnek a legjobban rinyálni. Ha nem lenne család,pénz,az lenne a baj. Most mindene megvan és unatkozik, meg 40 évesen nyilván kapuzárási pánikja van.
2023. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

# 7


ezt a kapuzárásit sem értem. Hát már mindent megcsinált. Most az a baj hogy még nem járt a Marson?

2023. máj. 7. 15:53
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

"Hát már mindent megcsinált. Most az a baj hogy még nem járt a Marson?"

Az. Meg az, hogy (most rájött valami osztálytalálkozó kapcsán, vagy egyszerűen csak mert túl sokat facebookozott vagy hasonló), hogy amíg ő a 40 évből néhányat pelenkázással meg szoptatással töltött, a gyerekek óvodába hurcolásával, a játszótéren, stb., mások megjárták Szingapúrt, meg vitorláztak, meg a Szesell-szigeteken (nem fogok most utánanézni, hogy kell írni :) ) nyaralgattak, stb.

2023. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
28%
Elmagyarázom,mert érintett vagyok: 40 évesen kb. csúcsformában van egy nő. Már elégedett magával,már van pénze,már van tekintélye anyaként,feleségként, akár főnökként is. Már van tökéletes ruhatára,frizurája,megvan a diéta amit tartani tud. Minden szuper. Még vagy 10 évig termékeny is egy nő 40 évesen. DE, és itt a nagy DE...már nem fiatal és ez szar érzés. Már van,aki szemében néni. Pedig a csúcson van,még bizonyítana. De minden nappal egyre kevesebb,egyre nénisebb,egyre öregebb hiába minden. És ilyenkor sokan megőrülnek és azt mondják,basszus, kell legyen még valami,amit tartogat számomra az élet,amíg még nem csak egy öregasszony leszek.
2023. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!