Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az, ha nem mindenki...

Miért baj az, ha nem mindenki akár karrierista lenni?

Figyelt kérdés
Nem értem a korombeli lányokat hogy mindegyik hajszolja a karriert. Miért nem lehet a jól megszokott női feladatokat ellátni? Én már gyerekkoromtól kezdve tudtam hogy háztartásbeliként képzelem el az életem. Suli után dolgoztam két évet azóta nem és valószínűleg már nem is fogok de őszinte leszek nem is hiányzik. Nekem bőven elég hogy reggel útnak indítom a férjem meg a két gyereket, délelőtt megfőzök, délután 1 órát takarítok. Ugyanúgy meg van mindenünk. Nyáron 1 hétre elmegyünk a Balatonhoz apartmanba, főzök, fürdünk, pihenünk. Oké bizonyos dolgokban kicsit szorosabbra kell húzni a nadrágot, nem jarkalunk hetente a plázába, moziba, ide-oda, külföldre meg egyáltalán nem, mert felesleges pénzkidobás. Lehet furcsán hangzik de engem nagyon fel tudnak háborítani ezek az öntudatos pi*sák amikor a Facebooka rakosgatják fel a képeket, de azt nem írják oda hogy egy Olaszországi nyaralásért végig gürcölt egy évet.
2021. jún. 6. 12:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok karrierista, csak mert pénzt szeretnék keresni.Van is munkám. De karrierista nem vagyok, sem családot (gyerek) nem akarok. Csak egy társat. És máris tökéletes életem lenne. 26N
2021. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, látszik, hogy egy burokban nevelkedtél egész életedben :D Magyarországon sok helyen 2 ember fizetése is alig elég még arra is, hogy éhenhaljanak, te meg NEM ÉRTED, mások miért nem tartatják el magukat, meg végzik a szerinted megszokott "női feladatokat" :D

Az meg kifejezetten vicces, hogy te legelteted otthon a s3ged és még te hívod kis p1csáknak azokat, akik dolgoznak és utána kirakják facebookra, hogy egyszer az évben eljutottak valahova, amiért megdolgoztak és meg is érdemlik...

Az már amúgy meg se lep, hogy szeri ted fölösleges pénzkidobás külföldre utazni meg világot járni, végülis egy olyantól, aki egész nap otthon ül és kb. annyi az egyetlen büszkesége, hogy kitolt pár pulyát meg naponta 3-4 óra alatt elvégzi a kis teendőit, nem is vártam volna, hogy van igénye a kultúrálódásra.

2021. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

"de azt nem írják oda hogy egy Olaszországi nyaralásért végig gürcölt egy évet."


Azt meg végképp nem,ha a párja pénze:)


Mindenkinek az jön be,ami bejön.Azzal sincs baj,ha inkább otthon akarsz lenni.

2021. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%

Miért baj az, ha valaki túl akar lépni az évezredes skatulyán és több akar lenni, mint egy kitartott házvezetőnő, és tenyészkanca?


El kellene végre engedni ezt a hülyeséget, hogy a nőnek a tűzhely mellett a helye puják potyogtatása közepette

2021. jún. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%

Szóval az ciki, ha valaki végig gürcöl egy évet egy jó kis olasz nyaralásért, de az nem ciki, ha lóf*szt nem csinál egy nyaralásért a Balcsin? :D Elég fura felfogásod van.

A férjemmel mindketten mérnökök vagyunk. Sosem tudnék háztartásbeli lenni, mégis alig várom, hogy családot alapítsunk. Nem fogom sajnálni azokat az éveket, amiket itthon töltök és nem a "karrieremmel". Ennek ellenére nagyon szeretem a munkámat és nagyon szeretem azt is, hogy jól keresek vele. Számomra mindig is evidens volt, hogy egyedül is szeretnék megállni a lábamon, nem akarok mástól függni. Annyi mindent hozhat az élet, bármikor előfordulhat, hogy a férjemnek lesz szüksége rám, mert beteg lesz, balesetet szenved, bármi történik vele és nekem kell a gyerekeket egyedül felnevelnem. Ha az életemet háztartásbeliként élem, akkor hogyan növök fel egy ilyen feladathoz, amikor ott a baj? Nálunk volt a közeli családban erre példa, amikor még gyerek voltam, így abba nőttem bele, hogy egyik fél sem lehet kiszolgáltatott. Az otthoni feladatokat ugyanúgy ellátjuk, csak ketten. Szerintem ezért fölösleges otthon ülnie egyikünknek.

Én szeretem így az életem és nincs bajom azzal, hogy te meg úgy szereted az életed. Azzal sincs bajom, ha kiteszed facebookra a balatoni nyaralásod fotóit. Neked miért van bajod azzal, ha kiteszem a floridai nyaralásunk fotóit?

2021. jún. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%

Ja és mit szólsz azokhoz akik munka mellett is megcsinálják a reggelit a férjuknek meg az uzsiszendvicset a gyerekeknek?

Igazából mindenki háztartásbeli munka mellett is kivéve ha van haztartasvezeto is

2021. jún. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem ez jelenti azt hogy karrierista... Amúgy te meg csak nem akarsz felnőni, azt akarod hogy más tartsa el a picsád. Attól hogy nyílt seb van a lábad közt, ugyanúgy el lehet menned dolgozni🤷‍♂️. Hogy akarsz te gyereket vállalni 1 ember fizetésére? Megéri a semmibe tojni pár kölköt, azért hogy neked ne kelljen önállósodni? Tök jó lesz hónap végén azon aggódni hogy a maradék kis maréknyi apródból kijön-e még az aznapi kaja... Ez amit itt leírtál, semmivel sem különb annál, amikor a cigók potyogtatják a kölyköket hogy hátha megtudnak élni a családibó' és nem kell menni dolgozni.
2021. jún. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%
#17 csak a tipikus magyar irigység beszél belőled. Mi közöd hozzá, hogy ki tartja el? Mi közöd ahhoz, hogy dolgozik-e vagy sem? Én is dolgozok, de nem ítélem el azt, aki másképp él mint én... Törődjél már a magad életével te szerencsétlen.
2021. jún. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%

Nem azzal van a bajom ha valaki gyereket vállal, emiatt nem dolgozik és letartják. Ez teljesen természetes. Azzal van a bajom, ha valaki csak azért vállal gy3reket hogy legyen miért eltartatni magát...

Lehet hogy a kérdező nem ilyen, és kicsit átment személyeskedésbe, ha bárkit is megbántottam bocsi.

2021. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
32%

Pont hogy a legtöbb nő szerintem nem karrierista. Csak azért güriznek, hogy meg legyen a pénz egy kényelmes életre, hogy aztán szülhessenek és onnantól főként a gyerekneveléssel foglalkozzanak. Kevés nőt ismerek aki tényleg karriert akar. A legtöbben simán feláldoznák azt a gyerek miatt.

Csak hát kevesen tudják megegngedni maguknak, hogy ne dolgozzanak.

2021. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!