Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ,hogy valaki alkalma...

Van olyan ,hogy valaki alkalmatlan a vezetésre (autó)?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, nincs jogosítványom, soha nem is volt a családban auto, csak még születésem előtt. Meghazasodtam, a férjem családjában mindenki tud vezetni, van is sok autó, mert kell a munkához. Van már gyerekünk is, és egyre inkább érzem, hogy nekem is kéne vezetnem, de egyszerűen úgy gondolom , hogy képtelen lennék rá. Az elmélettel nem lenne baj, magáról a vezetésről beszélek. Rengeteg dologra kell figyelni (minden tiszteletem azoknak akik vezetnek) , ráadásul nyilván más is van az úton. A váltást a mai napig nem értem, vagyis felfogom agyilag, de gyakorlatban nem.

Mondtam a férjemnek , hogy nagyon szívesen vezetek, de csak itt ahol lakunk (kisváros Pest megyében), mondom én be nem megyek a városba, de tanulni meg úgyis ott kell. Vezettem már korábban egy üres parkolóban vidéken, meg egy egyenes úton, majdnem panikrohamom lett tőle.

Bele lehet szokni/tanulni , vagy van, akinek egyszerűen nem való?



2022. nov. 20. 09:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Inkább ilyen ember soha ne vezessen,az hiányzik még hogy bepánikolj vamalyen helyzetben és balesetet csinálj.
2022. nov. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Hát, fejben kellene rendbe tenni, mert borzalmasan túlparázod a dolgot. Rémesen egyszerű dolog.
2022. nov. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Van, én is ilyen vagyok, de legalább elismerem magamról. 85 óra és 3 bukás után hagytam az egészet, nem ment.
2022. nov. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Van, én is az vagyok. Az eszem megvan hozzá, a reflexeim nincsenek. Bepánikolok, ha sok autó van közöttem és lefagyok teljesen. Apám próbált már vezetni tanítani, a kreszt megtanultam, de belehajtottam az első bokorba pánikból. Életem legfárasztóbb, legstresszesebb fél órái voltak, pedig kinn voltunk a semmi közepén, két mező között.
2022. nov. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Bele lehet szokni. De sok idő, amíg rutinná válik. Ha nagyon nem megy a váltás, lehet automatában gondolkodni.
2022. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Én 22. óránál járok, 267 km-nél, minden jól megy kivéve az elindulás. Mindig minden lámpánál lefullasztom az autót, már az oktatóm is kérdőre vonja, hogy miért csinálom ezt, ha én azt tudnám. :D

Nem kell beparázni, én is így álltam ehhez az egészet, de hiába volt, mert nagyon kellemes vezetni, sokszor kikapcsolja az agyamat a sok zűrtől.

Meglehet szokni a vezetést, egy idő után rutinná válik majd.


Ha automatán tanulnál, akkor soha nem fogsz manuális autóval vezetni, mert a jogosítványodban benne lesz, hogy csak automatás autókkal vezethetsz. Hacsak nem fogod manuálisan is újra tanulni az egészet.

2022. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy nem értitek, hogy nem a váltással szokott lenni a baj, hanem azzal hogy nem mindenki tud folyamatosan többfele figyelni és gyorsan reagálni. Ez is egyfajta képesség.


A váltót, persze, mindenki meg tudja tanulni kezelni X idő után. De a balesetek, a halálesetek nem emiatt vannak, hanem mert nem vette észre a piros lámpát, a sorompót, nem mérte fel jól, tud-e még előzni, nem tudta idöben félrántani a kormányt vagy a f3kbe taposni, mert lefagyott.


Az a baj, hogy mindenkire erőltetik ezt a jogosítványt, hogy megy az, pedig a francokat. Persze, szerencsével át lehet menni még a bénábbaknak is, de ettől függetlenül 2 év múlva ő tekeredik majd fel a fára a gyerekével, mert nem tudott figyelni vagy reagálni.


Nem tudom, miért olyan lehetetlen elfogadni, hogy nem mindenkinek való a vezetés. Ha az lenne, nem lenne ennyi baleset nap mint nap.

2022. nov. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%

Igen. Nem a rohadt váltásról van szó. Nem vagyok fogyatékos, tudok váltani, kanyarodni, parkolni...


A folyamatos feszültség és stressz nem hiányzik. Rettenetesen fárasztó az egész, mindenre figyelni, időben reagálni, egyszerre csinálni 2 különböző mozdulatot és még a szabályokra is figyelni. Kb olyan érzés, mint mikor az ember COD-ozik. Azt is gyűlöltem, pont ezért.

2022. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Magyarországon a kocsivezetők 30%-tól végleg elvenném a jogsit.

Olyan manővereket csinál, mint ha valamilyen filmben érezné magát. Az ilyen veszélyes hülyéket, elkellene tüntetni az utakról és kocsi közelébe se engedném többet.

A jogosítvány az egy felelőség. Ezt sokan elfelejtik.

2022. nov. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

"Az a baj, hogy nem értitek, hogy nem a váltással szokott lenni a baj, hanem azzal hogy nem mindenki tud folyamatosan többfele figyelni és gyorsan reagálni. Ez is egyfajta képesség."


A stresszt kell legyőzni fejben, egy élménnyé formálni és a képességeket fejleszteni!!

Ha bemagyarázod magadnak hogy neked soha nem fog sikerülni, akkor nem is fog.

Ha pánikolva állsz neki akkor nem szabad forgalmas részeken menni, de ha fokozatosan nehezíted az útvonalakat, akkor idővel jobb lesz.

2022. nov. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!