Van-e jelentősége társadalmi szempontból, hogy milyen hosszan él egy ember, mekkora az átlagos emberi élettartam?
Elvonatkoztatva az érzelmi kötődéstől a család barátok részéről, valamint az egyéni élni akarástól.
Régen volt jelentősége, mert szóban tudták a tudást és tapasztalatot átadni az öregek a fiataloknak, így tanítani őket; amíg nem volt széleskörű írásbeliség, hang- és képi rögzítés és kiber fejlettség.
Az idősökkel a krónikus betegségben szenvedők aránya is megnő, mert a fertőzőekkel ellentétben (ami régen volt nagy probléma) a kor előrehaladtával nő a rizikójuk. Nem a harmins évesek járkálnak az orvoshoz magas vérnyomással, cukorbetegséggel meg hasonlókkal, hanem az öregebbek inkább. Ráadásul ezek idővel egyre jobban halmozódnak, ami a kezelésnél is problémát jelent.
Az elsőnek igaza van, de ez amúgy nagyon sok dologra kivetül.
Nyilván máshogy "oszlanak el" az életesemények, ha élsz 50 évet, vagy 60 évet, vagy 80 évet.
Ha 50 évesen megalna egy normál ember várhatóan, akkor 35-40 évesen gyereket vállalni durva lenne. Vagy 25-30 éves korig tanulni.
#5: Attól függ mit tekintesz hasznosságnak.
Ha abból indulsz ki, hogy a nagyszülő segít a következő generációnak (gyereknevelés, felügyelet, ház körüli teendők stb) tehát a keresőképes generáció produktívabb tud lenni, akkro hasznos. Nyilván ezzel szembeállítható, amit írtam, hogy a társadalomnak gondoskodni kell ezekről az emberekről (nyugdíj, egészségügy stb)
#4
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!