Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az, ha nem mindenki...

Miért baj az, ha nem mindenki akár karrierista lenni?

Figyelt kérdés
Nem értem a korombeli lányokat hogy mindegyik hajszolja a karriert. Miért nem lehet a jól megszokott női feladatokat ellátni? Én már gyerekkoromtól kezdve tudtam hogy háztartásbeliként képzelem el az életem. Suli után dolgoztam két évet azóta nem és valószínűleg már nem is fogok de őszinte leszek nem is hiányzik. Nekem bőven elég hogy reggel útnak indítom a férjem meg a két gyereket, délelőtt megfőzök, délután 1 órát takarítok. Ugyanúgy meg van mindenünk. Nyáron 1 hétre elmegyünk a Balatonhoz apartmanba, főzök, fürdünk, pihenünk. Oké bizonyos dolgokban kicsit szorosabbra kell húzni a nadrágot, nem jarkalunk hetente a plázába, moziba, ide-oda, külföldre meg egyáltalán nem, mert felesleges pénzkidobás. Lehet furcsán hangzik de engem nagyon fel tudnak háborítani ezek az öntudatos pi*sák amikor a Facebooka rakosgatják fel a képeket, de azt nem írják oda hogy egy Olaszországi nyaralásért végig gürcölt egy évet.
2021. jún. 6. 12:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Te ebben leled örömöd, más abban, hogy az éves munka meghozza a gyümölcsét, és az olasz tengerparton sütteti a hasát egy hétig. De neked ehhez mi közöd, miért fáj? Napi kattintásvadász, kamu, provokatív kérdés, jelentem is inkább.
2021. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Gondolom te is minden nap a plázában nézegeted az új gatyákat azért jelented.
2021. jún. 6. 12:44
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

Értem mit akarsz mondani, de ugyanolyan habzó szájjal hirdeted a saját véleményed.

Egyébként legtöbbször nem is opció ez a fajta életút, hiszen egy fizetés mellett nem "meghúzzák a nadrágszijat" hanem csődbe mennek.

Én fiatalon karriert akartam, bedoltem ennek a korszellemnek, közben rájöttem h ez az én világom, lett családom, és azóta csak részmunkaidőben dolgozom, de 30 éves korunk előtt nem tehettük volna ezt meg (na persze az én férjem egyidős velem). És ez az atlag.

2021. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk a karrierista meg a nem dolgozás a két véglet...
2021. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem nézegetem, itthon pihenek mert hamarosan szülök. Előtte dolgoztam, de akkor sem a plázában sétálgattam, de ha éppen így lenne, ahhoz se lenne közöd. Kicsit savanyú a szőlő esetleg?
2021. jún. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
3-as vagyok : azt akartam írni h rájöttem a karrier nem az én világom.
2021. jún. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Nekem csak simán irigynek tűnsz. És igen, habzó szájjal hirdeted a magadét. Neked így jó, nekik úgy. Miért kritizálod őket? Nem mindenkinek az a vágya hogy élete végéig háztartásbeli legyen és egy balatoni spórolós nyaralás legyen a kiruccanás.
2021. jún. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

A karrierista meg a háztartásbeli között még van néhány fokozat, de mivel Téged szellemileg is kielégít a helyzeted, valószínűleg nem nagyon fogod fel ezt.

Gyanítom nálatok a férjed gürizi végig az évet a balatoni nyaralásért...

2021. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező ennyi erővel miért zavar téged annyira hogy vannak olyan nők akik dolgozni akarnak? Szerintem senki nem azzal törődik hogy te most éppen nem dolgozol ha nem ilyen provokatív stílusban írnál azokról akik dolgoznak.

De akkor hogy választ adjak a kérdésedre hogy miért dolgozok: Előre leszögezném hogy nem azért hogy minden hétvégén plázákban költsem a pénzem. Én mindig is akartam annyira önálló lenni hogy ne függjön a megélhetésem egy másik embertől. Nem mindig a rossz oldalát kell nézni a dolgoknak, tudom, de pl mi lesz akkor ha valamilyen oknál fogva szétmentek a férjeddel? Akkor már mindjárt nem fogod lenézni azokat akik dolgoznak mert (feltételezem kb semmi munkatapasztalattal) te is mehetsz majd valahova minimálbér körüli fizetésért. Én meg nem tudnék egész nap csak otthon lenni, takarítani főzni, nekem mindig voltak munkával kapcsolatos céljaim az életben, de persze nem mindenki ilyen ezt megértem. Az meg hogy 1 évet kell “gürizni” valamilyen munkahelyen ahhoz hogy 1-2 hetet elmenjünk nyaralni az alapvetően igaz azon kívül hogyha olyan munkahelyed van amit szeretsz és kijössz a kollégáiddal akkor egyáltalán nem szenvedés minden nap bejárni mint ahogyan azt te képzeled. És mivel a párommal mindketten szeretünk utazni és szeretnénk bejárni a világot amennyire csak tudjuk ezért igenis el fogok menni nyáron az 5000km-rel odébb lévő tengerpartra süttetni a hasam.

2021. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Általános hiba hogy sokan összekeverik a karriert a munkaval.

Ha van egy munkám amit szeretek az meg nem karrier nekem.

Neked az jut eszedbe vásárláskor a kasszasra nézve, hogy "na ez a hülye is karriert epi ahelyett hogy reggelit készítene a csaladnak?"

2021. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!