A fizikai munkát végzők miért maradnak örök prolik egyes emberek szemében?
Volt az életemben egy válaszút,melynél a főiskola,vagy a egy szakma elsajátítása között kellett választanom. Végül villanyszerelő lettem, melyet azóta vállalkozássá formáltam, elég magas egzisztenciát elérve ezzel, de nem is ez most a releváns a kérdésemnél.
Úgy érzem,dolgozhatok,és kereshetek bármennyit,sok ember szemében akkor is csak max egy kicsit pénzesebb, normálisabb proli maradok. Nem egy lánnyal való ismerkedés alkalmával kaptam, hogy "nem késő a diploma,ugye tudod?"
Vagy "tönkre fogsz menni fiatalon,mint a többi melós"
Vagy egyszerűen közölték,hogy az Ő nagyvárosi,egyetemi baráti körébe Én nem passzolok,mert mindenki szellemi munkát végez.
Baromi sértő volt,de ezeken már rég túl tettem magam, inkább csak az érdekel, miért kezdenek el az emberek,vagy szörnyűlködni,vagy kacagni,mikor egy a pályaválasztás előtt álló fiatal úgy dönt ,Ő asztalos,hegesztő,vagy burkoló akar lenni?
A felsőfokú végzettség még a Kádár-rendszerben sem volt túl gyakori, egy diploma megszerzése privilégiumnak számított. Ezt a szemléletet örökítették át az akkori generációk a gyerekeikre, akik a mai 40-60 éves korosztály. Ezzel párhuzamosan tekintik az alacsonyabb végzettséggel rendelkezőket még ma is szerény társadalmi státuszúnak.
Tegyük hozzá, hogy abban az időben az átlag melós tett azért, hogy prolinak nézzék. Ma már egy fizikai dolgozó adott esetben nyelveket beszélő, milliós, 21. századi technikát kezelő, világlátott ember; de az előítéletek azért működnek.
Magyarországon ez nem mostanában fog változni. Például Ausztriában sokkal nagyobb becsülete van a szakmunkásoknak és jobban fel is néznek rá, míg Magyarországon a munkásruhában való megjelenés csak a "melóst" jelzi.
Magyarországon például az autót mint vagyontárgyat is a gazdagsághoz kapcsolják, holott a többség 20 év hitelekre veszik ezeket az autókat, tehát attól mert valaki BMW-ben ül, még nem jelenti azt hogy ő gazdag, mert nagy valószínűséggel nyakáig ér a hitel.
Amióta Magyarországon is elérhetővé váltak olyan termékek hitelre meg részletre amik előtte privilégiumnak számítottak és tényleg a tehetősebbeket célozták meg vele, azóta mindenki igyekszik kifele élni és mindenki próbál úgy tenni mintha ő maga több lenne a másiktól. Ezért aztán mindenkit megszólnak, akik nem szép ruhákban járnak ( mert egy építkezésre nem mehetsz ugye öltönyben).
Ha belegondolsz amúgy, az iPhone, amit itthon is mindenki 2 év részletre havi 20 ezerért vesz mert amúgy életében nem látott 400 ezer forintot egyben, ő az aki megszólja azt, akinek amúgy nem az van. Míg Nyugat-Európában néptelefon.
Itt a 20 éves h.lyegyerek el van ájulva magától ha alátettek egy BMW-t, a németeknél ez olyan mint a Suzuki, népautó.
Szűklátókörűség miatt: pont ugyanaz, mint amikor egy diplomás megkapja, hogy semmittevő, vagy a leendő apó azzal fogadja, hogy "diplomás ember még nem lépte át az ajtó küszöbét".
Én munka mellett csináltam egy informatikus diplomát. Amikor pár éve kórházba kerültem, akkor ott tanulással ütöttem el az időt. 70 körüli szobatársaim voltak: az egyik mindig azzal jött, mekkora hülyeség ez, a másik viszont mondta, hogy ez jó, mert ő is munka mellett szerzett plusz szakmákat. Az emberekben eltérő prekoncepciók vannak, de hidd el, a diplomásoknak is kell hülyeséget hallgatniuk.
Mert nem képzik magukat. Könyvet se nagyon vesznek a kezükbe. Kultúrálisan, szellemilag lemaradtak. A pénztelenség nem igazán jellemző rájuk, mivel hülyére dolgozzák magukat, hogy minél több vagyonuk lehessen. Nem ismerik az egyensúlyt. Csak az az érték nekik, ami pénzben mérhető. Sokkal inkább, a kultúrális szegénység jellemző rájuk. Ez a szakikra jellemző inkább.
A betanított munkások nem dolgozzák agyon magukat, ő rájuk inkább a követelőzés jellemző. Nyomják is őket rendesen mindennel. Nem tanult meg magáról gondoskodni, mindent az államtól vár, meg van róla győződve, hogy neki minden alanyi jogon jár. De mit várunk egy olyan társadalomtól, akiket a szocializmus termelt ki és dajkált, ők ugyanezt a szellemiséget örökítették tovább, a következő generációba.
En sulizok estis vagyok az utolso evem a gimnaziumban
Mellette takaritok 10 oraban
320at keresek
Szerintem a fizikai ketkezu munka kifizetodo
Sose szegyeltem
Lehet egyszerre tanulni es dolgozni is
Csak krva nehez 😂
Azok szegyelhetik magukat akik ezek alapjan itelik meg az embereket
Normalis allampolgar vagy dolgozol es ez szamit
Akik így beszélnek veled, egy villanykörtét nem tudnának kicserélni. Szégyellem magam helyettük is.
N
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!