Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik nemet mondanak a gyermekv...

Akik nemet mondanak a gyermekvállalásra ők általában ambíciózus, karrierista, munkamániás emberek akiknek a gyerek csak hátráltató tényező lenne az életükben?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 25. 22:23
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
77%
20. Akkor helyesbítek; ezt tapasztalom a környezetemben.
2023. ápr. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet hogy tudja magáról, hogy türelmetlen, nem lenne idegzete fél órát könyörögni a gyereknek hogy vegye fel a sapkáját, nem bírja az erős hangokat (pl gyerek üvöltése), nincs ereje 8 óra munka és 4 óra takarítás + főzés mellett még nevelni, millió oka lehet. Szerintem a gyerekneveléshez, aminek az eredménye a boldog, önálló és kiegyensúlyozott felnőtt, kell egy nagyon specifikus jellem (türelmes, gyengéd, gondoskodó, értelmes, életrevaló, jól tud szervezni, kitartó, stb.) Jó ha valaki felismeri hogy benne ezek nincsenek meg és úgyis csak ártana a gyereknek.
2023. ápr. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezek oka lehet annak, hogy nem vállalunk gyereket, ez csak egy a sok indok közül
2023. ápr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Ambiciózus? Hát pont, hogy nem. Szerintem kb én vagyok a világ leglustább embere, ezért nem kell gyerek se. :D
2023. ápr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagyok karrierista. De most kinek szüljek? A mai világban nem lehet 3 évig otthon lenni a babával, sokan évesen, 1,5 évesen bölcsibe adják, vissza tudjanak menni dolgozni, hogy meg tudjanak élni. Aztán 3 év ovi, ahol megint csak délután látod a gyereket, aztán 12 3 év iskola, majd huss elment tanulni felnőttként a világ másik felére. A minőségi idő egyre kevesebb, plusz van egy színvonal amiből nem szívesen enged az ember. Én csak akkor vállalok gyereket, ha képes leszek megadni neki legalább azt, amit nekem a szüleim.
2023. ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nemet mondok a gyerekre, de nem vagyok ambiciózus karrierista csak nem szeretem a gyerekeket. Inkább hívj hobbiistának mert szívesebben élek a hobbijaimnak minthogy valami munkáltatónak gürizzek reggeltől estig.
2023. ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok karrierista, kb. csak azért dolgozom, mert muszáj megélni valamiből, és még nem találtam ki jobbat. Gyereket nem akarok soha, mert parentifikáltak gyerekkoromban, állandóan a testvéreimre kellett vigyáznom, és ebből többet nem kérek.
2023. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
90%
Nekem sem az életcélom egy gyerek, nem vágyok rá és oénzem sem lenje, meg türelmem felnevelni. Egyelőre a karrier terén sem értem el semmi extrát, munkamániás semmiképp nem vagyok. Viszont a szabadidőmet szeretem a hobbijaimnak szentelni, szabadon élni. Sokan így vállalnak gyereket, aztán csodálkoznak, hogy a gyerekük feléjük sem néz, mert nem voltak jó szülők. Semmi baj nincs azzalm, ha valaki nen való szülőnek és belátja ezt időben. Sokkwl nagyobb baj, ha bevállalja a gyereket és utána nen foglakkozik vele megfelelő szinten.
2023. máj. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

En sem szeretnek gyereket. Munkamanias nem vagyok.Be jarok, mert muszaly.

En inkabb edzesre forditom az idom egy gyerek helyett, de bar az edszest se ugy uzom hogyha nem csinalom minden nap akkor at megyek depibe, nekem heti 2 esetleg 3 belefer. Mellete vannak hazi allataim es barataim akikkel szivesen toltom az idomet.

2023. okt. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
100%

Nem.

egyszerűen nem készültem fel rá semm mentálisan, sem anyagilag,

még mindig gürizek, hogy tudjak venni egy lakást, azt még fel is kell újítani, plusz egy terhesség- szülés sem két fillér, illetve beszerezni a babacuccokat, stb (nekem erre még minimum 6-7 év kell, és idén töltöm a harmincat), de ez igazából csak a kifogás része, én sose láttam ezt "szépnek" meg "jónak", a hozott mintáim sem segítenek rajtam, nekem nem probléma, ha gyerek nélkül maradok. Nagyon ritka az olyan barátnőm akinek még nincs gyereke, és ők sem hozták meg a kedvem, ez van.

Inkább maradjak gyerektelen és szóljanak meg érte az emberek (amúgy szerintem a kutyát nem érdekli), minthogy "muszájból" bevállaljam és onnantól utáljam őt is, az életemet is, az uramat is, és főleg a gyerek utáljon engem. Órákat tudnék még beszélni erről a témáról, szerintem a legegyszerűbb, hogy a gyerekesek is törődjenek a saját dolgukkal, illetve a gyerektelenek is :) és akkor béke lesz

márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!